in ,

Bilişim Sektörüne Genel Bakış

Her geçen yıl biraz daha dünyayı eline alan bilişim sektörü durmadan hızla gelişmekte. Evimizde, cebimizde , işimizde , okulumuzda , tabletimizde , bilgisayarımızda her yerde bizimle birlikte.

Peki Bu Kopamadığımız Bilişimin Tanımı Nedir ?

Wikipedia’nın bilişim teknolojisi tanımı :

Bilişim teknolojisi, Bilgi teknolojisi (BT), informasyon teknolojisi veya enformasyon teknolojisi, bilgisayar tabanlı bilişim sistemlerinin, özellikle yazılım uygulamaları ve bilgisayar donanımının incelenmesi, tasarlanması, geliştirilmesi, yürütülmesi, yönetimi ve desteğine verilen addır. BT temel olarak bilgisayarların ve yazılımların aracılığıyla bilginin işlenmesi, dönüştürülmesi, saklanması, korunması, iletilmesi ve bu bilgiye güvenli bir biçimde erişilmesini sağlar.

Bilişim Teknolojisi Nedir ?

Bilişim teknolojisi, bilginin toplanmasında, işlenmesinde, depolanmasında, ağlar aracılığıyla bir yerden bir yere iletilip kullanıcıların hizmetine sunulmasında kullanılan iletişim ve bilgisayarlar dâhil bütün teknolojileri kapsayan teknolojilerdir.

Bilişim Sektörü Artık Susamak Gibi Temel Bir İhtiyaç

Firmaların artık temel ihtiyacı olan bilişim olmazsa olmazlarımızdan. Bu durum bilişim sektörünün hızla büyümesine sebep olmuştur , firmalar ve devletler sosyal ağlar üzerinden siteler üzerinden kendilerini duyurmak adına bilişim sektörünü kullanıyor .

Tabiki bu işler bunlarla sınırlı değil , firmalar otomasyon sistemleri , muhasebe , iş güvenliği , personel programları vs. her işlerinde bilişime ihtiyaç duyuyorlar.

Devletler yüksek teknoloji ürünlere olan ihtiyaçlarını bu sektör sayesinde kapatıyorlar. hatta ülke içi sorunlarını bu teknolojiler sayesinde çözdüklerini bile söyleyebilirim.

İhtiyaçlar doğrultusunde büyüyüp hızla gelişen bu sektörde ayakta kalmak adına , aynı bilişimin kendisi gibi hızla gelişerek güncel kalmak gerekir.

Ne düşünüyorsun?

35 points
Upvote Downvote

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor…

0

Comments

0 comments

Biraz Oyun Yapalım !

CUMHURİYET BAYRAMI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı