in ,

Anında destek nedir?

Toplanan bilgilerle de müşteri hizmet kalitesini artırılabilir. Online alışverişlerde müşterilerin en çok zorlandığı konulardan biri herhangi bir sorun anında yetkiliye ulaşmaktır.

Anında Destek, e-ticaret sitelerinde ve kurumsal sitelerde tüketicilere ve iş verenlerde alışveriş sırasında ya da sonrasında destek vermek amacıyla kullanılan sistemdir. Bu sistem ile tüketiciler gerçek bir kişi ile iletişime geçerek sorularını, sorunlarını ve düşüncelerini dile getirme imkanı bulmaktadırlar. Bir çok e-ticaret sitesi canlı desteği pratik bir şekilde kullanarak, düşük maliyette daha çok müşteri ile güçlü ilişkiler kurmaktadır.

Bu sistem mail, iletişim formu ve telefona göre müşteriler ile iletişim kurmanın en dinamik yoludur. Toplanan bilgilerle de müşteri hizmet kalitesini artırılabilir. Online alışverişlerde müşterilerin en çok zorlandığı konulardan biri herhangi bir sorun anında yetkiliye ulaşmaktır. Canlı destek sistemi ile bu sorun ortadan kalkmaktadır. Tüketiciler zorlandıkları  konularda ya da akıllarına takılan konularda cevap bulamadıklarında alışverişi bırakıyorlar ve siteyi terkediyorlar bu durumların sebep olduğu satışların düşmesi de ortadan kalmış olmaktadır.

Canlı destek

Canlı Destek ve Call Center arasındaki farklar nelerdir?

  • Bu sistemde iletişim yazılıdır.
  • Bu destek sistemi çağrı merkezinden farklı olarak web sitelerine kurulan küçük yazılımlardır.
  • Call Center’da görüşme anında bazı cümleler kaçabilir ya da yanlış anlaşılabilir. Fakat Canlı Destek’te yazışmalar sonradan tekrar gözden geçirilebilir.
  • Call Center sisteminde müşterilere hemen cevap verilememesi durumlarında müşteri endişesi oluşabilirken, Canlı Destek’te hazır metinler gönderilerek müşterilerin kafalarında soru oluşması engellenebilir.
  • Call Center sisteminde bazı durumlarda müşteri bekletilebilirken, Online Destek’te müşteri herhangi bir bekleme süresine tutulmadan destek olan kişi ile iletişim kurabilmektedir.

Web Site İçi Canlı Destek Yazılımı

Çoğu işletmenin artık bildiği üzere web site içerisinde müşteri desteği, işletmenizin ciddiye alınması ve şirketinizin müşterilerinin yanında olduğu göstermesi açısından oldukça önemli bir araç.

Yazılımı Kullanmanız İçin 4 Önemli Neden

Elbette telefon, mail ve iletişim formu gibi unsurlar kullanarak da gerçekleştirilebilen iletişim, web site içi canlı destek haline geldiğinde, müşterilerinizle iletişim kurabilmenin en dinamik ve pratik yolu olmaya başlıyor.

01

Hız. Müşterilerinizle iletişiminiz, web site içi canlı destek yazılımı kullandığınız andan itibaren büyük bir hız kazanacak. Müşterilerinizin problemlerini ve sorularını tüm gün içerisinde online olarak daha aktif olarak yanıtlayabilecek ve çözümleyebileceksiniz.

02

Web site içi canlı destek yazılımı aynı çağrı merkezinde olduğu gibi hatta daha verimli olarak çalışır. Üstelik daha rahat bir görüşme olanağı tanır. Çağrı merkezi hizmetinde müşteri ile görüşmenizde bir çok etken vardır. Konuşma esnasında edilen cümleler kaçırılabilir, yanlış anlaşılabilir. Fakat müşteriniz ile web site içi canlı destek ortamında yaptığınız görüşme, tüm yazışma müşterinizin karşısında olduğu için tekrar okunabilir, gerekli linkler, paylaşılan bilgiler doğrudan verilebilir.

03

Yazılımın bir ilginç ama oldukça etkili yararı ise dil problemleridir. Müşterilerinizin aksanını doğru anlayamayabilirsiniz fakat site içi canlı destek yazılımında karşılıklı yazışma söz konusu olduğu için böyle bir problemle karşılaşmadan, yalnızca çözümlere, müşterilerinizin sorularına doğru karşılık vermeye odaklanırsınız.

04

Müşterilerinizin endişelerini gidermek! Basit ürün sorunları, sizi telefonla aradıklarında hemen cevap verememeniz gibi durumlarda daha da büyüyerek müşterilerinizin endişelerini arttırır. Site içi canlı destek yazılımlarında bu basit problemlere, hazır metinlerle sorun daha fazla büyümeden engel olabilecek ve müşterilerinizin akıllarında hiçbir soru işareti bırakmayacaksınız.

Online Doğrudan Destek

Tabi ki web site içi canlı destek yazılımı, müşterilerinizle iletişim kurmanın tek yolu olarak kullanılmayacaktır fakat bir yandan da bu yazılım müşterilerinize anında destek olabilmek, ürün önerileri sunmak, müşteri görüşlerini doğrudan anlamak ve gözlemlemek ve şirketinizin geliri için hayati ekstra bir kanal olarak mutlaka kullanılmak durumundadır.

Günümüzde bu yazılımın avantajları eskiden sorun olabilen herhangi bir konuyu artık büyük bir hızda çözmemizi sağlıyor ve sorunun büyümesini engelliyor. Bu durumda elimizdeki avantajı neden kullanmayalım ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar Cem Y.

Açık Bilgisayar Ağı Nedir?