in , ,

2021 yılının en popüler web sitesi belli oldu!

Cloudflare isimli web performansı ve güvenlik şirketi…

Cloudflare isimli web performansı ve güvenlik şirketi, 2021 yılının en popüler web sitelerini açıkladı. İşte listenin tepesindeki isim…

2021 yılının en popüler web sitesi belli oldu!

2021 yılını geride bırakmamıza günler kala, dünyanın ünlü siber teknoloji ve güvenlik şirketlerinden Cloudflare, geçtiğimiz yılın dünya çapında en popüler web sitelerini ve alan adlarını sıraladı. Dünyanın en popüler yayın ve video akış platformlarından biri olan TikTok; Facebook, Twitter, Google ve daha birçok dev ismi geride bırakarak dünyanın en popüler web sitesi olmayı başardı.

TikTok, bir kez daha zirveye yerleşti!

Cloudflare cephesinden gelen raporlara göre TikTok, ilk olarak 17 Şubat 2021 tarihinde küresel trafik sıralamasında zirveye yerleşti. Ünlü video akış platformu, Mart ve Haziran aylarında trafiğindeki artışlardan sonra 1. sıraya yerleştikten sonra yerini hiç kaptırmadı.

Çin menşeli ana şirketi ByteDance ile yola devam eden TikTok, en popüler web siteleri listeindeki tek ABD dışındaki web sitesi olmayı başardı. TikTok, geçtiğimiz yıl içerisinde Hindistan’da kalıcı olarak yasaklanmasına ve ABD çapında ciddi tepkilerle karşılaşmasına rağmen dünyanın en çok indirilen uygulaması olmayı da başardı.

İşte 2021 yılında dünyanın en popüler web siteleri:

  1. TikTok.com
  2. Google.com
  3. Facebook.com
  4. Microsoft.com
  5. Apple.com
  6. Amazon.com
  7. Netflix.com
  8. YouTube.com
  9. Twitter.com
  10. WhatsApp.com

New York Times’ın yakın tarihli bir raporuna göre, TikTok, şu an reklam vermek isteyen şirketlerin de bir numaralı hedefi olarak görülüyor.

Son olarak geçtiğimiz günlerde başlatılan #TikTokMadeMeBuyIt isimli bir reklam hashtag’inin toplam 7 milyar gönderi alması sonrasında, reklam vermek isteen şirketlerin yeni dönemde de TikTok’a akın etmesi bekleniyor. ByteDance’in sahibi olduğu TikTok bu popüleritesini sürdürürse, 2022 yılında da listenin tepesinde yer alması mümkün görünüyor.

Peki sizler TikTok’un bu sıradışı başarısı hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce listenin tepesinde olmayı hak ediyor mu? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor…

0

Ne düşünüyorsun?

Google Chrome ve Firefox’a beklenmedik bir rakip geliyor!

Rusya, Hükümet Desteğiyle Geliştirilen Kendi TikTok’u Yappy’i Yayınladı