in , ,

Elon Musk, ‘Yüksek Enflasyon’ ile doğru yatırımı anlattı!

Elon Musk, Twitter’da gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Enflasyon ve kripto paralarla ilgili konuşan Musk, Dogecoin’e kısa süreli yükseliş trendi kazandırdı. Birkaç dakikada yüzde 10 civarı değer kazanan Dogecoin, bu yükselişi sürdüremedi.

Yaptığı her açıklama ile gündem olmayı başaran Elon Musk, geçtiğimiz saatlerde yine Twitter’daydı. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan ve enflasyonla ilgili bazı fikirler veren Elon Musk, uzun süredir savunucusu olduğu kripto para birimi Dogecoin‘i de bir kez daha pump (Ani ve sert yükseliş) yaptırdı. Ancak bu yükseliş kısa sürdü…

ABD, 80’li yıllardan sonraki en yüksek enflasyonla mücadele ediyor. Elon Musk da tam olarak bu noktaya parmak bastı. Bu süreçte neler yapılabileceğini kendi görüşüne göre açıklayan Musk, kripto para piyasalarına ilişkin de değerlendirmelerde bulundu. Gelin Elon Musk’ın açıklamalarına hep birlikte bakalım.

“Kripto paraları satmayacağım”

Dogecoin fiyatı, Elon Musk’ın yaptığı açıklamalara kadar 0,111 dolar seviyelerinden işlem görüyordu. Açıklamanın gelmesiyle oldukça sert bir yükselişe başlayan Dogecoin, yalnızca birkaç dakika içerisinde 0,119 dolar seviyelerine kadar yükseldi. Bu yükseliş ne yazık ki kalıcı olmadı. Dogecoin, bu makalenin yazıldığı 11:00 itibarıyla 0,114 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Elon Musk, Twitter’daki açıklamalarında SpaceX ve Tesla üzerinden de bazı enflasyon değerlendirmelerinde bulundu. Musk tarafından yapılan açıklamalarda, SpaceX ve Tesla’nın hammadde ve lojistik noktasında yüksek enflasyon baskısı altında olduğu ifade edildi. 

Bu içerik yatırım tavsiyesi kapsamında değerlendirilemez.

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor…

0

Ne düşünüyorsun?

Samsung, Galaxy A için yeni tanıtım tarihi açıklandı, işte yeni modelleri!

Volvo, Starbucks’ları araç şarj istasyonlarına çeviriyor!