Yeni iOs güncellemesi maske ile ekran kilidi açabileceğiz.

Yeni iOs güncellemesi maske ile ekran kilidi açabileceğiz.

İPhone kullanıcıları için, telefonlarının kilidini açmak için Face ID’yi kullanmak, temel görevleri yerine getirmek için yüz maskeleri gerekli olduğu için bir güçlük haline geliyordu, ancak Apple yakında bu sorunu çözecek. iOs güncellemesi maske ile ekran kilidi açabileceğiz.

Apple Çarşamba günü, ABD BUGÜN’e e-posta yoluyla verdiği demeçte Face ID ve Group FaceTime güncellemeleriyle iOS 13.5’in geliştirici beta sürümünü yayınladı.

“iOS 13.5 yakında kullanıma sunulacak,” dedi Apple.

Güncelleme, Kilit ekranının altından hızlıca kaydırdıktan sonra şifre alanını otomatik olarak sunarak tıbbi maske takan kişiler için kilit açma işlemini basitleştirir.

Yeni özellik, kullanıcıların telefonlarının kilidini açmak için kullanıcıların maskelerini çıkarmasını engelleyebilir.

Bu özellik ayrıca App Store, Apple Books, Apple Pay, iTunes ve Face ID ile oturum açmayı destekleyen diğer uygulamalarla kimlik doğrulaması yaparken de çalışır.

Bu, kullanıcıların telefonlarının kilidini açmak için sürekli olarak Face ID’yi kullanmak zorunda kalmasını önleyecektir. Güncelleme, Plus ve Pro sürümleri de dahil olmak üzere iPhone X, XS ve 11 modelleri için mevcuttur.

Face ID güncellemesine ek olarak, Group FaceTime aracılığıyla arama yapan kullanıcıların, bir katılımcı konuştuğu zaman kullanıcıların otomatik önemi kontrol etmesini sağlayan yeni bir özellik sayesinde video döşemelerinin boyut değiştirmesi konusunda endişelenmeleri gerekmez. Bir kullanıcı bu tercihi etkinleştirirse, döşemeler hala asimetrik olarak düzenlenir ve kullanıcının büyütmek için ayrı bir döşemeye dokunması gerekir.

İOS 13.5’in beta sürümü, COVID-19 kişi izleme için maruz kalma bildirimi API’sının ilk sürümünü de içerecek.

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor…

0

Ne düşünüyorsun?

Raspberry Pi 50 dolarlık değiştirilebilir lensli kamera kartını tanıttı.

Yapay zekâ müzik ve şarkı sözü yazıyor!