in , ,

Web Sitenize Trafiği Artırmanın 25 Yolu

Diğer siteleri sizinle bağlantı kurmaya ikna etmeye çalışmak yerine (sıkıcı ve yoğun bir işlem), yalnızca bağlantı kurmaya başlayacak içerik oluşturun.

Bir pazarlamacıya veya işletme sahibine, dünyada en çok neyi sevdiklerini sorun; muhtemelen size “daha ​​fazla müşteri” diyeceklerdir. Bir işletme dilek listesindeki müşterilerden sonra ne sıklıkta gelir? Sitelerine daha fazla trafik. Web sitenizdeki trafiği artırabilmeniz için pek çok yol var ve bugünkü gönderimde, site trafiğini BEDAVA artırmak için çeşitli yollar da dahil olmak üzere, bunların 25’ine bakacağız.

Web Site Trafiği

1. Reklam Verin.

Bu çok açık, önce ona bakacağız. Ücretli arama, sosyal medya reklamcılığı ve resimli reklamcılık. Ziyaretçilerin ilgisini çekmenin, markanızı oluşturmanın ve sitenizi insanların önüne çıkarmanın mükemmel yoludur . Ücretli stratejilerinizi hedeflerinize uyacak şekilde ayarlayın – sadece daha fazla trafik mi istiyorsunuz yoksa dönüşümleri de artırmak mı istiyorsunuz? Her ödemeli kanalın avantajları ve dezavantajları vardır, bu nedenle ödeme yapmadan önce hedefleriniz hakkında dikkatlice düşünün.

Sitenize daha fazla trafik gelmesini ve daha fazla satışla sonuçlanmasını umuyorsanız, ücretli arama stratejilerinizin bir parçası olarak yüksek ticari amaçlı anahtar kelimeler hedeflemeniz gerekir . Evet, bu arama terimleri için rekabet şiddetli (ve pahalı) olabilir, ancak getirileri buna değer olabilir. Örneğin bir sanal butik mağazanız var ise butik kelimesi üzerinden anahtar kelime oluşturduğunuzda çok trafiği olduğu için yüksek reklam maliyetleri ile karşılaşabilirsiniz.

2. Sosyal Olun.

Harika içerik üretmek ve insanların onu bulmasını ummak yeterli değildir – proaktif olmanız gerekir. Web sitenize trafik çekmenin en iyi yollarından biri, içeriğinizi tanıtmak için sosyal medya kanallarını kullanmaktır . Twitter kısa, hızlı (ve çekici) bağlantılar için idealdir; oysa Google + tanıtımları sitenizin kişiselleştirilmiş arama sonuçlarında görünmesine yardımcı olabilir ve B2B nişlerinde özellikle etkili görünmektedir. Bir B2C ürün şirketi iseniz, Pinterest ve Instagram gibi görsel ağırlıklı sosyal sitelerle harika çekişler bulabilirsiniz. İşte sosyal medya pazarlamasından en iyi şekilde yararlanmak için daha fazla öneri .

3. Blog Yazın.

Bazılarının inancına göre, içerik pazarlamasının başarısı için sihirli bir formül yok. Bu nedenle, farklı okuyucu türlerine mümkün olduğunca çekici gelmesi için içeriğinizin uzunluğunu ve biçimini değiştirin. Maksimum etki için video, bilgi resmi ve veri odaklı parçaların yanı sıra uzun form içerikli kısa, haber tabanlı blog yayınlarını yayınlayın.

4. Karşı Konulmaz Başlıklar Kullanın.

Başlıklar, içeriğinizin en önemli bölümlerinden biridir. Zorlayıcı bir başlık olmadan, en kapsamlı blog yazısı bile okunmayacak. Örneğin, BuzzFeed ve Upworthy’deki yazarlar, en fazla trafik çekecek olan başlığa karar vermeden önce genellikle yirmi farklı başlıktan daha fazlasını düşünürler. Bu nedenle “yayınlama” ya basmadan önce başlığınızı dikkatlice düşünün.

5. On-Page SEO’ya Dikkat Edin.

SEO öldü mü sizce? Tekrar düşünün. İçeriğinizi arama motorları için optimize etmek hala değerli bir uygulamadır. Resimdeki metni en iyi şekilde kullanıyor musunuz? Yeni içeriğe iç bağlantılar oluşturuyor musunuz? Meta açıklamalardan ne haber ? Sayfa içi SEO için optimizasyon yapmak çok uzun sürmez ve organik trafiğinizi artırmanıza yardımcı olabilir.

6. Hedef Uzun Kuyruk Anahtar Kelimeler Olmalı.

Çok amaçlı anahtar kelimenizi ve popüler anahtar kelime bazlarınızı kapladınız mı? O zaman uzun kuyruklu anahtar kelimeleri de hedeflemenin zamanı geldi. Uzun kuyruklu anahtar kelimeler, web aramalarının çoğunluğunu oluşturur; bu, ücretli arama veya SEO çabalarınızın bir parçası olarak hedeflemiyorsanız, kaçırdığınız anlamına gelir.

7. Misafir Blogunuzu Başlatın

Söylemeden önce – hayır, duymuş olabileceğinize rağmen , gerçek misafir blogları ölmedi . Saygın bir sitede bir misafir yayınını tutmak, web sitenize yapılan blog trafiğini artırabilir ve markanızı pazarlık haline getirmenize yardımcı olabilir. Yine de dikkatli olun – konuk bloglama standartları son on sekiz ay boyunca köklü bir şekilde değişti ve spam taktikleri sert cezalarla sonuçlanabilir.

8. Konuk blogları sitenize davet edin.

Konuk blog’cılığı iki yönlü bir yoldur. Diğer bloglara içerik yayınlamanın yanı sıra, nişinizdeki kişileri kendi sitenizde blogunuza davet edin . Sitenize yeni okuyucular getirebilecek konuk makalelerini paylaşma ve bağlantı kurma olasılıkları yüksektir. Yalnızca, yüksek kaliteli, orijinal içeriği spam bağlantı olmadan yayınladığınızdan emin olun, çünkü Google düşük kaliteli konuk bloglarında sıralama cimriliği yapıyor.

9. İkna edin.

Diğer siteleri sizinle bağlantı kurmaya ikna etmeye çalışmak yerine (sıkıcı ve yoğun bir işlem), yalnızca bağlantı kurmaya başlayacak içerik oluşturun.

10. LinkedIn’e İçerik Gönderin.

LinkedIn, başka bir iş bulma yolundan çok daha fazlası haline geldi. Dünyanın en büyük profesyonel sosyal ağı, artık kendi başına değerli bir yayın platformudur; bu, düzenli olarak LinkedIn’e içerik yayınlamanız gerektiği anlamına gelir. Bunu yapmak , sitenize gelen trafiği artırabilir, özellikle de orta veya büyük bir takip düzeyiniz varsa, sektörünüzdeki profilinizi artırabilir.

11. Şema Mikro Verilerini Uygulayın.

Şema (veya başka bir mikro veri formatı) uygulamak, web sitenize gelen trafiği kendi başına artırmayacaktır; ancak arama motoru botlarının sayfalarınızı bulmasını ve dizine eklemesini kolaylaştırır . SEO için şema kullanmanın bir başka faydası, tıklama oranlarını artırabilen daha iyi site snippet’lerine yol açmasıdır.

12. Dahili Bağlantı sağlayın.

Link profilinizin gücü yalnızca size kaç sitenin link vereceğine bağlı değildir – dahili link yapınızdan da etkilenebilir . İçerik oluştururken ve yayınlarken, dahili bağlantılar için fırsatlara dikkat edin. Bu sadece SEO konusunda yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda kullanıcı için daha iyi, daha faydalı bir deneyim sağlar – web sitenize artan trafiğin temel taşıdır.

13. Endüstri Düşüncesi Liderleriyle Görüşme Yapın.

Sizce röportajlar sadece büyük ligler için mi? Sadece sorarsan seninle kaç insanın konuşmaya istekli olacağına şaşıracaksın. Sektörünüzdeki düşünce liderlerine röportaj yapmak isteyen e-postalar gönderin ve röportajları blogunuzda yayınlayın. İsim tanıma sadece güvenilirliğinizi arttırmakla ve web sitenize gelen trafiği artırmakla kalmaz, görüşülen kişi de içeriği paylaşır ve erişimini genişletir.

14. e-posta pazarlamayı ihmal etmeyin.

Pek çok işletme, daha geleneksel yöntemler hakkında unuttukları içerik pazarlaması yoluyla yeni müşterileri çekmeye odaklanıyor. E-posta pazarlaması güçlü bir araç olabilir ve orta derecede başarılı bir e-posta patlaması bile trafikte önemli bir artışa neden olabilir. İşinizdeki her güncellemede acımasız e-postaları olan insanları bombalamamaya dikkat edin. Ayrıca, özellikle de ürünlerinizden veya hizmetlerinizden zaten zevk alan kişilerden, ağızdan ağıza (dedikodu yöntemi ile) pazarlamanın gücünü göz ardı etmeyin . Yeni bir hizmet veya ürün hakkındaki arkadaşça bir e-posta hatırlatması da trafiğinizi artırmanıza yardımcı olabilir.

15. Sitenizin Duyarlı Olmasını Sağlayın.

İnternet taramasının yalnızca masaüstü bilgisayarlarda yapıldığı günler çoktan geride kaldı. Bugün, her zamankinden daha fazla insan web’e erişmek için mobil cihazlar kullanıyor ve ziyaretçilerinizi sitenizi dolaşmalarına ve kaydırmaya zorlarsanız, temelde başka bir yere gitmelerini emretmiş olursunuz. Web sitenize erişilebilir olduğundan ve daha küçük akıllı telefonlar da dahil olmak üzere çeşitli cihazlarda rahatça görüntülenebildiğinden emin olun. Web siteniz için mobil tasarım ve uygulamaya ihtiyaç duruyorsanız buraya tıklayınız.

16. Sitenizin Hızlı Olmasını Sağlayın.

Hiç bir web sayfasının yüklenmesi için otuz saniye beklediniz mi? Ben beklemem. Sitenizin yüklenmesi sonsuza kadar sürerse, hemen çıkma oranınız yüksek olacaktır. Görüntü dosya boyutları, sayfa yapısı ve üçüncü taraf eklentilerinin işlevselliği dahil olmak üzere sayfalarınızın mümkün olduğunca teknik olarak optimize edildiğinden emin olun . Siteniz ne kadar hızlı yüklenirse, o kadar iyidir. Test etmek için bu bağlantıya tıklayınız.

17. İnteraktif olun.

İnsanlar zihinlerini konuşmak ve tutkuyla hissetmek istedikleri konulara ağırlık vermek istiyorlar; bu nedenle sitenize bir topluluk oluşturmak, sohbet başlatmak ve web sitenize gelen trafiği artırmak için harika bir yoldur . Facebook yorumları veya ChatPod gibi üçüncü taraf çözümleriyle sağlam bir yorumlama sistemi uygulayın veya ziyaretçilerin soru sorabileceği özel bir forum oluşturun. Bununla birlikte, asgari dekorum standartlarının karşılandığından emin olmak için topluluğunuzu yönetmeyi unutmayın .

18. Yorum Bölümlerinde Kendinizi Duydurun.

Muhtemelen işinizle alakalı en az birkaç siteyi düzenli aralıklarla ziyaret ediyorsunuz, o zaman neden konuşmaya katılmıyorsunuz? Yorum yapmak, hemen trafik trafiğine derhal bir destek sağlamaz, ancak endüstri bloglarında ve sitelerinde sezgisel, düşündürücü yorumlar yaparak kendinize bir ad vermek , ardından isminizi ortaya çıkarmak için harika bir yoldur. kendi sitenize daha fazla trafik çekmek. Konuk defterinde olduğu gibi, kalite ve alaka düzeyinin anahtar olduğunu unutmayınız – ilgisiz web sitelerinde spam linkleri bırakmamalısınız.

19. Analytics Verilerinizi İnceleyin

Google Analytics , sitenizin akla gelebilecek her yönüyle en popüler sayfalarınızdan ziyaretçi demografisine kadar paha biçilmez bir veri kaynağıdır. Analytics verilerinizi yakından takip edin ve bu bilgileri tanıtım ve içerik stratejilerinizi bilgilendirmek için kullanın. Hangi gönderilerin ve sayfaların en popüler olduğunu kanıtladığına dikkat edin. Site trafiğinizin nasıl, nerede ve ne zaman geldiğini görmek için ziyaretçi verilerini inceleyin.

20. Sosyal Medyada Aktif Olun.

İçeriği yalnızca sosyal kanallar üzerinden paylaşmanız yeterli değildir – topluluğa da aktif olarak katılmanız gerekir. Twitter hesabın var mı? Ardından ilgili etiketlerle grup tartışmalarına katılın. Kitleniz Facebook gönderilerinize yorum bırakıyor mu? Soruları cevaplayın ve okuyucularınızla iletişim kurun. Hiçbir şey insanları sosyal medyayı bir yayın kanalı olarak kullanmaktan daha hızlı kesemez – sosyal medyayı amaçlandığı şekilde kullanın ve aslında hayranlarınızla etkileşime geçin.

21. İçeriğinizi Toplayıcı Sitelere Gönderin.

Öncelikle, bir sorumluluk reddi – Reddit’i ve yönlendirme trafiğinin “ikramiyesini vurmayı ümit eden diğer benzeri siteleri spam yapmayın, çünkü bu olmayacak. Reddit gibi toplulukların üyeleri, meşru bağlantılar kılığına girmiş spam’e olağanüstü derecede duyarlıdır, ancak her zaman ve tekrar, bu izleyicilerin gerçekten yararlı bulacağı bağlantılar göndermekten zarar vermez. İlgili bir alt dizin seçin, içeriğinizi gönderin, ardından girilen trafiği izleyin.

2. İçerik Stratejinize Video Dahil Edin.

Metin tabanlı içerik tamamen iyi ve iyidir, ancak video hem yeni ziyaretçilerin ilgisini çekmede hem de sitenizi daha ilgi çekici hale getirmede değerli bir varlık olabilir. Veriler gösteriyor ki bilgi saklama görsel malzeme için önemli ölçüde daha yüksek olduğunu bunun anlamı, metin için olandan video pazarlama tutun – – kitlenizin dikkatini, kapmak için mükemmel bir yoldur ve aynı zamanda web sitenize trafik artırmak.

23. Rekabeti araştırın.

Rakiplerinizin neler yaptığını kontrol etmek için BuzzSumo gibi bir yazılım kullanmadıysanız, büyük bir dezavantaja sahip olursunuz. Bu hizmetler, size hangi konuların okuyucularla rezonansa girdiğine ve en önemlisi de sosyal medyada tur attığına dair bir bakış açısı sunmak için belirli sitelerin ve içeriğin sosyal performansını bir araya getirir. İnsanların ne okuduğunu (ve ne hakkında konuştuğunu) öğrenin ve web sitenize trafik çekmek için bu tür içeriği taklit edin.

24. Ev Sahibi Web Seminerlerine Katılın.

İnsanlar öğrenmeyi sever ve web seminerleri hevesle bekleyen izleyicilerinize bilgeliğinizi aktarmanın mükemmel bir yoludur. Etkili bir sosyal tanıtım kampanyasıyla birlikte web seminerleri, web sitenize trafik çekmenin harika bir yoludur. Sunumu daha sonra görüntülemek üzere arşivlediğinizden ve web seminerlerinizi sosyal medyada geniş bir şekilde tanıttığınızdan emin olun. 

25. konferanslara katılmak.

Hangi sektörde olursanız olun, işinizle ilgili en az bir veya iki büyük sözleşme ve konferans vardır. Bu etkinliklere katılmak iyi bir fikir – onlarla konuşmak daha da iyi. Yarı yolda konuşulan bir konuşma söz konusu olsa bile, kendinizi sektörünüzde bir düşünce lideri olarak tanımlamanın ve siteniz için belirgin bir şekilde poz almanın mükemmel bir yoludur.

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor…

0

Ne düşünüyorsun?

Marka kimliği nedir? Nasıl tasarlanır?