Ücretsiz fotoğraf düzenleme uygulamaları

Başta cep telefonları olmak üzere mobil cihazların gelişmesi onları farklı alanlarda da kullanılmaya başlanmısına sebep oldu. Bir zamanlar sadece bilgisayarda yapılan fotoğraf düzenleme işleri artık mobil cihazlardan da yapılabiliyor. Özellikle fotoğraf paylaşmanın ve Instagram gibi uygulamaların popüler hale gelmesi beraberinde bu tarz yazılımların da artmasını sağladı.

Elbette yüzlerce uygulama bulunuyor ama en beğendiğim ve ücretsiz olan 5 uygulamayı sizler için seçtim. Gelin şimdi en faydalı 5 ücretsiz fotoğraf düzenleme uygulamasına beraber bakalım:

Snapseed

Listemin birinci sırasında Google tarafından geliştirilen Snapseed yer alıyor. Bu uygulama kolaylığı, sade arayüzü ve hedefe yönelik özellikleriyle benden tam puan alıyor. Sosyal medya paylaşımlarında sıklıkla kullandığım bu uyguygulama mobil cihazınızdaki fotoğraflara birçok efekt verme ve düzenle yapma imkanı sunuyor. JPAG ve RAW desteği sunması, 29 araç ve filtrenin olması programı benim gözümde en başarılı seçenek haline getiriyor. 50 milyondan fazla indirilen bir uygulama olan Snapseed sosyal medya paylaşımlarımda sıklıkla kullandığım faydalı ve ücretsiz bir seçenek.

Snapseed Android sürümü indir.

Snapseed iOS sürümü indir.

Adobe Photoshop Express

Meşhur fotoğraf düzenleme uygulaması Photoshop’un mobil sürümü olan Adobe Photoshop Express, orijinal sürümle benzer özellikler sunuyor. Özellikle profesyonellerin beğenisini kazanan bu uygulama da mobil cihazlarda ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Ancak bu sürümün temel özelliklere sahip olduğunu hatırlatmak isterim. Tam sürüm kadar (haliyle) kabiliyetli değil.

Adobe Photoshop Express iOS sürümü
Adobe Photoshop Express  Android sürümü

VSCO

Kolay arayüzü ve hızlı uygulanabilir efektleri ile yine güzel bir uygulama olan VSCO, Android platformunda fazla bir karşılığı olmayan bir uygulama. Kaliteli ve gelişmiş filtre özellikleri uygulamanın bu listeye girmesini sağlıyor. VSCO’nun Android ve iOS sürümü bulunuyor. Her iki platformda da ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz.

VSCO iOS sürümü

VSCO Android sürümü 

Pixlr

Gelişmiş ayarları bulunan yine ücretsiz bir uygulama ile karşınızdayım. Pixlr profesyonel görünümü ve özellikleriyle listeye girmeye hak kazanıyor. Hızlı ve pratik arayüzü uygulamayı rakiplerinden ayırıyor. Hem iOS hem Android sürümü ücretsiz olan uygulamayı siz de yükleyip deneyebilirsiniz.

Pixlr iOS sürümü 

Pixlr Android sürümü 

Nebi

Listeye eklediğim son uygulama ise biraz nostalji kokuyor. Nebi isimli uygulama 35 mm filmli fotoğraf makinelerinin döneminin filtrelerini içeriyor. Yaşı benim gibi 40’ı aşan kullanıcıların zamanında kullandığı filtreleri dijital olarak fotoğraflara getiren uygulama meraklısının seveceği türden özelliklere sahip. Hem Android hem iOS sürümü bulunan uygulamayı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Nebi iOS sürümü

Nebi Android sürümü 

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor…

0

Ne düşünüyorsun?

Apple ve Google, virüs bulaşmasını izlemek için telefonları kullanacak

Koronavirüs ve diğer enfeksiyonların yayılmasını önlemek için ev nasıl temizlenmeli?