Spotify Kids.

Spotify, çocuklarınızı müziğe erken yaşta bağlamak istiyor. Ve İsveçli şirket bunu, Çarşamba günü, başlangıçta beta ve yalnızca İrlanda’da özel bir Spotify Kids uygulaması başlatarak yapıyor. Hata yapmasa da, Spotify hizmeti ABD dahil diğer küresel pazarlara yaymak için tasarımlara sahip verilmiyor.

Genç yaşlara yaklaşırken 3 yaşından küçük çocukları hedef alan yeni iOS ve Android uygulaması, çoğunlukla müzik ve aynı zamanda yaşa uygun öyküler olmak üzere “uzman” insan editörlerin küratörlüğünü yaptığı yaklaşık 6.000 adet içerikle doldurulacak.

Parça sayısının artması bekleniyor ancak şimdilik Spotify’ın kataloğunda 50 milyondan fazla parça olduğunu düşündüğünüzde ufacık bir malzeme alt kümesini temsil ediyor. Ancak çocuk onaylı içerik, Taylor Swift, Ariana Grande, Ed Sheeran ve Bruno Mars gibi isim sanatçılarını ve Disney, Nickelodeon, Discovery Kids ve Hasbro gibi ortakları içerir. Bu tür sanatçıların şarkılarının sadece sterilize edilmiş sürümleri karışımda olacak.

Spotify, ürünün iki yıllık araştırmanın sonucu olduğunu söylüyor. Yol boyunca, Spotify çocuk destek grupları ile istişare etti.

Spotify’ın açıkladığı gibi, bu “ses bahçesi” , aynı çatı altında yaşayan altı aile üyesi için, hem ABD’de hem de İrlanda’da şu anda 14.99 dolar olan Spotify’ın Premium Aile planı kapsamındaki abonelere ekstra ücret ödemeyecek .

Gizliliği korumak

Spotify, uygulamanın reklamsız olduğunu, Avrupa ve ABD gizlilik düzenlemelerine uyduğunu ve şirketin reklam amaçlı olarak üçüncü taraflara veri paylaşmayacağını veya satmayacağını vurguladı. Şirket, uygulamanın günlük olarak çalışmasına yardımcı olabilecek şirketlerle paylaştığını söylüyor. Ve istenirse kanun uygulayıcı ile de paylaşabilir.

Spotify, dinleyicinin deneyimini kişiselleştirmeye yardımcı olmak için oynadıkları ile ilgili şifreli veri topladığını; Ebeveynler bu verilerin silinmesini talep edebilir.

Kayıt sırasında, ebeveynler onay vermelidir ve ebeveyn kontrolleri yoluyla çocuğun ne zaman dinleyebileceğini belirleyebilir. Çocuğun doğum tarihini girmek de isteğe bağlıdır. Ebeveynler böyle yapmayı seçerse, çocuk günde bir onay alır.

Şimdilik, yine de, Annem ve babam, uygulamadaki sanatçıları çocukların dinleyebilecekleri veya dinleyemeyecekleri seçemezler; o daha sonra geliyor. Bu arada, çocuklar kendi başlarına değiştirebilecekleri tek unsur olan bir düzine özelleştirilmiş karakter veya avatar arasından seçim yapabilirler.

Her pazarda, bazıları yerel halk için özel olarak oluşturulmuş 80 önceden yapılmış çalma listesi olacak, bu nedenle geçitten çıkan çalma listeleri İrlanda Lads ve Top Hits Ireland olarak adlandırılacak.

Özelleştirilebilen (ve çevrimdışı erişilebilen) tek şarkı listesi, çocuğun favori olarak seçtiği şarkıların bir koleksiyonudur. Okuyup yazabilen çocuklar, uygulama içindeki melodileri arayabilir; Açıkçası, bakıcılar ayrıca onaylanan el kataloğu içinde olan şarkı veya sanatçıların isimlerini de yazabilirler.

Ebeveynlerin başlangıçta yapamayacağı şeylerden biri, daha büyük Spotify evreninde onayladıkları şarkıların herhangi birini çocukların uygulamasına eklemektir, ancak böyle bir özellik yol haritası üzerinde olsa da. Bir aile olarak dinliyorsanız, bir ebeveyn kendi Spotify uygulamasından çocuğun sürümüne geçiş yapabilir.

Ve, hayır, ebeveynler çocuklara dinledikleri oturumda uzaktan göz atarlar, ancak uygulamaya uzaktan erişimi kesebilirler.

Yaşa göre doğru içeriği bulma

Bu kadar geniş bir yaş aralığı göz önüne alındığında, Spotify ebeveynlerin çocukları için seçebilecekleri iki ayrı deneyim kurdu, ancak mevcut içerik her ikisi için de aynı. Küçük çocuklar için bir sekme, tekerlemeler, ninniler ve yatma zamanı hikayeleriyle yüzleşir ve daha basit şekiller, daha yumuşak renkler ve kolayca tanınabilir semboller içerir. Daha büyük çocuklar daha parlak renklere, daha dinamik görüntülere ve yaşa uygun pop müziğe maruz kalırlar.

Uygulamayı bu erken aşamada test edememiş olmama rağmen, bir ebeveyn olarak çocuklar arasında geniş bir yelpazede göz önüne alındığında, daha ayrıntılı bir yaş kontrolü görmek istiyorum.

Çalma listeleri, genellikle Filmler ve TV, En Çok İzlenenler ve Sezonluk gibi çeşitli içerik kategorilerini kapsar.

Küçük çocuklar için çalma listelerine The Wiggles’den “Meyve Salatası”, “Aslan Kral” oyuncularından “Hakuna Matata” ve Regurgitator Pogogo Show’dan “Mr Butt” gibi seçimleri olan “Çocuklar için Silly Songs” denir.

Büyük çocuklar için bir “Kız Gücü” çalma listesi, Kacey Musgraves’ten “Yüksek At” veya “Erkek! Shania Twain’den.

Spotify şimdi aylık 248 milyon aktif kullanıcısını ve 113 milyon aboneyi rapor ediyor. Spotify Kids sayesinde şirket, bu sayıları şişirmek için gelecek nesillere güveniyor.

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

One Comment

Yükleniyor…

0

Ne düşünüyorsun?

376 Points
Upvote Downvote
Şimdi, fonksiyonumuzun ürettiği hashtagleri normalleştirmek istediğimizi varsayalım, böylece her zaman küçük harflerle gösterilirler. Bunu yapmanın bir yolu, yeni bir dizi oluşturmak, ardından fortüm etiketleri yinelemek için bir döngü kullanmak ve ardından her bir etiketin daha küçük bir sürümünü o yeni diziye eklemek olacaktır:

Harita, FlatMap ve CompactMap

Minecraft’a Yeni Bir Güncelleme