in ,

Sevilen Snapchat özelliği Instagram’a geliyor!

Sevilen Snapchat özelliği Instagram’a geliyor! Platforma Avatar ismi verilen yeni özellik eklendi.

Instagram için uzun süredir beklenen yenilik nihayet geldi. Platforma Avatar ismi verilen yeni özellik eklendi.

Sevilen Snapchat özelliği Instagram’a geliyor!

Dünyanın en popüler sosyal medya platformu Instagram, yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Son olarak şirketin üzerinde çalıştığı yenilik, daha öncesinde Snapchat’te gördüğümüz bir özelliği platforma getiriyor. Buna göre sosyal medya devi, artık kullanıcı avatarına sahip olacak. İşte ayrıntılar…Sevilen Snapchat özelliği Instagram’a geliyor! Platforma Avatar ismi verilen yeni özellik eklendi.

Instagram’da “Avatar” dönemi

Adeta bir yarış halinde olan sosyal medya uygulamaları, sürekli birbirinden içerik kopyalıyor. Bunun son örneği ise Instagram tarafında oldu. Snapchat‘in “Bitmoji” isimli sevilen özelliği platforma eklendi. Şirketin Avatar adını verdiği özellik; Yüz şekli, saç rengi, aksesuar ve çok daha fazla birçok farklı detay sayesinde sanal bir kopya oluşturulmasına izin verilecek.

Instagram’a getirilen Avatar özelliği, insanların kendilerini anlattığı karikatürler olarak görülüyor. Son zamanlarda ön planda olan sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik teknolojisi ele alındığında oldukça doğru bir adım atan Instagram, bu hamlesiyle gençleri hedefliyor

Ayrıca Avatar’larımızın ileride hikayelerimizde ve gönderilerimizde yer alması kaçınılmaz olacak gibi duruyor. Bu özelliğin kullanılması dahilinde Instagram’da somut bir şekilde yer alacağımız için kendi fotoğraflarımızın gönderi ya da hikaye yoluyla paylaşılmasında bir azalma olacak mı şimdilik merak konusu.

Yeni ve oldukça popüler olması beklenen Avatar’ı tasarlamak için Instagram>Ayarlar>Hesap>Avatarlar bölümüne girmeniz yeterli olacak. Bu bölümde istediğiniz şekilde kendi Avatar’ınızı oluşturabilirsiniz. Yeni özelliğe ulaşmak için Instagram uygulamanızın güncel olması gerektiğini unutmayın.

Siz sosyal medya platformu Instagram’a yeni güncellemeyle gelen Avatar özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Kullanmayı düşünür müsünüz yoksa kendi Avatar’ınızı hemen yarattınız mı? Düşüncelerinizi yorum yaparak aktarabilirsiniz…

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor…

0

Ne düşünüyorsun?

TÜİK, Enflasyon Hesaplamasında Artık İnternet Fiyatlarını da Hesaba Katacak

YouTube, üst düzey yöneticisini kripto para sektörüne kaptırdı!