in

Instagram’ın yeni özellikleri yolda!

Instagram’ın yeni özellikleri yolda!

Instagram, kullanıcılara kolaylık sunmak amacıyla yeni özellikler için çalıştığını açıkladı. Bu noktada iki yeni seçenek yolda.

Instagram não é mais um app para compartilhar fotos”, diz chefe da rede |  Exame

Instagram, yeni özellikleriyle kullanıcılara kolaylık sunmayı amaçlıyor. Bunun için de gönderileri, yorumları ve diğer etkinlikleri platformdan kaldırmayı daha işlevsel hale getiriyor. Sosyal medya uygulaması, kullanıcıların yorumları ve gönderileri toplu olarak silmesine olanak tanıyor. Ek olarak, geçmiş etkileşimleri ve arama etkinliği incelemesine olanak tanıyan yeni hesap denetimlerini bünyesine ekliyor.

Instagram‘a gelecek özellikler, kullanıcı profillerinin ‘etkinliğiniz’ adı verilen yeni bir bölümde sunuluyor. Sosyal medya platformu burada geçmiş etkileşimleri tekrar ziyaret etmeyi ve silmeyi kolaylaştırmayı amaçladı. Geçmişte Instagram’dan gelen beğenileri, yorumları ve gönderileri silmek teknik olarak mümkündü. Bunu yapmanın tek yolu da geçmiş gönderileri tek tek manuel olarak gözden geçirmekti.

Instagram, yeni kısayollar getiriyor

Sosyal medya uygulaması şimdi, ‘etkinliğiniz’ bölümüyle geçmiş zaman çizelgesini ve Hikaye gönderilerini, ayrıca diğer kullanıcıların beğenilerini ve yorumlarını görüntülemek için kısayollar getiriyor. Ek olarak uygulamada, geçirilen süreyi, arama geçmişini, bağlantı tıklamalarını ve kullanıcı adı değişikliklerini görmenizi sağlayan çeşitli kısayollar da yer alıyor.

instagram-yeni-ozellikler-getiriyor

Instagram değişiklikleri ilk olarak Aralık ayında inceledi. O esnada, gençlerin Instagram’da hangi bilgileri paylaştıklarını tam olarak anlamalarının özellikle önemli olabileceğini belirtti. Sosyal medya platformu son aylarda, daha genç insanlar için daha fazla güvenlik özelliği oluşturma yönünde yeni bir baskı sürecine girdi. Geçmişteki etkinliklerin kaldırılmasını kolaylaştırmak, uygulamayı ‘basınçsızlaştırmanın’ bir yolu olarak kabul görüyor.

Sizler Instagram‘ın genel gidişatı hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor…

0

Ne düşünüyorsun?

Teknoloji devi, iPad’in ekranı için vitesi artırdı!

iPhone, ehliyet ve kimlik yerine kullanılabilecek!