in

GittiGidiyor’da Mağaza / 2020

GittiGidiyor’da mağaza açma ile ilgili tüm sorularınızı bu e-ticaret rehberinde gidermeye çalışacağız. GittiGidiyor’da mağaz açmak ve kendi ürünleri satmak isteyen bir çok insan bulunuyor. GittiGidiyor’da mağaza açmak, sizi istediğiniz satışlara ulaştıracağı gibi geniş bir hedef kitleye sahip olmanıza da olanak sağlayacaktır. Ancak GittiGidiyor’da mağaza açabilmek ne kadar avantajlı olsada GittiGidiyor’da mağa açmak için bilmeniz gereken bir çok husus var. Bugün bu e-ticaret rehberimizde size bunlardan bahsedeceğiz.

GittiGidiyor’da ürün satıp çok başarılı olmak istiyorsanız GittiGidiyor’un nasıl çalıştığını, GittiGidiyor’un komisyon oranını, GittiGidiyor’da gerekli evrakları bilmeniz gerekiyor. Bunların yanında GittiGidiyor komisyon oranlarını bilmeniz ve fiyatlandırmanızı buna göre yapmanız gerekiyor. Bugün bu soruların tümüne cevap vereceğiz.

GittiGidiyor Nedir?

GittiGidiyor 2001 yılında kurulan ve Türkiye’nin ilk online pazaryeri olan şirketidir. Kurulduktan 10 sene sonra global e-ticaret servislerinden birisi olan eBay’ın çatısı altına girdikten daha sonra piyasadaki durumlarını daha da güçlendirmiştir. 23 milyon kayıtlı kullanıcısı bulunan GittiGidiyor, avantajlı fiyatlarıyla milyonlarca ürüne ev sahipliği yapan; bireysel satıcılar KOBİ ve büyük işletmelerin mağaza açıp işlerini büyüttüğü güvenli bir alışveriş platformudur. Yaklaşık 50 kategori ve 15 milyon ürün çeşiti bulunmaktadır. Ödemeleri %100 güvence altına alan GittiGidiyor ödeme sistemi olarak ödeme-onay “Sıfır Risk” sistemi kullanır. Saniyede 1 ürünün satıldığı bu e-ticaret platformunun, 9 milyon kez indirilen mobil uygulamasıyla ve mobil cihazlara uyumlu ekranlarıyla satışların %50’si mobil üzerinden yapılmaktadır. Great Place to Work tarafından belirlenen Türkiye’nin En İyi İşverenleri-2019 listesinde 1’inci olmuştur.

GittiGidiyor Çalışma Sistemi

Kullanıcılar ve firmalara GittiGidiyor üzerinden mağaza açarak ya da mağaza açmadan da satış yapabiliyorlar. GittiGidiyor üzerinden gerekleşen ticaret ise şu şekilde:

Müşteri bir ürün satın aldıktan sonra, ödediği para GittiGidiyor’un havuzuna gidiyor ve bu para Sıfır Risk sistemiyle korunuyor. GittiGidiyor, satıcı ürünü gönderdikten ve kullanıcının ürünü teslim almasından sonra 3 gün içerisinde onay vermesini bekliyor. Alıcı ürünü onayladıktan sonra ödenen ücret direkt olarak satıcının banka hesabına yatırılıyor. Bu sistem, müşterilerin tamamen güvenini sağlıyor.

Müşteriler daha sonra satın aldıklar ürün hakkında yorum yapabiliyorlar. Yapılan olumlu yorumlar marka bilinirliği konusunda size büyük fayda sağlar.

Neden GittiGidiyor’u Tercih Etmeliyim?

GittiGidiyor’da mağaza açarak ya da açmayarak ürün satışı yapabilirsiniz, ancak kendi mağazanızı açmanız firmanız konusunda doğru ve avantajlı olacaktır.Kendi mağazanızı açmak size daha fazla ürün listeleme şansı verdiği gibi, GittiGidiyor’un mağaza kampanyalarından da faydalanmanıza olanak sağlayacaktır.

GittiGidiyor’un Avantajları

Firma Logonuz: GittiGidiyor’da kendi mağazanızı açtığınızda, firmanızın logosunu kullanabilirsiniz hatta firmanız ve ürünlerinizin hakkında bir tanıtım yazısı yazarak markanızı kullanıcılara tanıtabilir ve marka bilinirliğinizi arttırabilirsiniz

Listeleme ve Özel Satış: GittiGidiyor üzerinden mağaza açtıktan sonra seçtiğini pakete göre ürünlerinizi listeleyebilir ve farklı satış stratejileri ile ürünlerinizi daha verimli bir şekilde satabilirsiniz.

Geniş Kitle: 16 milyondan fazla kullanıcısı olan bir mecrada geniş kitlelere ulaşmak oldukça kolaydır. Bu platform üzerinden hedeflediğinizden fazla bir kitleye sahip olma şansı yakalarsınız. Özellikle fiziksel bir mağazası olan satıcılar için GittiGidiyor iyi bir tercihtir.

GittiGidiyor Dezavantajları

Aylık Ücret: Bu platform üzerinde mağaza açabilmek için aylık ücret ödersiniz. Bu ücret seçtiğiniz pakete göre değişkenlik gösterebilir. Eğer mağaza açtıktan sonra aylık ücretinizi ödemezseniz, mağazanız kapanacaktır.

Komisyon: Aylık ücretlerin dışında ödemeniz gereken komisyon oranlarıda vardır. Bu oranlar kategorilere göre değişkenlik gösterir.

Reklam Ücretleri: Bu platform üzerinde mağazanızı daha çok öne çıkarmak istiyorsanız, burada bir çalışma yapmanız ve bu çalışmalar için ek ücret ödemeniz gerekiyor.

Rekabette öne çıkamama: Bu mecralar üzerinde birçok firma kendi mağazasını açtığı için, rekabette sıyrılmak ve kendi marka bilinirliğinizi artırmanız bir hayli zordur. Ek çalışmaların yanı sıra reklam çalışmaları yapmanız bu rekabette sizi biraz öne çıkarsa da tam olarak diğer firmalardan ayrışmanız bir hayli zordur.

GittiGidiyor’da Nasıl Mağaza Açarım?

GittiGidiyor’da mağaza açmak için ekstra e-ticaret sitesine ihtiyacınız yoktur. Ayrıca GittiGidiyor’da mağaza açmak ile vergi mükellefi olmak arasında da bir bağ yoktur. T.C. vergis sistemi ve uygulamalarınca internet üzerinden yaptığınız satışlar sonrası bazı vergisel yükümlülükleriniz olabilir.

GittiGidiyor’da Mağaza Açmak için Gerek Evraklar Nedir?

Mağaza ismi:
Mağaza ismini belirlerken,
Türkçe karakterler ve boşluklar kullanabilirsiniz.
!%&/ gibi özel karakterler bu alanda kullanılmamaktadır.
Mağaza isminiz, Gittigidiyor’daki başka bir mağazanın ismiyle aynı olamaz.
En fazla 35 karakter kullanabilirsiniz.
Mağaza adınız: “Ayakkabı Market” olacaksa, dükkan linkiniz http://dukkanlar.gittigidiyor.com/Ayakkabi_Market şeklinde görünecektir.

Tanıtım yazısı:
Tanıtım yazısı, mağazanızla ve sattığınız ürünlerle ilgili temel bilgiler sunduğunuz ve kendinizi tanıttığınız yazı alanıdır. Bu alanda sattığınız ürünleri, markanızla ilgili anahtar kelimeleri, hizmetlerinizi ve tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz. Tanıtım yazısının içeriği arama motorlarında indekslendiği için, üst sıralarda görünme konusunda da size yardımcı olacaktır.

Bu bilgilerin girişleri yapılıp, aboneli ve mağaza modeli seçildikten sonra, ürün kategorilerinizi, logonuzu ve mağazanızla ilgili diğer detayları da düzenleyebiliyorsunuz. Bu bilgileri nasıl düzenleyebileceğinizi de “Mağaza Yönetimi” bölümünde ele alıyoruz.

Gittigidiyor Mağazası Ne Kadar Sürede Açılabilir?

Mağaza için yaptığınız başvurudan sonra, bilgilerinizin doğruluğu ve mağaza isminizin uygunluğu kontrol edilir. Daha sonra kullanıcılara bir doğrulama mail’i gönderilir ve sonrasında da kullanıcılar mağazalarını açabilirler.

Gittigidiyor’da Mağaza Açmak Ücretli mi?

Gittigidiyor üzerinden ücretli ve ücretsiz mağazalar açabilirsiniz. Ücretsiz modelde listeleyebileceğiniz ürün sayısı sınırlıdır. Ayrıca abonelikli modellere kıyasla bir çok avantajdan yararlanılmaz.

Gittigidiyor Mağaza Türleri ve Özellikleri

Abonelik modellerinde ise kullanabileceğiniz 5 farklı mağaza modeli bulunuyor. Bu mağaza modellerinin fiyatları ve ürün listemele özellikleri ise şu şekilde:

Temel mağaza

 • Ürün listeleme kapasitesi: 100 Adet
 • Ücretsiz ürün listeleme hakkı: 100 Adet
 • Ücretsiz ekstra özellik hakkı: 5 Adet
 • Listeleme ücreti: Ücretsiz
 • Özel kategorilerde listeleme ücreti: Ücretsiz *
 • Çok adetli listeleme ücreti: Ücretsiz

Pro Mağaza

 • Ürün listeleme kapasitesi: 1000 Adet
 • Ücretsiz ürün listeleme hakkı: 1000 Adet
 • Ücretsiz ekstra özellik hakkı: 10 Adet
 • Listeleme ücreti: Ücretsiz
 • Özel kategorilerde listeleme ücreti: Ücretsiz *
 • Çok adetli listeleme ücreti: Ücretsiz

Mega Mağaza

 • Ürün listeleme kapasitesi: 10.000 Adet
 • Ücretsiz ürün listeleme hakkı: 10.000 Adet
 • Ücretsiz ekstra özellik hakkı: 20 Adet
 • Listeleme ücreti: Ücretsiz
 • Özel kategorilerde listeleme ücreti: Ücretsiz *
 • Çok adetli listeleme ücreti: Ücretsiz

Mega + Mağaza

 • Ürün listeleme kapasitesi: 100.000 Adet
 • Ücretsiz ürün listeleme hakkı: 100.000 Adet
 • Ücretsiz ekstra özellik hakkı: 50 Adet
 • Listeleme ücreti: Ücretsiz
 • Özel kategorilerde listeleme ücreti: Ücretsiz *
 • Çok adetli listeleme ücreti: Ücretsiz

Özel Mağaza

 • Ürün listeleme kapasitesi: 100.000 Adet
 • Ücretsiz ürün listeleme hakkı: 100.000 Adet
 • Ücretsiz ekstra özellik hakkı: –
 • Listeleme ücreti: Ücretsiz
 • Özel kategorilerde listeleme ücreti: Ücretsiz *
 • Çok adetli listeleme ücreti: Ücretsiz

Gittigidiyor Mağaza Satış Türleri

Sabit Fiyat Formatı

Tekli ya da çok adetli ürünlerinizi “Hemen Al” fiyatıyla sabit bir fiyattan satmanızı sağlayan bir formattır. Ürünlerinizi Sabit Fiyat ile satmayı planlıyorsanız ürün satış formunda bu bölümü seçmeniz gerekir.

Mağaza Formatı

Sadece mağaza sahipleri bu formattan yararlanabilmekteler. Mağazalar bu formatla 30 ya da 60 gün süresince ürünlerini sabit bir fiyattan satabilirler.

Çoklu Satış Formatı

Bu formatta ise tüm özellikleri (marka, model, renk, boyut vb.) aynı olan birden fazla ürünü tek bir ilan üzerinden satabilirsiniz.

Özel Satış Formatı

Bu formatta da sadece sizin belirleyeceğiniz kullanıcı ya da kullanıcılara özel satış yapabilirsiniz.

Gittigidiyor Mağaza Ücretleri

 • Temel mağaza modelinde aylık ücret: 69 TL
 • Pro Mağaza modelinde aylık ücret: 189 TL
 • Mega Mağaza modelinde aylık ücret: 499 TL
 • Mega+ Mağaza modelinde aylık ücret: 1399 TL
 • Özel Mağaza modelinde aylık ücret: 299 TL

Gittigidiyor Mağaza Komisyon Oranları

Antika, Sanat
Tüm Alt Kategoriler Dahil | 15%

Bebek & Anne
Kategori Geneli %15
Bebek Güvenliği %12
Bebek Beslenme. %10
Bebek Bezi ve Islak Havlu, Alt Açma 10%

Beyaz Eşya & Küçük Ev Aletleri
Kategori Geneli %10
Ev Güvenlik Sistemleri %15
Beyaz Eşya %8

Bilgisayar, Tablet
Kategori Geneli %10
Dizüstü (Laptop), Notebook Bilgisayar %6
Masaüstü (Desktop) Bilgisayar 6%
Tablet %6

Cep Telefonu ve Aksesuar
Cep Telefonu %6
Giyilebilir Teknoloji %10
Hafıza Kartı / Sim Kart,Hat / Sabit Telefonlar %10
Aksesuar %15
Yedek Parça %15

DVD, VCD, Blu-ray
Tüm Alt Kategoriler Dahil %15

Ev, Dekorasyon, Bahçe
Kategori Geneli %12
Aydınlatma %15
Halı, Kilim %15
Ev Tekstili Ürünleri %15
Diğer Ev & Dekorasyon %15
Ev & Dekor Objeleri %17
Mutfak %15

Evcil Hayvan Ürünleri
Kategori Geneli %15
Kedi Maması %10
Köpek Maması %10

Fotoğraf & Kamera
Tüm Alt Kategoriler Dahil %10

Süpermarket
Tüm Alt Kategoriler Dahil %10

Giyim & Aksesuar
Kategori Geneli %17
Erkek Ayakkabı %15
Kadın Ayakkabı %15

Kitap, Dergi
Tüm Alt Kategoriler Dahil %15

Koleksiyon
Tüm Alt Kategoriler Dahil %15

Kozmetik & Kişisel Bakım
Kategori Geneli %15
Elektrikli Diş Fırçası %10
Kondom (Prezervatif) %10
Medikal Ürünler %10
Parfüm %12
Saç Bakımı %12
Saç Kurutma, Fön Makinesi %10
Saç Şekillendirici %10
Epilatör %10
Lazer Epilatör %10
Erkek Bakım Kiti %10
Saç Kesme Makinesi %10
Tıraş Bıçağı %10
Tıraş Makinesi %10
Tıraş Makinesi Yedek Parça %10

Mücevher, Takı, Saat
Kategori Geneli %15
Ziynet ve Külçe Altın %10

Müzik, Plak, Enstrüman
Tüm Alt Kategoriler Dahil %15

Ofis, Kırtasiye
Kategori Geneli %15
Ofis Malzemeleri %10
Ofis Elektroniği %10

Otomobil, Motosiklet ve Aksesuar
Kategori Geneli %12
Lastik, Jant, Ekipmanlar %8

Oyuncak & Hobi
Tüm Alt Kategoriler Dahil %15

Ses ve Görüntü Sistemleri
Kategori Geneli %10
Televizyon %6

Spor & Outdoor
Kategori Geneli %10
Outdoor %15
Avcılık, Kamp %15
Besin Takviyesi %12

Video Oyun & Konsol
Kategori Geneli %15
Oyun Konsolu %10

Yapı Market & Tamirat
Tüm Alt Kategoriler Dahil %12

Diğer Her Şey
Tüm Alt Kategoriler Dahil %15

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor…

0

Ne düşünüyorsun?

Google Alışveriş

Avrupa Birliği Mahkemesi’nden Starbucks Kararı