in ,

Elon Musk açıkladı: Tesla ile Steam arasında heyecanlandıran iş birliği!

Elon Musk, Tesla araçlarındaki oyun deneyimini bir üst seviyeye çıkarabilmek için Steam entegrasyonu üzerinde çalıştıklarını duyurdu

Elon Musk açıkladı: Tesla ile Steam arasında heyecanlandıran iş birliği!

Otomotiv sektörünün elektriklendiği bu dönemde öne çıkan şirketlerden biri de Tesla. Şirket, elektrikli motor ve otonom sürüş gibi bazı alanlarda sektörün öncüsü olarak lanse edilirken, kısa süre içinde bu duruma bir yenisini eklemeye hazırlanıyor. İşte ayrıntılar…

esla otomobillerine Steam entegrasyonu mu gelecek?

Tesla, sürücülerine ve yolcularına eğlenceli anlar yaşatabilmek için araçlarını gelişmiş eğlence sistemi ile piyasaya sürüyor. Bu kapsamda konsoldan oyun oynama, film izleme ve müzik dinleme gibi çeşitli aktiviteler yapılabiliyor.

Tesla Steam

Hatta Tesla’nın geçtiğimiz yıl kullanıma sunduğu ve yolcuların sürüş esnasında oyun oynamasına imkan sağlayan Passenger Play adlı özelliği, sürücülerin bu durumu suistimal ederek kazalara yol açabileceği düşüncesi ile sonradan devre dışı bırakılmıştı.

Şirketin CEO’su Elon Musk, bir süre önce Tesla araçlarındaki oyun deneyimini bir üst seviyeye çıkarabilmek için Steam entegrasyonu üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Özelliğin hayata geçmesi halinde Steam oyunları araçlarda oynanabilecek. Böylelikle Steam kütüphanesindeki oyunlara rahatlıkla erişilmesi bekleniyor.

Bilindiği üzere Tesla, 2019’dan itibaren sürücülerine araçları adeta bir oyun konsoluna çeviren Tesla Arcade hizmetini sunuyor. Bu kapsamda gün geçtikçe yeni oyunları bünyesine katmaya devam eden şirket, çeşitli oyun stüdyoları ile de ortak çalışmalar gerçekleştirerek kütüphanesini genişletiyor.

Tesla Steam

Tesla otomobillerindeki multimedya sisteminin Steam oyunlarını çalıştırabilecek güçte olup olmadığına yönelik sorulara da daha önce Model S ve Model Y’nin Witcher 3‘ü çalıştırdığı şeklinde cevap verebiliriz.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? 

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor…

0

Ne düşünüyorsun?

IOS 15.4’ün son betasına AirTag için izinsiz takip önleme uyarıları eklendi

VR başlıklar yeni bir kriz kapısı araladı, sigorta şirketlerine akın başladı!