in , ,

25 Pazarlama Püf Noktası | Çevrimiçi Mağaza

İşinizi büyütmek için bazı çevrimiçi pazarlama önerileri mi arıyorsunuz? Peki, doğru bloga geldiniz. Müşterilere çevrimiçi pazarlama yapmak, geleneksel pazarlama taktiklerini kullanmaktan 10 kat daha kolaydır.

İşinizi büyütmek için bazı çevrimiçi pazarlama önerileri mi arıyorsunuz? Peki, doğru bloga geldiniz. Müşterilere çevrimiçi pazarlama yapmak, geleneksel pazarlama taktiklerini kullanmaktan 10 kat daha kolaydır.  

Çevrimiçi pazarlama maliyetlidir, potansiyel müşterilerinize ulaşmak daha kolaydır ve tam olarak kime ulaştığınızı tahmin ediyorsunuzdur. İstediğiniz şekilde performans göstermiyorlarsa, kampanyaları ve web sitelerini optimize etme olanağınız vardır. E-postalarınızı kaç kişinin açtığını ve bir bağlantıyı tıkladığını açıkça görebilirsiniz. Hedef kitlenizi kendiniz seçebilirsiniz. Geleneksel pazarlamada zaman ve para harcamayı bırakın ve dijital pazarlama yapın!

En İyi Online Pazarlama İpuçları

En iyi çevrimiçi pazarlama ipuçlarından bazılarına başlayalım …

1. Hedef kitlenizi ve onları nasıl hedefleyeceğinizi bilmek

Bu iki çevrimiçi pazarlama ipucu çok önemlidir. Doğru insan grubunu hedeflemiyorsanız, para kaybedersiniz. Bu kadar basit. Hedef pazarınızı agresif bir şekilde araştırmanız gerekecek.

Demografik özellikleri neler? Alış alışkanlıkları? Tipik müşteriniz neye benziyor? Kimi hedefleyeceğinizi öğrendikten sonra, şimdi onları nasıl hedefleyeceğinizi bulmalısınız. Bunu yapmanın kolay bir yolu, Facebook’ta harika bir izleyici kitlesi oluşturmaktır. Bu, hedef kitlenize yaşını, cinsiyetini, ilgi alanlarını veya diğer demografik yapılarını “benzeyen” kullanıcıları hedefler.

2. Sitenizi Optimize Edin

Çoğu işletme sahibi, arama motorlarının onları bulup sıralaması için web sitelerinin optimize edilmesi gerektiğini bilir. Bilmiyorsanız, sorun değil. SEO hakkında her konuda yardımcı Niximera sizin için arama motoru optimizasyonu yapabilir.

Web sitenizi optimize etmek için, bir H1 etiketi, bir başlık, meta açıklama, alakalı anahtar kelimeler, resimleriniz için alt metin ve uygun miktarda metin olduğundan emin olmalısınız. 

3. Google Reklamları

Sitenizi anahtar kelimeler için sıralamaya göre optimize etmek gibi, Google’da reklam yayınlamak için ödeme yapmak için çevrimiçi pazarlama ipuçlarımızı da kullanabilirsiniz, böylece işletmeniz arama sonuçlarının ilk sayfasında gösterilir Bu şekilde sıralama yapmak SEO’nun biraz zaman alması durumunda sitenizi arama sonuçlarının ilk sayfasında görebileceksiniz. Sayfanın en üstünde olmak kesinlikle işe yarar.

Google Reklamları, arama sonuçları sayfasındaki ilk dört sırayı alır. Bu sonuçlar, insanların ilk gördüğülerdir ve tahmin edebileceğiniz gibi, tıklamaların çoğunluğunu alır. Kulağa basit geliyor, ancak Google Reklamları özellikle sunduğu tüm ayar ve bilgilerle oldukça karmaşık olabilir. Ancak doğru yaparsanız, bu tıklamaların tümü dönüşümlere neden olur.

web yazılım eticaret b2b b2c

İşte Google’da Niximera için basit bir arama.

Reklamınızın konumu, reklamınıza, reklamlarınızın kalitesine ve tıklama başına ne kadar ödemek istediğinize bağlı olarak puan kazandıran birkaç faktör tarafından belirlenir. Diğer markalar, sizinle aynı anahtar kelime için rekabet etse bile, bunların üzerinde yer almak ve tıklama başına daha az ödeme yapmak mümkündür, ancak Google bunun gerçekleşmesi için reklamlarınızı oldukça alakalı görmelidir.

4. Reklam Uyuşmazlığı

İşletmeniz reklam yayınlıyorsa, bu bizim en önemli çevrimiçi pazarlama ipuçlarımızdan biridir! Reklam uyumu, reklamlarınız ve açılış sayfalarınızın birbirine benzemesi veya aynı mesaja sahip olması durumudur.

Hiç bir reklamı tıkladınız ve reklam gibi görünmeyen bir sayfaya gittiniz mi?

Reklamlarınız, yönlendirdikleri web sayfaları gibi göründüğünde, müşteriler doğru yerdeymiş gibi hissedecektir. Reklamınız sayfadan radikal biçimde farklıysa, müşterilerin karışması ve sitenizden çıkması olasıdır. Bu dönüşümleri istiyorsanız, reklamlarınızın ve açılış sayfalarınızın uygun olduğundan emin olun.

Arka cebinizde bulunabilecek en iyi  çevrimiçi pazarlama ipuçlarından biridir. Reklamlarınız dönüşümle sonuçlanmıyorsa, reklamlarınızın açılış sayfalarıyla eşleşmemesinden kaynaklanabilir. 

5. Blog Yaz

Bir blog SEO’nuzu son derece yardımcı olabilir. Alakalı anahtar kelimeler ve zengin içerikli uzun bloglar yazmak, arama motorlarının sitenizi daha üst sıralarda tutması için bir yanıt tetikler. Aynı zamanda müşterileriniz için değer katıyor.

Eğer bir soruları varsa ve onunla ilgili bir blog yazarsanız, sorularını cevaplamış ve bilgi için güvenilir bir kaynak olmuştunuz. Onlarla tanışmadan önce bir bağlantı kurdun. Web sitesi ziyaretçilerini beslemek, dönüşüme dönüşen ve yaşam boyu müşteri yaratan şeydir.

6. Backlink

Backlinks, web sitenizin SEO’su için çok büyük bir fark yaratabilir. Backlink, başka bir web sitesinin sitenizdeki bir sayfaya link vermesidir. Sizden daha yüksek bir etki alanı yetkisine sahip bir siteden bir geri bağlantı aldığınızda, Google’a sitenizin güvenilir olduğunu ve bu sayede sıralamalarınızı artırabileceğinin sinyalini verir. Sizin için bir öneri mektubu yazan önceki bir işte üstlerinizden biri gibi düşünün. Arama motorları böyle görüyor. Ne kadar fazla öneri veya geri bildirim alırsanız, arama sıralamasında daha fazla yer almanız daha olasıdır!

7. İç Bağlama

Dahili bağlantı web sitenizi güçlendirebilir ve sıralamanızı artırabilir. Ayrıca, site gezintisine, sayfa hiyerarşisi oluşturmada yardımcı olabilir ve sayfa yetkilisinin web sitenize dağıtılmasına yardımcı olur. Ne kadar çok içeriğe sahipseniz , içerik pazarlamasının işiniz için önemini öğrendiğinizden emin olun .

8. Google İşim

Bu, verilmesi gereken çevrimiçi pazarlama ipuçlarından biridir, ancak bazı işletmelerin hala bir Google İşletme hesabım yok . Google’da en sevdiğiniz restoranı aradığınızda, arama sonuçları sayfasının sağ tarafında bir sürü bilgi bulunur. İşletmelerin adresini, telefon numarasını, çalışma saatlerini, fotoğrafları, soruları ve cevapları ve hatta müşteri yorumlarını görüntüler.

9. İçeriğinizi taze tutun

Web sitenizdeki içeriği güncellemek, arama motorlarına sitenizi sıralamaya devam etmek için bir neden sunar. Yeni ve güncel içeriğe sahip olmak, potansiyel ve geri dönen müşterilerinizin geri gelmesini de sağlar. Arama motorları sürekli olarak siteleri tarıyor. Yeni içeriğin daha fazlasını geri getirmelerini sağlayacağını zaten biliyorsunuz, ancak durgun içerik web sitelerinin sıralamasına zarar verebilir. Sitenizi ne kadar çok değiştirir veya eklerseniz, arama sıralamasında daha yüksek olma şansınız o kadar artar.

10. Web sitenizi güncelleyin

İçeriğinizi güncellemek önemlidir, ancak web siteniz 1990’lı yıllardan kalma gibi görünüyorsa, toplam makyaj zamanı. Web sitesi tasarımı sürekli olarak gelişmektedir, bu nedenle pazarda rekabet edebilmeniz için mevcut trendlere ayak uydurmak önemlidir. Eski web sitesi tasarımı, sitenizi hızlı bir şekilde terk edecek ve estetik açıdan daha cazip olan birine devam edecek müşterilere spam havası verebilir.

11. Harika bir web sitesi tasarımına sahip olun

Potansiyel müşterilerinizi, güncel ve heyecan verici web tasarımıyla meşgul edin. Paralaks kaydırma gibi harika özellikleri kullanın ve kullanıcı deneyiminin yerinde olduğundan emin olun. Web siteniz temiz görünüyorsa ve gezinmesi kolaysa, potansiyel müşterilerle güven oluşturabilirsiniz. Müşteriler sitenize giriyorsa ve nasıl yönlendirileceğini anlamıyorsa veya aradıklarını bulamıyorsa, bir satış kaybettiniz.

12. Web sitenizin duyarlı olduğundan emin olun

Her cihaza hoş görünmüyorsa, bir web sitesine sahip olmanın amacı nedir? Kullanıcıların% 61’inin erişmekte zorlandıkları mobil sitelere dönmeleri pek mümkün değil. Siteniz yanıt vermiyorsa, potansiyel müşteriler başka bir işletme bulacaklardır. Giderek daha fazla insan mobil cihazlar üzerinden alışveriş yapıyor, bu nedenle web sitenizin mobil kullanımına uygun olduğundan emin olun.

Bu, özellikle Google’ın mobil ilk endekslemesini uyguladığı için geçerlidir. Mobil sitenizi tüm cihazlarda ve tarayıcılarda kontrol etmeniz en iyisidir. Gezinme ve CTA’ların iyi çalıştığından emin olun. E-ticaret siteleri için Sepete Ekle düğmenizin ve ödeme sisteminizin de kusursuz çalışması gerekir.

13. Web sitesi pop-up’larını kullanın

Web sitenizdeki bir açılır pencere, sitenizi ziyaret eden kişilerden e-posta adresleri gibi bilgileri toplamanızı sağlar. Ayrıca, sitenize devam etmeleri veya ürün ya da hizmetlerinizi satın almalarını sağlamak için ilk kez müşterilere kupon kodu veya indirim sunmak için bir açılır pencere kullanabilirsiniz. Nihai pop-up için onları birleştirin: Bir e-posta adresi karşılığında bir kupon. Pop-up’lar çok faydalıdır çünkü onları bir kere yarattıktan sonra, bütün işi sizin için yaparlar.

Web sitesi pop-up’ları

14. Sosyal medyayı sitenize entegre edin

Zaten bunu yapmıyorsan, yapmalısın. Sosyal medyada bulunmak, işinizi büyütmek ve bağlılığı artırmak için son derece önemlidir. İşletmeniz sadece Facebook, Instagram veya Twitter gibi sosyal medya ağlarında olmakla kalmıyor (sadece birkaç isim için), bu sosyal medya simgelerinin web sitenizde görünür olması gerekiyor.

Bu potansiyel takipçileri kazanmak için kolay bir yoldur. Potansiyel müşteriler sizi sosyal medyada takip ettikten sonra, güçlendirilmiş yayınlar gibi taktiklerle onlara ulaşabilirsiniz… bu da bizi en popüler çevrimiçi pazarlama ipuçlarından birine götürür.

15. Gönderileri Yükseltme

Facebook’taki organik erişim öngörülemez olabilir. Facebook, içeriğinizi sadece takipçilerinizin çok küçük bir yüzdesine gösterir ve içeriğinizin tüm memler ile Doğum Günleri arasında kaybolma olasılığı yüksektir.

Facebook, platform oynamak için bir ödemedir. Bu, içeriğinizin büyük bir izleyici kitlesi tarafından görülmesi için ücretini ödemeniz gerektiği anlamına gelir. Gönderilerinizi artırmak, etkileşimi artırabilir ve ürünlerinizi veya hizmetlerinizi tanıtmanıza yardımcı olabilir. İçeriğinizin hedef kitlenizin önünde olmasını sağlar.

16. Google Analytics

Google Analytics’in ne olduğunu bilmiyorsanız, yüzey düzeyinde potansiyel müşterilerinizle ilgili veri toplamak için otomatik bir yoldur. “Müşteriler sitemde ne kadar zaman harcıyor?” Veya “Neden ödeme sayfasını tam olarak alıyorlar ve bir satın alma işlemi yapmıyorlar?” Gibi soruları yanıtlamanıza yardımcı olacak. Google Analytics, web sitenizdeki her hareketi izleme gücüne sahip bir müşterinin yaptığı.

Müşterileriniz, alışveriş sepetinizde bulunan ve alışveriş yapmadığınız öğeleri içeren satın alma sayfanıza kadar gidiyorsa, bir şeyler yanlış olur ve Google Analytics size bildirir. İnsanların arabalarını terk etmelerinin birkaç nedeni olabilir, ancak bunu kendi başınıza çözmeniz daha fazla soruna neden olabilir. Bir çevrimiçi pazarlama uzmanı , bu sorunu hızlı bir şekilde çözmenize ve tekrar olmasını engellemenize yardımcı olabilir.

17. E-posta pazarlaması

E-posta pazarlaması, işletmeler ne kadar büyük veya küçük olursa olsun, hayati öneme sahiptir. Müşterilerinize e-posta göndermek, doğrudan onlara pazarlamanın uygun maliyetli bir yoludur. Salyangoz postası gibi ama daha iyi. Grafik, fotoğraf ve harekete geçirme ifadelerini dahil edebilirsiniz. Kimin ne zaman açıldığını ve ne zaman tıkladığını öğreneceksiniz! Geliri bile takip edebilirsiniz.

E-posta pazarlama ve sosyal medya el ele gider. Bir e-posta listeniz yok mu? E-postaları yakalamak için bir kampanya oluşturun. Zaten bir e-posta listeniz var mı? Potansiyel müşterileri daha iyi hedefleyebilmeniz için gerçek bir izleyici kitlesi oluşturmak için kullanın. İmkanlar sonsuzdur.

18. E-posta otomasyonları

İşte bir online pazarlama püf noktası. E-posta otomasyonları, daha iyi bir kelimenin olmayışı için harika. Onları yarattıktan sonra arkanıza yaslanıp rahatlayabilir ve onların şeylerini yapmalarına izin verebilirsiniz. Hoşgeldin otomasyonları, terk edilmiş araba otomasyonları ve yeniden hedefleme otomasyonları, müşterilerinize ulaşmanın en iyi üç yoludur.

Hoş geldiniz otomasyonu, müşterilerinizi e-postalarınızı almak için kaydolduklarında karşılar. Bir işletme olarak en iyi ayağınızı öne koymak istediğinizden, müşterilerinizi size e-postalarını verir vermez selamlayın. Terk edilmiş bir araba ve yeniden hedefleme otomasyonları, aksi takdirde sonsuza dek kaybolabilecek olan bu satışı elde etmenin harika bir yoludur.

19. Ücretsiz şeyler ver

Bu, oradaki diğer çevrimiçi pazarlama önerileriyle nasıl karşılaştırılır ? Nasıl faydalı olabilir? Özgür şeyler veriyorsam nasıl para kazanacağım? Potansiyel müşterilere ürün veya hizmetinizin tadını çıkarmak, insanların markanıza bağlı kalmasını sağlayan en iyi çevrimiçi pazarlama ipuçlarından biridir .

Ücretsiz bir ürün alan müşterilerin, ücretsiz ürünle ilgili kelimesini, ödedikleri ürünle ilgili olduklarından daha fazla yaymaları% 20 daha muhtemeldir. Ürününüzü ücretsiz olarak vererek, ağızdan ağıza reklam kelimesini ödersiniz.

20. Müşterilerinizle iletişim kurmak için sosyal medya kullanın

Sosyal medya kullanımı
Sosyal media nasıl kullanılır?

21. İşletmenizin hangi platformlarda olması gerektiğini öğrenin (B2B veya B2C platformları)

Bir B2B şirketiyseniz ya da şirketten şirkete, diğer şirketlerle ilişkilerinizi daha iyi hale getirmek için sosyal platformları kullandığınızdan emin olmak isteyeceksiniz. Facebook, Twitter ve LinkedIn kullanmanızı öneririz.

B2C veya tüketici şirketiyle iş yapıyorsanız, müşterilerinizin kullandığı tüm sosyal platformlarda bulunmak isteyeceksiniz. Facebook, Instagram ve Pinterest’i tavsiye ediyoruz.

Bu platformları sosyal kanıt oluşturmaya yardımcı olarak Yelp ve Google’ı da kullanmayı düşünün. Hedef kitleniz, Müşteri Satın Alma Döngüsü’nün “dikkate alınması” aşamasındayken, markanız güven ve meşruiyet sağlamıştır.

22. Videoyu kullanın

Ürünleri ve çözümleri göstermek için videoyu olabildiğince sık kullanın. Gelecek sene (2020), video içeriği kral olacak ve Amerika’da arama trafiğinin% 85’ini çekecek. Başka bir deyişle, video çok büyüktür ve işletmenizin büyüleyici bir videoya sahip olması gerekir.

Bir videoyu bir sosyal medya platformunda yayınlamak, ürününüzü ve nasıl çalıştığını göstermenin kolay bir yoludur. Video reklamlar, geleneksel statik reklamlardan daha fazla ilgi ve daha yüksek tıklama oranları oluşturur. Potansiyel müşterilerinizin sitenize inmeden önce ürününüzü veya hizmetinizi anlamalarını sağlar. Videolarla, müşteriler ürün veya hizmetiniz hakkında daha iyi bilgilendirilir ve bu da daha yüksek dönüşüm oranları sağlayabilir.

23. Ödeme optimizasyonu

Bu, e-ticaret mağazaları için büyük bir sorundur, bu nedenle bir tane varsa,  çevrimiçi pazarlama ipuçlarından birini kaçırmak istemeyeceksiniz ! Çoğu işletme, ödeme işlemlerini optimize etmeyi düşünmüyor bile.

Müşteriler arabalarını her zaman birçok nedenden dolayı terk eder. İkinci satın alımlarını tahmin ediyor olabilirler veya web sitenize kredi kartı bilgilerini kullanma konusunda güvenmiyorlar. Ödeme sayfanıza nasıl güvenirsiniz? Müşterilerinize kredi kartı bilgilerini verdiklerinde nasıl güvende hissetmelerini sağlıyorsunuz?

Çıkış sayfanızın yasal ve güvenli göründüğünden emin olarak başlayabilirsiniz. Mümkün olduğunca şeffaf olun ve gizli ücret olmadığından emin olun. Müşterilerin, check-out işleminin sonuna kadar sadece büyük bir kargo ücreti ile karşılanabilmeleri için bir serseri. Çıkış işleminizin baştan sona optimize edildiğinden emin olun. Daha az terk edilmiş arabalar, işiniz için daha fazla satış!

24. İtibar Yönetimi

Müşterileriniz iyi bir deneyime sahiplerse ve Google veya sosyal medya sitelerinde paylaşırlarsa markanızın elçisi olabilirler. Kötü bir eleştiri bıraktıklarında, en kötü kabusun da olabilirler. İyi yorumlar bırakan müşterilere teşekkür etmek ve kötü olanlar bırakan müşterilerle iletişim kurmak çok önemlidir. İtibar yönetimi önemli bir çevrimiçi pazarlama ipucudur ve işinizi insanlaştırmak ve doğru şekilde yapıldığında son derece büyümesine yardımcı olabilir.

25. Yeniden pazarlama

Size verebileceğimiz tüm çevrimiçi pazarlama ipuçlarından , yeniden pazarlama en önemlilerinden biridir. Bu taktik, sitenizi ziyaret eden, ancak bir satın alma işlemi yapmamış potansiyel müşterileri hedefler. Yeniden pazarlama ile, reklamlarınız web sitenizde olmasa bile, potansiyel müşterilerinizin ziyaret etmek için ziyaret ettiği diğer sitelerde görünecek ve böylece marka adınız gözlerinin önünde olacak. Böylece, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi tekrar tekrar hatırlatarak, sitenize dönmelerini ve daha önce yapmadıkları alımları yapmalarını teşvik eder.

Kaydırma

Dijital pazarlama, işletmelerin müşterilerine pazarlanma şeklini değiştirdi. Artık potansiyel müşterilerle ilgili toplayabileceğimiz tüm verilerle satın alma yolculuklarını özelleştirebilir, dönüşümleri artırabilir ve müşterilerin geri gelmesini sağlayabiliriz. Bunun gibi online pazarlama ipuçları ile, hepsi yürütme ile ilgili.

Bir işletme sahibi olarak, kendi e-posta otomasyonlarınızı ayarlayabilir, web sitenizi tasarlayabilir, müşterilerinizi yeniden hedefleyebilir ve sitenizi anahtar kelimelerle optimize edebilirsiniz, ancak hepsini yapmak için zamanınız var mı?

Bunların hepsi mükemmel çevrimiçi pazarlama önerileridir, ancak Facebook pikselinizin sitenizde nereye gitmesi gerektiğine karar vermenin stresini kaldırın ve dijital pazarlama şirketimizdeki uzmanların işinizi büyütmenize yardımcı olmasına izin verin . Hangi servislerimizden hangisinin başarmaya çalıştığınız çevrimiçi pazarlama ipuçlarına en iyi şekilde ulaştığını görmek için uzmanlarımızdan biriyle konuşmak için zaman belirleyin. 

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor…

0

Ne düşünüyorsun?

Deprem hakkında bilmeniz gerekenler | 2020

Kimlik Avı Nedir?