in

Yüz maskesi takarken iPhone’unuzun kilidini açmak daha kolay.

Yüz maskesi takarken iPhone’unuzun kilidini Face ID ile açarken sorun mu yaşıyorsunuz?

Apple’ın Çarşamba günü yayınlanan en son iPhone yazılım güncellemesi iOS 13.5 sizin için var.

Apple’ın yüz tanıma yazılımı Face ID’nin sizi tanıması için gözleriniz, burnunuz ve ağzınız görünür olmalıdır. Ancak koronavirüs ile, cihaz sahipleri halka açıkken maske takıyor olabilirler. Böylece Apple, maskeniz olduğunda telefonunuzun kilidini açmanızı kolaylaştırıyor.

Güncelleştirmeyi yükleyin ve parolanızı girmeniz istenmeden önce Face ID’nin birkaç kez başarısız olmasını beklemek zorunda kalmayacaksınız. Face ID ilk kez başarısız olduktan sonra, ekranın altından hızlıca kaydırabilir ve telefonunuzun kilidini açmak veya bir Apple Pay işlemini onaylamak için şifrenizi girebilirsiniz. Veya telefonunuzu kaldırır kaldırmaz, iPhone ekranınızın altından hemen yukarı hızlıca kaydırabilirsiniz.

Face ID hala çok can sıkıcıysa, tamamen kapatabilirsiniz.

Bunu yapmak için iPhone’unuzdaki Ayarlar uygulamasını açın. Aşağı kaydırın ve Face ID ve Parola’ya dokunun. Parolanızı girin ve iPhone Kilit Açma özelliğini kapatın. Apple Pay işlemlerini onaylama gibi belirli görevler için Face ID’yi de devre dışı bırakabilirsiniz . Apple Pay için Face ID’yi kapatırsanız, alışveriş yapmak için şifrenizi girmeniz gerekir.

İşletmelere girmek veya bazı yerlerde halka açık olmak için yüz maskesi takmak gerekir. Hastalık Kontrol Merkezleri, maskelerin koronavirüsün yayılmasını önlemeye yardımcı olabileceğini söylüyor.

Çarşamba günkü iOS güncellemesi, Apple’ın halk sağlığı görevlilerinin , koronavirüs bulaşmış biriyle veya yakınında zaman geçirmiş kişileri belirlemek ve test etmek için mobil uygulamalar geliştirmesine yardımcı olmak için yayınladığı yeni kişi izleme teknolojisini de içeriyor .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar Cem Y.

Facebook, perakendecilerin çevrimiçi mağazalar oluşturmasına yardımcı olacak.

Teknoloji devleri uzaktan çalışmayı benimsiyor.