in

YouTube Ana Sayfada Covid-19 İçeriğini Tanıtıyor.

YouTube, ana sayfasındaki “yetkili içeriği” tanıtan bir “haber rafı” ile birlikte koronavirüs yanlış bilgilerinin yayılmasını engellemek için yeni bir çaba gösterdi. Hareket, pandemiyle ilgili söylentilerin ve aldatmacaların paylaşımını engellemek için en son teknoloji platformlarıdır ve Facebook bu hafta benzer bir eylem açıkladı.

Google’ın sahip olduğu video paylaşım hizmeti Perşembe günü geç saatlerde Twitter’da yaptığı açıklamada , ” Herkesin bu deneme süresi boyunca yetkili içeriğe erişmesini istiyoruz, bu nedenle 16 ülkedeki ana sayfamızda COVID-19 haber rafı yayınlıyoruz. ” Dedi .

“Daha fazla ülkeye de genişleyeceğiz.”

Bu haftanın başlarında YouTube , koronavirüs pandemisi hakkındaki yanlış bilgileri ortadan kaldırmak için ortak bir çaba içinde diğer büyük İnternet platformlarına katıldı .

Hareket, pandemiye eşi benzeri görülmemiş küresel bir yanıtın yanı sıra virüsün kendisinin bir aldatmaca olduğu iddialarının artmasıyla gerçekleşiyor.

Çarşamba günü Facebook , yetkili bilgilerin kullanıcı feed’lerinin en üstüne yerleştirilmesinin benzer bir hamle yapacağını söyledi.

Facebook bilgi merkezi, sağlık kuruluşları ile işbirliği içinde kurulmuş ve ABD ve Avrupa’da, diğer yerlere genişletilmesi planlarıyla hayata geçirilmiştir.

Facebook hedefimiz Mark Zuckerberg, “Hedefimiz, hizmetlerimizi kullanan herkesin önüne yetkili bilgiler koymaktır.” Dedi.

Bu hafta Twitter , daha fazla insanı riske atabilecek tweet’leri kaldırmak için güvenlik kurallarını genişletti.

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Yazar Cem Y.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor…

0

Comments

0 comments

Google’ın coronavirus web sitesi

Netflix ve YouTube yavaşlatılıyor.