in

Yeni Volkswagen Golf GTI 2020

Yeni Volkswagen Golf GTI, bir Honda Civic Type R veya hatta bir Ford Focus ST kadar heyecan verici değil. Ancak yine de, çoğu kişi için hot hatch türünü tanımlayan, konfor ve performans odaklı vücut kontrolü arasında daha geniş bir spektrum sunan daha fazla yetenek genişliğine sahiptir. Bu nedenle, özellikle kaya gibi sağlam yeniden satış değerleri aylık finans anlaşmalarına dönüştürüldüğünde, tavsiye etmekten memnuniyet duyacağımız bir araba olduğunu düşünüyoruz.

Volkswagen Golf GTI orijinal oldu sıcak hatch , ancak son zamanlarda sıcak servis penceresi olmamıştır. Gibi Rakipler Honda Civic Type R outshone sahip VW , hemen hemen yeterli günlük kullanılabilirlik ile birlikte daha yüksek performans ve yol tutuşu sunarak simgesini . O halde Mk8 Golf GTI için riskler yüksek – ve İngiltere yollarında bir örnek sürme şansı ilk kez bizde oldu.

Tabii ki VW paniğe kapılıp kural kitabını yırtıp atmış değil. Başından beri Golf’ün hemen hemen her neslinde olduğu gibi , bu bir evrim durumu. Gibi Yeni Audi S3 , Mk8 GTI selefi ile aynı temel mqb şasi kullanır. Ve motoru da koruyor – VW’nin EA888 2.0 litrelik turboşarjlı dört silindirli birimi.

Ancak VW, bu standart GTI’ye Mk7.5’in Performans Paketi sürümü ile aynı 242 bg vermiştir. 370Nm tork da var ve 0-62mph rahat bir şekilde yedi saniyenin altında çıkıyor.

Daha sert yay oranları ve yeni alüminyum alt şasilerle deri altında başka gelişmeler de var, ayrıca sınırlı sayıda üretilen Golf TCR’den kilitleme diferansiyeli artık standart. GTI ayrıca (S3’te olduğu gibi) hem farklılığı hem de yeni uyarlanabilir amortisörleri kontrol ederek saniyede 200 defaya kadar ayarlayan Araç Dinamikleri Yöneticisi adlı bir şeye sahiptir.

Farkı anlayabilirsiniz, çünkü Mk8 GTI eski modelden daha canlı hissediyor. Gerçekten bir viraj alırsanız asfaltı ısıran daha doğrudan bir ön uç ile direksiyon müdahalelerine yanıt vermek daha hızlıdır. Ani yön değişimlerinde de daha mutlu – belki de (daha hafif) Mk5’ten bu yana herhangi bir Golf’ten daha fazla. Frenler de iyi pedal modülasyonu ile sağlamdır.

Uyarlanabilir amortisörleri, merkezi bilgi-eğlence ekranında bir menü açan, ancak yine de her bastığınızda ayarlar arasında geçiş yapan bir gösterge paneli düğmesi aracılığıyla kontrol edersiniz. Konfor klasik Golf GTI bölgesidir ve her zamanki İngiliz yol izlerinden kurtulmaya yetecek kadar uyum sağlar.

Spor, gaz tepkisini keskinleştirir ve direksiyonu ağırlıklandırır, ancak aynı zamanda daha sert yüzeylerde koltuktan çıktığınız noktaya kadar sürüşü sağlamlaştırır. Neyse ki, daha güçlü güç aktarım mekanizmasını ve daha ağır direksiyonu kayan bir sertlik ölçeğinden seçilen bir sürüş ayarıyla karıştırmanıza izin veren bir Bireysel modu da var.

Bu arada, güç aktarım mekanizması bir Mk7.5 GTI Performance Pack’e çok benziyor. 2.000 rpm’nin altında biraz gecikme var, ancak daha sonra motor 5.000 rpm’ye güçlü bir şekilde çekiyor. Ancak daha yüksek devirlerde garip bir metalik raspayla 3,500 rpm’nin altında daha tatlı bir şekilde şarkı söylüyor. Ancak Golf’ün Civic Type R veya Focus ST kadar hızlı olduğuna ikna olmadık .

Bu, yazın başlarında çift kavramalı bir otomatik denediğimiz manuel şanzımanlı Mk8 GTI ile ilk deneyimimiz. Yeterince kaygan bir birim ve VW, geleneksel Golf’lere kıyasla atışı biraz kısaltmaya çalıştı. Ama yine de Civic’inkinden daha uzun, daha külfetli bir değişim hissediyor. Yuvarlak bir gearknobun kareye benzeyen bir değere geçişi burada da önemli değil – Honda’nın metal topu elde daha iyi hissediyor.

Eski GTI’lar, Golf’ün kabininin para için her şeyin üzerinde bir çentik olduğuna güvenebilirdi, ama artık durum böyle değil. Tartan süslemeli çanak koltuklar mükemmeldir, ancak bunun yanı sıra normal bir Golf’tekiyle hemen hemen aynı kaplama karışımı – ve bu, bulmayı beklemeyeceğiniz bazı sert plastikler anlamına gelir.

Jüri, Golf’ün dijitalleşmesi konusunda hala dışarıda, bu da GTI’nin ‘özel’ hissetmesi için çok az alan sunuyor. Birkaç farklı bilgi-eğlence sayfası ve ekstra kırmızı grafik dışında, size hot hatch modelinde olduğunuzu hatırlatacak pek bir şey yok. Ve fiziksel anahtarların göreceli sıkıntısını, normal bir Golf’tekinden daha fazla hayal kırıklığı yaratabilirsiniz, özellikle de ilerliyorsanız.

Elinizde kalan şey, bir hot hatch’in ne kadar sıcak olabileceği konusunda mutlak kanama eşiğinde olmayan bir arabadır. Ama sonra, Golf’ün bu pozisyonu nadiren işgal ettiğini iddia edebilirsiniz. Gücü, günlük pratiklik ve ince performans otomobili görünümüyle harmanlanmış, dualitesi olmaya devam ediyor – bir B-karayolu veya hatta bir pist günü için işleri sertleştirmeden önce yüzlerce kilometreyi rahatça yatıştırma yeteneği. Ve bu faktörler üzerinde şüphesiz çekiciliği artmıştır.

Model:Volkswagen Golf GTI
Fiyat:£ 32.500 (tahmini)
Motor:2.0 litre 4 silindirli turbo benzin
Güç / tork:242 bg / 320 Nm
Bulaşma:Altı ileri manuel, önden çekişli
0-100 km / s:6,3 saniye (tahmini)
En yüksek hız:155 mil
Ekonomi:TBC
CO2:TBC
SatılıkŞimdi

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor…

0

Comments

0 comments

Yazar Cem Y.

Instagram Hileleri

Mobil oyun nasıl oluşturulur?