in

Yeni Porsche Taycan 2020 incelemesi

Daha iyi değer ve eşit derecede parlak 4S’nin varlığı ve Porsche’nin aptalca şeyler için aptalca para isteme alışkanlığı dışında, Taycan dönemi tanımlayan bir otomobil; benzin, elektrikli veya başka türlü onlarca yıldır en iyi dört kapılı spor kuponlarından biri.

Bu sadece bir araba değil, kanıtlanmış bir nokta. Elektrikli otomobillerin sadece eğlenceli değil, aynı zamanda dokusal ve eğlenceli olduğunu belirten hevesli bir kalbe dikilmiş bir bayrak , Porsche rozetine ve ona tapan saflara layık .

Bunu biliyoruz, çünkü geçen sene Taycan’ı sürdük ve beklediğiniz kadar çağ tanımlayıcı bulduk. Ama şimdi onu İngiltere’de, üst düzey Turbo S kisvesi ile sürdük. Ve bununla yüzleşelim, 751bhp ve 2,3 tonluk bir ağırlığa sahip bir otomobilin İngiltere’nin dar ve zayıf görüşlü yollarında nasıl hissettiği hakkında bir soru işareti var.

Korkmayın, histerik olarak sizi şişirse bile hala yönetilebilir. Normal kullanımda Turbo S’nin ‘sadece’ 617bhp olduğunu; Sadece Başlatma modunda, boynu zorlayan 751bhp’yi alır. Ve 2,8 saniyede 0-62mph’den başlayacağı gerçeği göz genişletici olsa da, Taycan’ı başka bir seviyeye yükselten sürüş ve kullanım.

İki elektrikli motor (her aksta bir tane), arka motorda iki vites ve Zuffenhausen büyüsünün liberal bir şekilde serpilmesi ile Taycan, ağır, dört tekerlekten çekişli bir otomobilin hakkı olmadığı becerisine sahiptir. Keskin dönüş, arka aksta, sizi köşeden iterek sizi çekmekten daha fazla güç olduğundan şüphesiz bırakan istekli bir hareketlilik ile geliştirildi.

Test aracımızdaki isteğe bağlı 2.315 £ aktif viraj denge çubukları (bilenlere Porsche Dinamik Şasi Kontrolü) sayesinde, eğlenceli iletişim, elde ettiğiniz iletişim seviyesi sayesinde de korkutucu değildir. Oynamak için bol miktarda çekişin farkındasınız, ancak yine de Taycan’ı kışkırtmayı ve edgier tepkilerini keşfetmeyi seçebilirsiniz. Ya da sadece bir köşeden yapıştırın ve nötrlüğün yanı sıra çevrilen hassasiyet ve geribildirimi canlandırın.

Tüm bunlar, Porsche’yi dağınık yollarda bile besteleyen standart adaptif hava süspansiyonu ile desteklenir. Aslında, Taycan’ı İngiltere ülke yollarında mükemmel yapan bu sıkı kontrollü ama esnek sönümleme. Orta köşedeki çarpmalar bile onu rahatsız etmiyor ve elbette son derece rahatlatıcı bir kruvazör olduğu anlamına geliyor. Direksiyon simidi kanatlarının fren rejenerasyonunu daha kolay ayarlamasını istiyoruz, ancak aksi takdirde Taycan’ın yolda gitme şeklini eleştirecek çok az şey var.

Kusurlar arıyorsanız, sürüş Sport + modunda gözle görülür dikey sallanma sağlarken, direksiyon ağırlığı da çok çentikli bir çentik alır; Spor modu daha doğal ve zevkli. Alternatif olarak, olağanüstü bilgi-eğlence sistemi ve ayrıntılandırmanın tadını çıkarabileceğiniz günlük işe gidip gelmek için Normal’e yapıştırın.

Taycan, isterseniz 83.7kWh (toplam 93.4kWh) pil kapasitesinden 257 mil mesafeye kadar kıtaları terlemeden kıracak. Tabii ki, 270kW’a kadar hızlı şarj, 20 dakikadan kısa sürede yüzde 10-80’lik bir şarj ekleyebileceğiniz anlamına gelir, ancak bunu yapmak için nadir süper hızlı şarj cihazlarından birini bulmanız gerekecektir. Ayrıca, bu enerji için mil başına yaklaşık 35mpg benzinli araba için ödeyeceğiniz kadar ödeme yapacaksınız.

Yine de, çoğu ev sahibi, standart bir tarifenin 12 £ – ya da yarı yarıya tam bir ücret alacağı evde ücret alacaktır. Bu, 35mpg’lik bir benzinli arabayı yakmak için mil başına ödeyeceğiniz miktarın yaklaşık üçte birine eşdeğerdir.

Unutulmaz olan şey, Porsche’nin bir kamu şarj kablosu için 210 £ şarj etmesidir, bu da 911’i satın almak ve daha sonra bir benzin pompasındaki hortuma erişim için ücretlendirilir. Ayrıca, 150kW’lık bir şarj cihazı için 294 £ ödemeniz gerekiyor, aksi takdirde Taycan, DC şarj cihazlarının çoğunda sadece 50kW’de şarj edecek. Bu seçenek, 800V şarj istasyonlarının yerleşik şarj cihazını ekleseniz de eklemeseniz de 270kW’a kadar şarj vermesine rağmen, Porsche’nin sadece konuları basitleştirmek için içermesi gereken önemli bir ektir.

Benzer şekilde, Porsche’nin yarı otonom sürüş modu ve adaptif cruise control için 2,172 £ ödemeniz gerektiği gerçeği, bu günleri çoğu aile otomobillerinde standart olarak aldığınız için biraz zengindir.

Bu yüzden evet, Porsche, LED ışıkları , ısıtmalı koltuklar, deri iç mekan, nav, Apple CarPlay , çerçevesiz kadranlar ve standart olarak aldığı daha fazlasına rağmen standart kitiyle daha iyisini yapabilirdi . Öyle olsa bile, çocukları arkaya rahatça oturabileceğiniz, bagajda yararlı miktarda malzeme alabileceğiniz ve ardından bir dizel hatchback’i utandırmak için çalıştırma maliyetleriyle doğru heyecan verici kullanım ve performansın tadını çıkarabileceğiniz göz önüne alındığında, itiraz açıktır.

Turbo S’yi tercih etmeden önce dikkatlice düşünün. Evet, lansman kontrolü vahşi, ama çok kısa bir heyecan için çok para ödüyorsunuz. 4S için en iyi değeri için bakmak istiyorum. Daha fazla seçenek eklemeniz gerekiyor, ancak bunu İngiltere’de sürdük ve Turbo S’nin yanı sıra işleyebileceğini ve 40.000 £ daha az bir maliyetle o kadar rahat gidebileceğini biliyoruz.

Model:Porsche Taycan Turbo S
Fiyat:£ 138.826
Sistem:93.4kWh batarya, iki motor
Güç / Tork:617bhp / 1,050Nm
Aktarma:İki vitesli otomatik, dört tekerlekten çekiş 
0-62mph:2.8 saniye
En yüksek hız:155mph
Aralık:241-256 mil
CO2:0g / km
Satılıkşimdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar Cem Y.

Oyunların kilitlenmesinde koronavirüs etkisi.

Koronavirüs sırasında doğum yapmak