in

Yeni Kia XCeed PHEV 2020 incelemesi

Birçok yönden XCeed PHEV normal arabadan daha mantıklı; rakiplerine karşı diğer XCeed’lerden daha iyi bir değer gibi görünüyor. Elektrikli şanzıman, topaklı şanzıman sürücüden biraz zevk alsa bile etkilidir. Küçük çizme ve sıkışık arka da hayal kırıklığına uğrar, ancak görünümü, kaliteyi ve kiti beğeniriz – ve işletme maliyetlerinizdeki potansiyel tasarruflar da memnuniyetle karşılanacaktır. 

Elektrikli araçlar ve SUV’lar söz konusu olduğunda , Kia’nın şu anda dokunduğu her şey altına dönüşüyor. Büyük Telluride SUV Yılın şimdiki World Car olduğunu , az, Soul EV başka World Car kazanır ve Niro da gongs bir yük topladı. Peki, XCeed’in yeni plug-in hibrid versiyonu için işler iyi gidiyor mu?

İlk önce kısa bir özet. XCeed, Kia’nın aile kapağıdır ve markanın SUV altın tozunu hafifçe serpiştirir. İçten yanmalı bir motorla XCeed’i fiyat dışında sevdik. Ancak kombine 139bhp için 1.6 litrelik benzinli ve küçük elektrikli motorla 30.000 £ ‘ın biraz üzerinde olan bu XCeed PHEV, plug-in rakiplerine kıyasla kötü bir değer değil. 32g / km CO 2 emisyonları sayesinde şirket otomobil vergisi, VED ve trafik sıkışıklığı ücretlerinden de tasarruf edebilirsiniz .

Kia, sadece elektrik gücüne 30 mil gidebileceğinizi ve Kia EV formuna sadık kalacağınızı söylüyor. Yedeklemek için biraz elektrik gücüne sahip 30 millik karışık yollar test rotasını tamamlamayı başardık ve benzinli motor sadece zorladığımızda devreye girdi. İddia edilen 201.8mpg’nin yakınında herhangi bir yere gidip gelmemek, ne kadar düzenli olarak takmayı yönettiğinize bağlıdır; biz çok yaptım ve sürekli veya üç rakam mpg rakamları gördüm.

Elektrik ve benzin gücü arasındaki geçiş pürüzsüz, ancak altı vitesli çift kavramalı şanzıman değil – özellikle vites değiştirirken biraz sarsıntılı olabilir. Ancak frenler, diğer birçok elektrikli otomobilin, araç yavaşlarken pili şarj etmek için acele ederken sahip oldukları grabby hissi ile tamam.

Bu araba verimlilikte önemli olduğundan, eğlenilecek çok fazla şey yok. 0-60mph yavaş 10.6 saniye sürerken, şasi duruştan daha fazla konfor hedefliyor. 

Yolculuk saygın rahat – en kötü darbelere biraz topaklı, ama sizi üzecek hiçbir şey. Ve XCeed az yalın bir şekilde düzleşecek olsa da, direksiyon otomobilin hızlanmasıyla çok uyumlu ve ruhlu sürüşü teşvik etmiyor. Arıtma etkileyici olsa da, bu özellikle yalnız elektrikle çalışırken sessiz bir otomobil.

Çok da pek bir aile arabası, ama geçişte Ceed xceed kadar geçen birkaç tavizler yapılmıştır. Arkada, yükselen pencere çizgisi, manzaranın harika olmadığı anlamına geliyor ve bu küçük olanlar için anahtar olabilir. Ve eğer küçükleriniz çok az değilse, arkada diz ve ayak boşluğu bulacaklar, ama aşırı cömert değiller.

PHEV’in pilleri de bir yere gitmeli, bu da standart XCeed’in 426 litrelik bagajının PHEV modelinde sadece 291 litreye düştüğü anlamına geliyor.

Önde, işler çok daha iyi. Sürüş ortamı en şık değil, ancak Volkswagen kabinlerini daha ucuz hale getirdiği için Kia daha da artıyor. 

Odak, stil yerine kaliteye ve kullanım kolaylığına odaklanıyor ve 10 inçlik büyük dokunmatik ekran net ve hızlı tepki veriyor. Sınıfın en iyilerinden biridir ve sürücüye karşı biraz açılıdır. 

Ayrıca , diğer birçok kurulumun yapmadığı tüm ekranda Apple CarPlay ve Android Auto’yu görüntülerken, Kia’nın UVO telematiği arabanızı akıllı telefonunuza bağlayabileceğiniz ve şarj ve diğer ayarları uzaktan izleyebileceğiniz anlamına gelir.

Hızlı bir şekilde girip gerçekten daha büyük alaşımlar, panoramik bir sunroof, deri koltuklar ve bir dijital sürücü ekranı (artı birkaç bit daha) istiyorsanız, 34.695 £ karşılığında Birinci Baskı XCeed PHEV alabilirsiniz. Bununla birlikte, bizim için, 3 kesilmiş model daha iyi bir değer gibi görünüyor.

Alaşımlar 16 inç çapında daha bağışlayıcıdır, ancak yine de gizlilik camı ve akıllı anahtar teknolojisi ile direksiyon simidi gibi ısıtılan kumaş ve suni deri koltuklar elde edersiniz. Ve tüm Ceed serisinin ünlü olduğu güzel görünümü elde edersiniz, bu sefer biraz ekstra kaplama ve biraz yükseltilmiş sürüş yüksekliği ile.

Model:Kia XCeed 1.6 GDi PHEV 3
Fiyat:£ 30.695
Motor:1,6 litre 4 silindirli benzinli / elektrik motoru
Bulaşma:Altı vitesli otomatik, önden çekişli
Güç / tork:139bhp / 265nm
0-62mph:10.6 saniye
En yüksek hız:99mph
Ekonomi:201.8mpg
CO2:32g / km
Satılık:şimdi

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor…

0

Comments

0 comments

Yazar Cem Y.

Yeni DDR5 SDRAM standardı performans artışı

Elektirikli kamyon, van ve otobüs için acil başlangıç işareti verildi