in

Yeni Honda Jazz 2020 incelemesi

Yeni Honda Jazz hakkında çok şey var. Hibrit güç aktarma organları etkileyici bir şekilde rafine edilmiştir ve bu kısa sürüşe dayanarak gerçek dünyada oldukça verimlidir. Araba akıllıca pratik dokunuşlarını da koruyor. Ancak sürüş, 16 inç jantlarda biraz fazla dalgalı ve bu üst düzey EX baskısının fiyatı göz önüne alındığında aralığın tatlı noktası olduğuna ikna olmadık. Tüm önemli kitlere, aynı aktarma organlarına, daha küçük jantlara ve daha düşük aylık finansman oranlarına sahip daha mütevazı bir SR denemeyi dört gözle bekliyoruz.

Honda Jazz kesinlikle bölme görüş iyi bir iş yapar. Hayranlarına, gerektiğinde küçük bir aile arabası gibi davranacak kadar zeki olan süper model. Sayısız diğerleri için, daha eski bir nesil için tasarlanmış muhafazakar küçük bir otomobil.

Aslında, Caz bu iki şey olarak tasarlanmıştır. Özellikle İngiltere’de bu aşk-nefret ilişkisinden kurtulmak için neredeyse 20 yıldır mücadele etti – ancak Honda , giden versiyonun satış numaralarının küçük SUV’ların baskısı altındaki bir pazarda iyi durduğunda ısrar ediyor .

Yine de, sadece cazip müşteri tabanıyla ilgili tutmak için değil, aynı zamanda daha geleneksel (ve evet, muhtemelen daha genç anlamına gelen) alıcıları da çeken yeni cazibe ile klişeyi kırmaya yönelik yeni bir girişimin zamanı geldi. pratiklik kadar yakıt verimliliği, işletme maliyetleri ve bağlantı hakkında

Yeni otomobilin görünüşü kesinlikle Caz, aklınızda olsun. İleri görüş alanını iyileştirmeye yardımcı olmak için daha ince A sütunları vardır ve çatı yüksekliği 10 mm azaltılmıştır, ancak genel profil hala bir süper modelden daha küçük bir MPV’ninkidir.

Her şey altında, küçük bir araba için şaşırtıcı derecede karmaşık bir güç aktarma organı gibi görünüyor. E: HEV olarak adlandırılan motor, 1,5 litrelik bir Atkinson çevrimli benzinli motor ve iki elektrikli motordan oluşuyor. Bunlardan biri tahrik sistemi olarak işlev görür, diğeri ise benzinli motordan enerjiyi hemen kullanım için beslenebilen veya sisteme entegre edilmiş küçük bir lityum iyon pil içinde depolanabilen elektriğe dönüştürür.

Kurulum, Jazz’ın üç sürüş moduna sahip olmasını sağlıyor. Çoğunlukla şehrin etrafında kullanılan EV Drive’da, tahrikli elektrikli motor, aracı otomobilin lityum iyon pilinden alarak taşıyor. Hibrid Sürüşte benzinli motor, ikinci elektrikli motoru sürmek için kullanılır ve itme motorunun tekerlekleri sürmek için yeterli güç üretirken, mümkün olduğunca aküye biraz fazla meyve suyu damlatılır. Honda, bu ayarın A ve B yollarında günlük sürüşlerde kullanılmasını bekliyor.

Son modda, Motor Tahriki, bir debriyaj iki elektrik motorunu atlar ve yanmalı motorun tekerlekleri sürmesine izin verir. Araba, bunun ne zaman mevcut olan en verimli tahrik yöntemi olduğuna karar verecek – ancak ‘otoyol yolculukları’ düşünün ve çok uzakta olmayacaksınız.

Bu arada geleneksel bir şanzıman yok – ancak bu, caz risklerinin CVT iletiminden eski Toyota melezleriyle aynı şekilde engellendiği anlamına gelmiyor . Aslında, sistem, otomobilin hızına ve gaz kelebeği konumuna bağlı olarak motor devirleri ve elektrikli motor torku karışımı ile oynayabilir ve sadece geleneksel bir otomatik sürüş yaptığınızı düşünmek için yapay ‘adımlar’ yaratabilir. Bunların hepsi var mı?

Jazz serisini anlamak daha kolaydır. Tüm otomobiller aynı e: HEV sistemi ile sunuluyor, bu yüzden güç aktarma organları ve şanzıman seçimi ön plana çıkıyor. Sonra seviyeleri düzeltmek için aşağı – ve sadece üç tane var. SE, 18.985 £ ‘dan başlayan fiyatlarla (veya PCP’nin erken bir anlaşmasında aylık 199 £) giriş noktasıdır . Temel kit listesi, klima kontrolü, seyir kontrolü, katlanır ısıtmalı aynalar, otomatik silecekler ve farlar, 15 inç jantlar ve katlanabilir arka koltuklar ile sağlamdır.

Bununla birlikte, bu modelin herhangi bir akıllı telefon bağlantısı olmadan sadece beş inçlik bir bilgi-eğlence sistemi aldığını belirtmek gerekir; Android Auto ve kablosuz Apple CarPlay dahil olmak üzere dokuz inçlik kurulum için, ön ve arka park sensörleri de getiren SR’ye (20,185 £ ‘dan) çıkmanız gerekir.

En üst sıradaki sürüm EX olarak adlandırılır. Tekerlek boyutunu 16 inç arttırır ve ısıtmalı koltuklar ve direksiyon simidi, tekerlek ve vites kolu üzerindeki deri, bir arka görüş kamerası ve aynı bilgi-eğlence ekranında navigasyon ekler. Burada denediğimiz sürüm, 21.385 £ fiyat etiketi ile.

EX donanım seviyesi ayrıca, aynı spesifikasyonu alan ve yükseltilmiş bir sürüş yüksekliği, bazı gövde kaplaması, yükseltilmiş sekiz hoparlörlü ses sistemi, kontrast tavan rengi seçeneği ve merakla su itici koltuk sunan Crosstar’da da yer alıyor. kumaş. Fiyatı 22.635 £.

Geleneksel bir Ford Fiesta sadece 15,885 £ ‘dan başlayan fiyatlarla bu fiyatlar yüksek görünüyor mu? Bize yaparlar. Ama sonra bu hibrit teknoloji ucuza gelmiyor. Ve Honda’nın bu model için gerçek odak noktası , fiyatına çok daha yakın olması muhtemel yeni nesil Toyota Yaris Hybrid olabilir.

Yolda iyi haber şu ki, güç aktarma organı masrafı haklı çıkarmak için bir yol gidiyor. Performanstaki son kelime değil, ancak ilgili rakamlar – 108bhp ve 253Nm – Caz’ı iterseniz düz bir şekilde görünmesini ve yapmasanız bile rahat etmesini sağlamak için yeterlidir. Rakiplerin orta özellikli üç silindirli turbo benzinli sürümleriyle karşılaştırın ve oldukça olumlu bir performans sergiliyor; 0-62mph 9,5 saniye sürer.

Aynı zamanda verimli. Honda’nın Birleşik Krallık test rotası COVID-19 trafik seviyeleri tarafından hafifletildi , ancak buna rağmen, birkaç saat boyunca ve otoyollar, A-yollar ve kentsel sıçan koşularının bir karışımı boyunca, seyahat bilgisayarında ortalama 70mpg’lik bir kuzey gördük. Bu, hafif melezlerin (yüceltilmiş starter / jeneratörlü otomobiller) bile eşleşmeyi ummadığı ve daha zorlu WLTP test döngüsünde 102 g / km kadar az olan resmi rakamların cesaret verici olduğu gerçek dünya ekonomisidir .

Aktarma organlarının iyileştirilmesi genellikle birinci sınıftır. Zaman zaman küçük bir elektrikli motor sızlanır, ancak bir A-road boyunca seyahat ediyorsanız, herhangi bir motor veya motor gürültüsünden rahatsız olmazsınız. Sert ivme elbette devirleri yükseltir, ancak o zaman bile, not oldukça bastırılmış ve nispeten pürüzsüzdür.

Şasi, tüm bu özellikler için iyi bir eşleşmedir, çünkü temel olarak sağlamdır, ancak eğlence olarak adlandırabileceğiniz herhangi bir şeye doğru inç yapmak istemez. Şanzıman yeni başlayanlar için ilgilenmiyor, ancak direksiyonun hemen önünde biraz fazla oynama var ve ön tekerleklerin ne yaptığını size bildirmek için kötü bir iş çıkarıyor. Bir Yaris Hybrid’de eğlenmek daha kolay – ve bir Fiesta’nın karşılaştırmalı olarak bir dakika olumlu bir gülüşü.

Kuşkusuz, bu makyaj Jazz’ın karakterine ve olası müşteri tabanına uyuyor, ancak bu puanda sürüş kalitesi hakkında daha fazla endişemiz var. Orada karmaşıklık var, ancak hala kırık yüzeyler yüzünden çok kolay bir şekilde üzülüyor – İngiltere kasaba ve şehirlerinde çok fazla yolumuz var. EX’in 16’ları yerine 15 inçlik tekerleklere oturduklarından, daha mütevazı trim seviyelerinin görülmeye değer olmasının başka bir nedeni de budur.

Bu arada, cazın pratik tarafı unutulmadı, ancak geliştirilmiş yerine korundu. Bagaj saygın bir 304 litredir – Yaris veya Fiesta’dan daha fazla – ve arka koltukları katladığınızda, kullanışlı bir 1.205 litreye (zeminden tavana) genişler. Aynı şekilde, ikinci sıradaki ünlü Sihirli Koltuklar kalır, böylece eşyaları arka zemin üzerinde kaydırmanıza yardımcı olmak için bir sinema koltuğu gibi üsleri katlayabilirsiniz.

Yolcular da zor değil. Dört altı ayak, diz veya bacak boşluğu hakkında herhangi bir hile olmadan yerleştirilebilir ve sadece en fazla korona saç kesimi olanlar arka koltukların üstündeki tavan döşemesini yakalar.

Kabin kalitesi her zamanki Honda standartlarına uyuyor ve özellikle kapı kaplamalarında bazı sert yüzeyler varken, aslında dokunduğunuz hemen hemen her yerde yastıklı ve yumuşak. Ve Honda en sonunda bilgi-eğlence alanında gerçek adımlar atıyor. Jazz’ın dokuz inçlik kurulumu girişlere hızlı bir şekilde yanıt vermekte ve isteyebileceğiniz tüm akıllı telefon bağlantılarına sahiptir – bir EX varyantında navigasyon almak için fazladan harcama yapmayacağımız noktaya kadar.

Model:Honda Jazz e: HEV EX
Fiyat:£ 21.385
Motor:1,5 litre 4 silindirli benzinli elektrikli
Güç / tork:108bhp / 253Nm
Bulaşma:Tek hızlı otomatik, önden çekişli 
0-62mph:9.5 saniye
En yüksek hız:109mph
Ekonomi:61.4mpg
CO2:104g / km
Satılıkşimdi

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor…

0

Comments

0 comments

Yazar Cem Y.

Virüs erken uyarı sistemi olarak giyilebilir teknoloji

Yapay beyinlerin de uykuya ihtiyacı olabilir.