in

Yeni 2021 Mercedes EQB SUV, markanın elektrikli otomobil serisini artıracak.

Son rötuşlar yeni tamamen elektrikli Mercedes EQB crossover için geçerlidir . Yeni Mercedes EQA’yı 2021’in başlarında showroomlara kadar takip ederek markanın elektrik tekliflerini dört modele çıkaracak .

Özel görüntülerimiz, Mercedes’in genişleyen EQ serisindeki tüm modellerde yer almak üzere öngörülen bir dizi stil ipucunu benimseyecek olan EV’nin stilini önizliyor . EQA ve EQC gibi , bir çift ince far, yeniden tasarlanmış bir radyatör ızgarası ve aerodinamik olarak verimli bir ön tamponda spor yapacak .

Mercedes’in dış tasarım direktörü Robert Lesnik, Auto Express’e şunları söyledi: “Her Mercedes’in bir yüze ihtiyacı olduğuna inanıyoruz. Bu, EQC’de tanıttığımız ve diğer araçlarda göstereceğimiz bir şey. EQ ailesi boyunca bunun (ön ve arka) farklı varyasyonları olacaktır, ancak hepsi benzer bir form dilini paylaşacaktır.

Yeni EQB, platformunu yanma motorlu GLB ile paylaşacak . Bu nedenle, Mercedes’in mevcut MFA2 desteklerinin değiştirilmiş bir versiyonunu temel alacak ve bu da en son A-Serisi , B-Sınıfı ve CLA tarafından da kullanılacak . Her aksta bir elektrik motoru ve omurgasına monte edilmiş bir pil takımı ile yeni EQA’ya benzer bir elektrik aktarma organı kullanmasını bekliyoruz.

Bununla birlikte, normal GLB, yedi koltuklu olarak sunulsa da, bagaj tabanının altında iki katlanır koltuk bulunurken, elektrik motorları ve akü için gereken ekstra alan nedeniyle EQB’nin bu yapılandırmada sunulması olası değildir.

Onun gibi EQB en powertrain Tam ayrıntılar, teyit edilmesi henüz ama EQA kardeş, güç ve tork rakamları sırasıyla 270bhp ve 500nm bölgede olmalıdır. Ayrıca, Kia e-Niro gibi elektrikli çapraz rekabetiyle rekabet edebilmek için maksimum 300 mil menzile sahip olmasını bekliyoruz.

Lesnik ekledi: “Bundan iki yıl sonra 10 araba olacak; İstediğim şey bu.” Mercedes, bugüne kadar EQ portföyünü oluşturacak 10 modelden beşini onayladı – bunların dördü üretimde ya da piyasaya sürülmeye yakın. 

2019 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda konsept otomobilin ön izlemesini gerçekleştirecek olan EQS sedan henüz tamamlanmamış bir model. Sonunda 2022’de satışa çıktığında, Tesla Model S için rakip olarak hareket eden şirketin halo modeli olacak .

Mercedes yöneticileri de daha önce Auto Express’e 10 yeni model arasında “birkaç sedan” olacağını onaylarken, küçük bir ticari araç ve çeşitli SUV’ların dizinin geri kalanını tamamlamasını bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar Cem Y.

Google güncellemeleri Along ve Google Lens uygulamalarını aktif ediyor.

COVID-19 insanların dikkatini çektikçe sosyal medya biliçsiz bilgiler yaymaya başladı.