in

Yeni 2020 Citroen C4 hatchback crossover’a dönüşecek.

Citroen , aile hatchback segmentindeki teklifini , VW Golf ve Ford Focus’a alternatif olarak cesur yeni bir crossover ile yeniden keşfedecek . Ve otomobil en yakın rakiplerinden radikal olarak farklı olsa da, yeni gelen C4 ismini kullanmaya devam edecek , Auto Express ortaya çıkarabilir.

Geleneksel C segmenti hatchback vücut stilini terk etme ve daha cesur bir şey yapma kararı Citroen’in oldukça rekabetçi bir pazarda bir niş yaratma yoludur. Muhafazakar bir kapak olan önceki C4, marka kendini yeniden keşfetmeye başladığı için 2017’de satıştan çıkarıldı.

Auto Express’e konuşan Citroen’in yeni CEO’su Vincent Cobée bize şunları söyledi: “C segmentinin oldukça geleneksel bir sektör olduğunu ve muhtemelen değişiklikler için doğru olduğunu kabul ediyorum. Bir [fikir], muhtemelen tarzda daha fazla bahara ihtiyaç olduğu için uygun fiyat, çok yönlülük ve konfor, daha iyi erişim ve daha iyi görünürlük arasında uygun dengeyi bulmaktır. ”

Haziran ayında açıklanacak olan yeni C4, test edildi ve özel görüntülerimiz nasıl görünebileceğini önizledi. Geçiş aynı zamanda Fransız firması için yeni bir tasarım dili başlatacak.

Citroen Ürünü ve strateji direktörü Laurence Hansen, “Müşteriler tasarımın yenilenmesini istiyor ve yaratıcılığımızı göstermenin harika bir yolu. “Bu segmentte güçlü bir mirasımız var ve ne yapmamız ve kaçınmamız gerektiğini biliyoruz. Tasarladığımız araba farklı dünyaların en iyisi. Güçlü bir kişiliğe ve 19_19 konseptinden yeni ışık imzasına sahip olacak . ”

Yeni C4, crossover satışlarının artmakta olan artışından yararlanmanın yanı sıra, büyüyen başka bir segmente de girecek: EV’ler. C4, PSA Group’un Citroen’in crossover’a benzin ve dizel gücü ve tamamen elektrikli bir alternatif sunmasını sağlayan CMP platformunu temel alacak .

Temel mimari, 190 km’lik gerçek dünya menzili sunmak için 50kWh pil kullanan en son Peugeot 2008’de bulunabilir . Platform ayrıca 1,5 litrelik dizel motoru ve 1,2 litrelik üç silindirli turboyu da destekliyor. Her ikisinin de yeni C4’te sunulması bekleniyor.

Geleneksel C segmenti, alıcılar geçitlere ve SUV’lara doğru akmaya devam ettikçe satışların birkaç yıldır hafifçe düştüğünü gördü. Auto Express geçenlerde ortaya Renault edilir geleceği değerlendirirken ait Mégane ek yatırım elektrikli araç geliştirme içine konabilir böylece. Ancak Citroen, segmentteki yeni stratejisinin bu eğilimi tersine çevireceğine inanıyor.

“Yeni bir konseptle geleceğiz,” diye ekledi Hansen. “Onu [yeni C4] kullanmak için büyük bir şansım vardı ve hidrolik süspansiyon ve elektrikli tahrikiniz olduğunda gerçekten büyük bir fark yaratıyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar Cem Y.

Bilim adamları temiz yakıt için fotosentezi yeniden tasarladılar.

Çitalardan esinlenen araştırmacılar, en hızlı robotları üretiyor.