in ,

Xiaomi fiziği yok sayıyor

Xiaomi’ye göre, en son akıllı telefonu olan Mi Mix Alpha, fizik yasalarına göre mümkün olması gerekenden çok daha fazla ekran. Mi Mix Alpha, şirkete göre yüzde yüz elek çekiyor . Kesin olarak yüzde 180,6 ekran.

Xiaomi’ye göre, en son akıllı telefonu olan Mi Mix Alpha, fizik yasalarına göre mümkün olması gerekenden çok daha fazla ekran. Mi Mix Alpha, şirkete göre yüzde yüz elek çekiyor . Kesin olarak yüzde 180,6 ekran.

Mi Mix Alpha, katlanabilir bir telefon oluşturma çabasından geriye kalan özel bir “Surround Screen” teknolojisi kullanıyor. Telefonda 108 MP’lik bir kamera bulunuyor – meslektaşım David Cardinal’in keşfettiği gibi megapiksel oranlarının artması doğal olarak daha iyi değil; 20 MP ultra geniş kamera, 12 MP telefoto lens ve basınca duyarlı taraflar yerine optiğe sahip fiziksel düğmeleri bulunmuyor. Üst ve alt titanyumdan yapılmıştır. Parmak izi okuyucusu ekrana gizlenmiştir ve yakınlık algılaması için ultrason teknolojisini kullanır.

Cihazın donanımı etkileyici – Snapdragon 855+, 12GB RAM ve 512GB saklama alanı, halihazırda uygulanan büyük Çinli taşıyıcılar için 5G radyo bantları ve 40W hızlı şarj ile 4.050mAh batarya. Her tarafa tatlı bir kit parçası gibi geliyor.

2800 $ fiyat düşüncesi var.

Yeni teknolojiye gelince çok zorlu bir satış yapıyorum ve bazen olaylar hakkında daha az karamsar olmaya çalışıyorum – gazeteciler ve hakemler daha az ya da daha az kronik bir durum olarak etkilenmemişler. Bununla birlikte, benim hayatım boyunca, bu cihazın nasıl bir anlam ifade ettiğini boş bırakıyorum.

Hiç telefonunu düşürdün mü? Sahibim. 90 yaşındaki bir arkadaşın yaklaşık koordinasyonunu aldım. Bir cihazı düşürdüğünüzde, her zaman o an havada olur ve evrenin umutsuzca Matrix’in bu özel yinelemesinde bir “telefonlar ekrana bakacak” kuralını kodladığını umarsınız. Şimdi, affetmeyecek bir betona karşı yaklaşık 3.000 dolarlık bir cihaz sarmalını izlerken, sadece kendiniz için mükemmel bir hedef aldınız. Yüzde 180 ekran. Bu cihazda evrenin idare edebileceğinden daha fazla ekran var. Fizik yasaları, kendileri için bağırıyorlar. Telefonlar VTOL iniş yapmıyor. Elon Musk’un mavnalarının sevgi dolu kucaklarına dönen bir Falcon 9 değil; Bu çıtır çırpınacak kadar narin ve narin bir monolit .

Böyle bir durumda standart argüman bir telefon kılıfı kullanmaktır. İyi bir fikir! Ancak bu, bildirimler için cihazın kenarını kullanmayı imkansız hale getirecek. Ayrıca, telefonun arkasına ekran koymanın ne demek olduğunu merak ediyor. Ekranın her iki tarafını kullanarak gerektiren gidiyor değil bir durumda kullanarak.

Ekranlar, ne kadar verimli olursa olsun, batarya ömrünü uzatır. Bir ekranı tüm cihazın etrafına sarmak, kelimenin tam anlamıyla gözlemleyemediğiniz pikselleri aydınlatmak için her zaman ödemenizin (elektriksel olarak konuşmanız) basit bir anlamı yoktur. Bu tür bir cihaz, eğer telefonun hangi tarafına baktığınızı tespit ederse ve tercihen panelin o tarafını aydınlatabilirse çok daha anlamlı olur. Alternatif olarak, iki kişinin birbirinin karşısında oturabildiğini ve farklı içerikleri izleyebileceğini varsayalım (birden fazla ses bağlantısını desteklediğini umuyorum). Ancak, arka yüzünüze önemli bir UI öğesi koyamazsınız veya telefonu tutmaya çalışırken bu düğmeleri sürekli olarak parmaklarınızla vuruyorsunuz. Görüntüler görünüyorTelefonun her iki tarafına sabitlenmiş farklı uygulamalar Ancak, cihazın arka yüzünde yanlışlıkla dokunma algılamasını nasıl önlediği veya uygulamaların nasıl ele alındığı konusunda veri yoktur.

Şirketler, teknolojik atılımları genellikle iyi ürünlerle karıştırıyor gibi görünmektedir. Xiaomi’nin tam vücut sarma ekranı olan “yüzde 180,6” ekranlı telefonu kuşkusuz benzersizdir. Alternatif kontrol yöntemlerine göre birçok zil ve ıslık var. 108MP kameraya ihtiyaç duymadığım için satılmadım çünkü Los Angeles’ta dururken New York’taki birisinin sırtını hiçbir zaman çekmek zorunda kalmamıştım, ancak bunun yararlı bir özellik olduğuna ikna olmaya hazırım. Ancak tüm montajın en kırılgan bileşenini almak ve ardından tüm telefonu bunun dışında inşa etmek?

Xiaomi buna konsept akıllı telefon diyor ve pek çoğunu inşa etmeyi planlamıyorlar. Fakat o şeye bakarken, orijinal kavramın ne olması gerektiğini merak ediyorum. Kavramsal olarak, kaldırıma çarpması muhtemel aşırı pahalı bir ürün gibi gözüküyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar Cem Y.

D-Wave, 5.000-Qubit Kuantum Bilgisayarının İlk Satışını Duyurdu

Trendyol Mağaza Açma Rehberi / 2020