in , ,

Windows 10 Artık 900 Milyondan Fazla Cihazda Kullanılıyor

Microsoft bugün Microsoft’ta Windows 10’un 900 milyondan fazla cihazda çalıştığını Numaralar web sitesinde duyurdu .

Microsoft bugün Microsoft’ta Windows 10’un 900 milyondan fazla cihazda çalıştığını Numaralar web sitesinde duyurdu .

Bu, Windows 10’un piyasaya sürüldükten beş yıldan daha az bir süre sonra 1 milyar cihaza ulaşması anlamına geliyor ve bu sayıya ulaşması muhtemelen daha uzun sürmeyecek. Microsoft müşterilerimiz sayesinde, geçtiğimiz 12 ay içinde her zamankinden daha fazla yeni Windows 10 cihazı ekledik, “Microsoft şirket başkan yardımcısı Yusuf Mehdi bugün tweetledi .” Gelecek hafta gelmek için daha fazlası! ”

Windows 10 gerçekten de popülaritesini önceki yıllarda olduğundan biraz daha hızlı şekilde artırıyor gibi görünüyor. Microsoft, işletim sisteminin Eylül 2018’de 700 milyon, ardından Mart ayında 800 milyon 825 milyon kullanıcısı olduğunu açıkladı.Mayıs ayında ve şimdi de Eylül ayında 900 milyon. Yani, bu yaz, Eylül 2018 ile Mart ayları arasındaki altı aylık aradaki fark kadar büyümüştür.

Üstel büyüme yönündeki iddialara rağmen, Microsoft bir cihaz olarak neyi saydığı konusunda net değil. Metrik, sanal makineler kurulumlarını içerebilir, örneğin, VM’ler gerçekten kendi başlarına bir sistem olmasa bile. Yusuf’un listelenen donanımında çalışan Windows 10 sürümleri arasındaki farkları da belirtmekte fayda var. Xbox One’daki Windows 10 sürümü, örneğin Xbox’a özgüdür ve PC’deki Windows 10 gibi bir şey değildir.

Ancak 900 milyon rakamı artıran başka bir şey olabilir: Windows 7 desteği uzatıldı Ocak 2020’de resmen sona erdi . İşletmeler, son destek tarihini geçmek için büyük olasılıkla Windows 7’den Windows 10’a geçiyorlar.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor…

0

Comments

0 comments

Yazar Cem Y.

Çinli Şirket Homegrown DRAM’ın Seri Üretimine Başladı

D-Wave, 5.000-Qubit Kuantum Bilgisayarının İlk Satışını Duyurdu