in , ,

Web Tasarım Örnekleri | 2020

İlham birçok biçimde gelir ve mesleki gelişim asla bitmez. Bunu göz önünde bulundurarak, beyninizi tüm yıl boyunca besleyebilecek büyük bir web tasarım blogları listesi hazırladık. Ama endişelenmeyin. Bu listede hiç bir adam bulamazsınız. Zamanınıza saygı duyuyoruz ve sadece en iyinin en iyisini hak ettiğinizi hissediyoruz.

İlham birçok biçimde gelir ve mesleki gelişim asla bitmez. Bunu göz önünde bulundurarak, beyninizi tüm yıl boyunca besleyebilecek büyük bir web tasarım blogları listesi hazırladık. Ama endişelenmeyin. Bu listede hiç bir adam bulamazsınız. Zamanınıza saygı duyuyoruz ve sadece en iyinin en iyisini hak ettiğinizi hissediyoruz. 

1. Smashing Dergisi

smashing

Sık sık Smashing’in yapabileceği kadar yüksek kaliteli makaleler yayınlayabilecek bir yayın bulamıyoruz. Bazı yerler çok az madde içeren çok sayıda makale yayınlamaktadır, ancak Smashing Magazine, yayınladıkları her kelimenin bir tasarımcı ve geliştirici olarak sizin için önemli olduğundan emin olmaktadır. Aynı zamanda çeşitli freebies ve ev sahibi konferanslar yapıyorlar, aynı zamanda alanımızdaki konular hakkında kitaplar da yayınlıyorlar.

2. Awwwards

awwwards

Awwwards ana sayfaya geldiğiniz anda, internetteki en iyi yüzlerce tasarımı tıklayabilirsiniz. Awwwards’a giden küratör akıllara durgunluk veriyor ve ziyaret ettiğinizde her zaman yeni ilham bulacaksınız. Sadece bu değil, kendi kariyerinizi desteklemek için kullanabileceğiniz röportajlar ve kaynaklar da yayınlarlar. Ek olarak,  Günün Siteleri özelliği, diğer insanların ortaya koyduğu harika çalışmaları görmek için günden güne size geri gelmesini sağlamalıdır.

3. Web Tasarımcı Deposu

web tasarımcı deposu

Web tasarımı söz konusu olduğunda, bu blogu mutlaka kontrol edin. Bilmeniz gerekenler ile ilgili Web Designer Depot’un konuyla ilgili bir makalesi olması çok yüksek bir ihtimal . Bir blog arşivinde arama yapmak nadiren eğlenceli olur ve kesinlikle aradığınızı bulursunuz.

4. Designrfix

Designrfix

Bir profesyonel veya hobi sahibi veya aralarında bir yerde olsanız da , Designrfix sizi önemser. Sizin için yayınlarlar. Aslında, web tasarımcılarının genel topluluğu en yüksek öncelik ve hedef kitlesidir. Yalnızca kuru bir bilgi blogu değil, Designrfix, konulara ve tasarımlarınızın aynı şeyi nasıl yapabileceği hakkında insani bir dokunuşa dayanır.

5. Speckyboy

Basit, temiz ve anlaşılır Speckyboy , mobil tasarım ipuçları, trendler, grafik tasarım, UX çalışmaları ve serbest danışmanlık tavsiyelerine ihtiyaç duyduğunuz hayatınızdaki boşluğu dolduruyor. Sadece bu değil, Speckyboy on yıldan beri var ve yine de sürekli olarak yüksek kaliteli, iyi düzenlenmiş içeriği ortaya koyuyor. 

6. Yaratıcı Bloq

Yaratıcı Bloq

Her zaman tasarım. Bütün gün, her gün. Creative Bloq ile yanlış olmaz ve en iyi yanı, birden fazla kategoride günde birkaç kez güncelleme yapmalarıdır, bu nedenle okumak için her zaman yeni ve fantastik bir şeye sahip olacaksınız. En azından tasarım açısından.

7. Telepati

telepaty

Daha önce Digital Telepathy olarak bilinen şirket, sadece Telepathy için bir marka yarattı . Şirketin kendisi, web tasarımının kullanıcı deneyimi sonuna daha fazla odaklanma eğiliminde olan bir tasarım ajansıdır. Böylece aynı genel odağı blog içeriklerine de bulacaksınız. Ancak, eğer bir general iseniz bu sizi caydırmamalıdır. İçerik, internetteki en iyilerden bazıları, bu yüzden kaçırdıysanız, kendinize bir kötülük yaparsınız.

8. SitePoint

SitePoint

SitePoint sadece bir web tasarım blogu değildir. Site HTML ve CSS, JavaScript ve PHP ve daha fazlasını içerir. Tasarım / UX blog’ları olsa da, gerçekten birinci sınıf. Fotoğrafçılık ve Görüntüden İllüstrasyona, Mockup’lar, Eskiz ve Logo Tasarımına (ve daha pek çoğu) kadar çeşitli konularla SitePoint kesinlikle listemizde bir yer edinmiştir.

9. Volanın Düzeni

Volanın Düzeni

Flywheel, yalnızca Local ile en iyi yerel WordPress geliştirme ortamlarından birini ortaya koymakla kalmadı , aynı zamanda harika bir web tasarım blogu ortaya koydu. Düzen , alana girmeleridir ve SVP’lerin canlandırılması için nasıl yapılır, WordPress Gutenberg sitenizin olabildiğince iyi görünmesini sağlamak için her şeyi bulacaksınız. Bazen simge setlerini alırsınız ve Düzen bir şekilde kaçırmış olmanız durumunda neyin sıcak olduğunu size bildirmek için eğilimde kalır.

10. Hongkiat

Hongikat

On yıldan fazla bir süredir Hongkiat , dünyanın en tanınmış ve saygın web tasarım bloglarından biri haline geldi. Photoshop ile ilgili yardıma ihtiyacınız varsa, muhtemelen konuyla ilgili bir makaleleri vardır. Aynı HTML, UX, hatta tasarım felsefesi ve iş için. Neye ihtiyacınız varsa, Hongkiat sizi korumamıza yardımcı oldu.

11. Yaratıcılık akışı

Yarayıcılık Akışı

On yıl süren bir başka web tasarım blogu olan Creativeoverflow da mümkün olduğunca geniş bir kaynak yelpazesi oluşturarak kendileri için bir isim yaptı. Finansmandan üretkenliğe, tasarım trendlerinden ilham ve öğreticilere kadar, burada okumaya biraz zaman ayırdıktan sonra yaratıcılığınız kesinlikle taşacaktır.

12. Onextrapixel

Onextrapixel

Hem web tasarımcılarını hem de geliştiricilerini hedef alan Onextrapixel , çeşitli tasarım trendlerinin analizi, neyin işe yarayıp yaramadığı ile ilgili vaka incelemelerinin yanı sıra, sahadaki ürün ve hizmetler için öğreticiler ve incelemeler sunar. Bazı bloglar kadar sık ​​güncellenmese de, yeni bir yayın yayınınıza ulaştığında, iyi bir yayın olması gerekir.

13. CSS-Püf Noktaları

CSS-Tricks

Her gün CSS kullanıyoruz. Ancak geçmiş günlerin aksine, stil ve tasarım için sadece CSS kullanmıyoruz  . CSS-Tricks , ön uç gelişiminizi ve tasarımınızı kolaylaştırmak için çeşitli JavaScript ve diğer kütüphaneleri entegre ettiğini biliyor. İster bir React dev, ister bir Vue tasarımcısı, mobil uygulama mühendisi, isterse QA test cihazı olun, CSS-Tricks, hayatınızı biraz daha kolaylaştıracak bir kılıfı vardır.

14. Airbnb.design

Airbnb.design

Airbnb sadece konukseverlik endüstrisinde devrim yaratmadı, aynı zamanda web tasarımı için de aynı şeyi yapıyorlar. Web tasarımı üzerine kitabını React ve JavaScript ile yazarak , bir adım daha ileri gittiler ve kendi web tasarım bloglarını airbnb.design’da yayınladılar . Tasarımınızın izleyicinin bulunduğu yer için doğru hissi verdiğinden emin olmak için takip etmeniz için görsel yönergeleri kapsayabilir veya belki de değer odaklı tasarım hakkında yazıyor olabilirler. 

15. Designmodo

Designmodo

Designmodo olağanüstü freebies ve harika premium teklifleri ile tanınır. Bunların ötesinde, öğreticiler ve kaynaklar, belirli bir konuyla ilgili hızlı bir tazeleme veya bir müşteriye fikrinizin pratikte nasıl çalışacağını (ve bunun arkasındaki teoriyi) göstermek için bir referansa ihtiyacınız olursa, bunu durdurmak için harika bir yer haline getirir.

16. Satır25

Satır25

UI ve UX tasarımlarını kapsayan (diğerlerinin tonları arasında), Line25 şık ve zarif. Düzenli olarak gönderiyorlar, bu nedenle feed’iniz ihmal edilmeyecek ve WordPress’e odaklanarak günlük rutininize tam olarak uymaları gerekiyor. Yeni bir makale çıktığında, WP dışı tasarım bloglarından daha alakalı olması daha da yüksek bir ihtimal.

17. Web Tasarım Defteri

Web Tasarım Defteri

Yazılım incelemeleri, ilham kaynakları, toplananlar ve en iyi uygulamalar, Web Tasarım Defterini listeye koyuyor . Tipografi ve ikonografi, geliştirme ortamlarında nasıl çalışılacağı ve aşina olduğunuzdan emin olmak istediğiniz araçların listesi ile ilgili bölümleri vardır.

18.UXPin

UXPin

Harika bir yazılım ürünü olmanın yanı sıra, UXPin eşit derecede iyi bir blog yayınlar. UX (açıkçası) ve UI tasarımı konularında, bunu feed’inize eklemek, üretkenliği artıracak ve belki de daha önce hiç görmediğiniz bazı fikirleri size tanıtacaktır.

19. Tasarım Reviver

Tasarım Reviver

Harika bir tasarımcı olmak için yansıtıcı olmalısınız. İşine bakabilmeli ve içinde iyiyi bulabilmelisin, ama aynı zamanda kötüyü de bulmalısın. Tasarım Reviver diğer insanların fikirleri tipik vitrinde ancak kariyer nasıl uyduğuna anlamlı anlamada sadece ilham bulabileceği bir blog. Çalışmalarınızı hak ettiği saygıyla yaklaştırabilmeniz için incelemeler yayınlar ve araçlar sunarlar.

20. Kodroplar

Ana sayfalarında yer alan bir CSS Referans aramasıyla, Codrops’un size ilk önce yardımcı olan bir web sitesi olduğunu biliyorsunuz. Onların bilgileri zamanında ve gösterilerinde canlı siteler ve almanız ve kullanmanız için kod var. Bir web tasarım blogu için bu neredeyse kutsal kâseye benziyor.

21. UX Kabini

UX Kabini

Bir blog ana sayfasında içerik stratejisinin yanında bir  felsefeye sahip olduğunda  , bazı iyi profesyonel gelişimlerin yayınından gelebileceğini biliyorsunuzdur. AI’dan özel tasarıma ve UX analitiğini anlamaya kadar konuları kapsayan UX Booth gerçekten ihtiyaç duyduğumuz içeriği ortaya koyuyor ve ortaya koyuyor.

22. 1. Web Tasarımcısı

1. Web Tasarımcısı

Sizin için kaynakları toplayan bir web tasarım blogundan daha iyi olan nedir? WordPress için kaynakları toplayan  bir web tasarım blogu . Kariyerinizin her iki tarafıyla aynı anda güncel kalmak kesinlikle bir kazançtır.

23. Tasarımın Bip Sesi

Tasarım Beep

Freebies genellikle web tasarımcının en iyi arkadaşıdır. İle Tasarım Bip , sen vektörleri, duvar kağıtları, arka planlar, dokular, desenler, istediğiniz her şeyin PSDS olsun. Bu tasarım işi makalelerinin, vaka incelemelerinin ve sosyal stratejinin tepesinde. Bunu kesin olarak ekleyin.

24. Abduzeedo

Abduzeedo

Yüksek sesle söylemek gerekirse bir başka eğlenceli web sitesi başlığı, Abduzeedo , tasarım ilhamını almak için uygun bir yer olabilir  . Awwwards ile burası bizim için biraz zorluyor. Orada en yüksek kalitede içerik sunabilmekten gurur duyuyorlar ve gösteriliyor. Onların koleksiyonu görüntü ağır ve kelime yedek. Beğendiğiniz bir koleksiyon bulduğunuzda , yazılım senaryoları da dahil olmak üzere oluşturma işleminin tamamını görebilirsiniz. Güzel bir yer.

25. Tuts +

TutsPlus

Envato, WordPress dünyasında eklentiler ve temalar için bir kaynak olarak bilinir, ancak Tuts + markaları altında bir ton ücretsiz öğretici içeriğe sahip olduklarını biliyor muydunuz? Değilse, kesinlikle kontrol etmelisiniz, çünkü parktan düzenli olarak çalıyorlar.

26. Tasarım kulübe

Tasarım kulübe

Tasarım Shack’in yayın okuyucunuzdaki yerini hakettiğini görmek için yalnızca kategorilerine bakmanız gerekir . İş, CSS, Mobil, Navigasyon, UX, Tipografi ve çok daha fazlası düzenli olarak ele alınmaktadır. Bunu gerçekten özleyemezsin. Peki,  yapabilirsin.  Ama yapmamalısın.

27. InstantShift

InstantShift

InstantShift’in en iyi bölümlerinden biri freebies sayfası. Bunlardan pek çok farklı yerden bahsettik, ancak InstantShift öne çıkıyor çünkü hepsi WordPress şablonları ya da samey PSD’leri değil. InstantShift’in yaptığı şey, belki de başka hiçbir yerde bulamayacağınız bir katliam gibi görünen bir CV şablonu veya afişler gibi pratik tasarım freebies’i sağlamak.

28. Vandelay Tasarımı

Vandelay Tasarımı

Seinfeld hayranları, en sevdikleri pop kültür referanslarından biri gibi bir sanatsal web sitesini kontrol etmeyi kendilerine borçlular. Olmayan Seinfeld  fanlar kontrol etmek kendilerine borçlu Vandelay Tasarım işlerini şaşırtıcı çünkü, onlar söndürmek içerik orada diğer web sitelerinin çoğu yukarıda baş-omuz olduğunu.

29. 24 Ways

24 Ways

Listeye 24 Way koymak için tereddüt ediyoruz , çünkü yılda sadece 24 kez güncelleme yapıyorlar. Aralıkta. Web tasarımı meraklıları için bir varış takvimi olarak. Ancak ortaya koydukları içerik o kadar iyi ki, katılımın faydalı olduğunu düşündük. Öyleyse onları feed’inize atın ve bu yılın Aralık ayında gezinirken kendinize hoş bir sürpriz yapın.

30. MonsterPost

Canavar olmayan şey, MonsterPost’un size düzenli olarak ilham vermek için büyük koleksiyonları bir araya  getirmesidir . Sürekli olarak 50+ seviyesine ulaşan listelerde bunları feed’inize eklemek hiç akıllıca olmaz. Sabit sürücünüzü dolduracağınız sosyal fikirler, şablonlar, simgeler, yazı tipleri ve diğer kaynakları alırsınız. 

31. David Airey

David Airey

Şık, modern ve anlayışlı, David Airey’in blogunu ziyaret ettiğinizde şaşkınlık bekleyebilirsiniz. Tipik toplu pazar içeriği gibi yazılmayan bu blog, başka hiçbir web tasarımı bloguyla gerçekten karşılaştırılamayacak şekilde düşünceli hissediyor. Burada 1 dakikalık bir okuma almayacaksınız, ancak bundan daha uzun süren bir şeyi kesinlikle alacaksınız.

32. Spoon Graphics

Yazı tipleri ve freebies boldur, Spoon Graphics sadece doğru hissettiren bir web tasarım blogudur. Yine, her yerde bulabileceğiniz aynı eski kaynakları sağlamak yerine, Photoshop fırçalarını, font koleksiyonlarını ve gerçekte kullanacağınız şeyleri alabilirsiniz.

33. Ortada Tasarım ve UX

Ortada Tasarım ve UX

Orta bulmak çok zor mükemmel küratörlüğüne sahip içeriğe sahiptir. Sizi Design-UX bölümüne yönlendirmek istediğimiz şey budur ve UX ve Design etiketleri de görülmeye değer. Yapabildiğiniz her şeyi takip edin ve sadece ortalıkta dolaşıp tıklatma deliğinden düşmekten daha aydınlatıcı bir Ortama sahip olacaksınız.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor…

0

Ne düşünüyorsun?

Yazar Cem Y.

.NET çekirdek API’sinin sınırlamaları nelerdir?

Güçlü Parola Oluşturmanız İçin 9 İpucu