in

Ukrayna’dan Turkcell’e teşekkür: Ücretlendirme kaldırıldı!

Rusya-Ukrayna savaşındaki en önemli sorunlardan biri olan iletişim, ülkemiz operatörleri tarafından iyileştirilmeye devam ediyor.

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşta yaşanan en büyük sorunlardan biri iletişim kısıtlamasıydı. Bölgedeki Türk vatandaşlarının internet ve arama hizmetlerine ulaşamaması, başlı başına bir kriz durumuydu. Ukrayna’da yıllardır hizmet veren Turkcell, bölgedeki Türk vatandaşları için arama ve SMS ücretlendirmelerini kaldırdı. Bunun ardından Ukrayna Büyükelçiliği, Turkcell’e teşekkür etti.

Ukrayna’da ücretlendirmeyi kaldıran Turkcell’e teşekkür mesajı

Turkcell, akşam saatlerinde yaptığı açıklama ile Ukrayna’daki kullanıcılar için arama ve SMS ücretlendirilmesinin kaldırıldığını açıkladı. Bu jestin ardından Ukrayna Büyükelçiliği, Turkcell’e sosyal medya üzerinden teşekkür etti. Teşekkürün yanı sıra ülkemizde faaliyette olan diğer iki operatörden de aynı jestin beklendiği açıklandı.

Turkcell, ücretlendirmeyi tamamen kaldırmış olsa da diğer operatörler de krizi görmezden gelmiş değil. Türk Telekom ve Vodafone, 24 Şubat’tan beri Ukrayna’daki kullanıcılarına acil iletişim paketi tanımlıyor. Bugün iki operatörden gelen açıklamalarla, üç gün önce tanımlanan bu paketlerin yenilendiği haberini de almıştık.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor…

0

Ne düşünüyorsun?

Bilgisayarınızdaki Sabit Disk Performansını Ölçmeye Yarayan HDD Sentinel Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

Artık anahtar taşıyıp çantanızda aramayacaksınız ; Anahtarlar akıllandı