in

TypeScript 3.8 artık kullanılabilir.

Microsoft, TypeScript’in en son sürümünün kullanılabilirliğini duyurdu.

Microsoft, TypeScript’in en son sürümünün kullanılabilirliğini duyurdu. TypeScript 3.8, yeni ECMAScript standartlarının özellikleri ve yalnızca tür içe aktarma ve dışa aktarma için yeni sözdizimi gibi çeşitli yeni özellikler sunar.

Yeni ECMAScript özelliklerinden biri özel alanlardır. Özel alanların kuralları arasında “#” karakteriyle başlaması, her özel alan adının benzersiz kapsamlar olması, erişilebilirlik değiştiricileri bunların üzerinde kullanılamaz ve kapsayıcı sınıfın dışından erişilemez veya algılanamaz. Gizliliğe ek olarak, özel alanların bir yararı, benzersiz olmalarıdır, yani alt sınıfların üzerine yazılamazlar. 

Diğer yeni özellikler arasında ns sözdizimi olarak dışa aktarma *, üst düzey bekliyor, JSDoc özellik değiştiricileri, Linux’ta daha iyi dizin izleme, “hızlı ve gevşek” artımlı kontrol ve daha fazlası bulunur.

Bu sürümde editöre özgü özellikler de tanıtılmaktadır. Artık dize birleştirmelerini şablon dizelerine dönüştürme olanağı sunuyor. Ayrıca, geliştiricilerin bir işlevin nasıl çağrılacağını görselleştirmelerini sağlayan çağrı hiyerarşisini de sunar. 

Ayrıca, TypeScript 3.8, geliştiricilerin bilmesi gereken bazı kırılma değişiklikleri sunar. Artık daha katı bir tür denetimi vardır, çıkarım içermeyen isteğe bağlı bağımsız değişkenler artık “herhangi” olarak işaretlenir ve şimdi JSDoc’taki nesneler “noImplicityAny” altında “herhangi” olarak işaretlenmez.

Microsoft, TypeScript 3.9’un Mayıs 2020’nin ortalarında yayınlanacağını öngörmektedir. Performans, cila ve daha akıllı tür denetlemeye odaklanan yeni sürüm. Daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz . 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar Cem Y.

Android 11 Uygulama Uyumluluğu Modu

ELISA'nın kurucu üyeleri arasında Arm, BMW Car IT GmbH, KUKA, Linutronix ve Toyota bulunmaktadır.

Linux Vakfı ELISA Projesini Başlattı