in

Teslasuit’in yeni VR eldivenleri sanal nesneleri hissetmenizi ve nabzınızı takip etmenizi sağlar

Tüm vücudu dokunsal geribildirim kıyafeti ile bilinen Teslasuit, kullanıcıların sanal dokuları hissetmelerine ve biyometrik veriler toplamasına olanak tanıyan bir eldiven sunuyor.

Tüm vücudu dokunsal geribildirim kıyafeti ile bilinen Teslasuit, kullanıcıların sanal dokuları hissetmelerine ve biyometrik veriler toplamasına olanak tanıyan bir eldiven sunuyor. Cihaz sadece “Teslasuit Eldiveni” olarak adlandırılıyor ve 2020’nin ikinci yarısına kadar nakliye hedefi ile Ocak ayında CES’te piyasaya sürülecek.

Teslasuit gibi, Teslasuit Eldiveni eğitim, tıbbi rehabilitasyon ve diğer profesyonel uygulamalar için tasarlanmıştır. Nesnelere dokunma ve tutma izlenimi yaratmak, kullanıcıların ellerinin hareketini yakalamak ve nabız ve diğer biyometrik bilgileri kaydetmek için birkaç farklı teknolojiyi birleştirir. Sanal gerçeklik için neredeyse tüm vücut hareket yakalama veya dokunsal geri bildirim sunmak için eldivenler Wi-Fi üzerinden takım ile eşleştirilebilir.

Teslasuit, 10’ların ortalarında VR patlaması sırasında başlatılan, önce tüketicilere hitap eden, daha sonra ticari müşterilere kaybolan birkaç haptik ve hareket kontrol şirketinden biridir. 2018 yılında ilk ürünü açıkladı resmen O 2016 yılında Kickstarter üzerinde takım elbise başlattı, ama o kadar seferini iptal etti ve bu var göstermiştir beri potansiyel uygulamalar astronot eğitimi, acil tahliye tatbikatı uygulama ve diğer simülasyon senaryolarında. İçerik oluşturucular oyun ve eğlence olanaklarını göz ardı etmezler, ancak yaklaşık 5.000 ABD Doları değerinde eldiven bir ev kulaklık aksesuarı değildir.

Sanal gerçeklik ile ilgili görsel sonucu

Teslasuit Eldiveni, Manus VR ve HaptX gibi şirketlerin mevcut ürünleriyle rekabet edecek. O tout etmese de hiper-ince geribildirim Eğer HaptX en eldiven gibi bir cihazdan alabilirsiniz Teslasuit görünüşte özellikleri bir genişliği ile kendini ayırt edilir. Eldivenler temel dokunma ve kuvvet geri besleme özelliklerini içerir: her parmağınızdaki dokuz elektrot dizisi, varolmayan bir yüzeye dokunma hissi verirken, plastik bir dış iskelet katı nesnelerle etkileşimi simüle etmek için direnç ve titreşim yaratır.

Bunun üzerine, eldivenler bir kullanıcının bileğinin ve parmaklarının hareketini yakalar. Ayrıca, kullanıcının kalp atış hızı gibi bilgileri toplayan ve stres ve deneyimlere karşı diğer fiziksel reaksiyonları dolaylı olarak ölçmeye yardımcı olabilecek bir nabız oksimetresi içerir. Tüm bu özellik yayılımı, biyometrik ve hareket verilerini toplayan ve fiziksel hissi elektriksel stimülasyonla simüle eden Teslasuit’inkine benzer. Ne yazık ki Teslasuit, CES katılımcılarının elbiseyi kontrol edebileceğini söylerken, henüz eldivenleri deneyemiyorlar – hala test yapıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar Cem Y.

Spotify, 2020’nin başlarında politik reklamları ‘duraklatacak’

Teknoloji dünyası karmaşık bir dünya. “Rock yıldızı”, “ninja” gibi unvanlarla iş tanımlarını ciddiye almak zor olabilir.

UI Geliştirici Rolü nedir?