in

Steam rekor kırıyor.

Steam , hafta sonu oyun hizmetindeki eşzamanlı kullanıcı sayısı için tüm zamanların en yüksek seviyesini belirledi ve ilk kez 20 milyona ulaştı – muhtemelen coronavirüs salgını nedeniyle evde kalan kişi sayısı nedeniyle .

Yeni rekor, Twitter’da paylaşıldığı gibi Steam Veritabanı rakamlarına göre 15 Mart (Pazar) tarihinde elde edildi. Tweet sırasında gözlemlendiği gibi, bu 20 milyondan 6.2 milyonu aslında bir oyun oynuyordu.

Başka bir deyişle, çoğunluk hizmetin bir köşesinde çökerdi, hatta aslında bir şeyleri aktif olarak oynamak yerine, arka planda bile ateş açtı.

Tabii ki, 6.2 milyon hala oyun oynayan bir çok insan (kendi başına bir kayıt değilse). Nitekim, 14 Mart Cumartesi günü Steam Veritabanı Counter-Strike: Global Offensive için yeni bir rekoru vurguladı, bir milyondan fazla oyuncu (404’ten fazla kesin). Milyon eşzamanlı oyuncu işaretini (PUBG ve Dota 2 ile birlikte) aşan sadece üçüncü oyun.

Burada yapılan büyük kazanımlar ve insanların koronavirüs nedeniyle dışarı çıkmak yerine evde kalmaları, bilgisayarlarını sürerek açmaları arasında oldukça net bir bağlantı var gibi görünüyor.

Steam’in 18.801.944 eşzamanlı kullanıcısı (yaklaşık 5.8 milyon oyun içi) ile yeni bir rekor kırdığı Şubat 2020’de sadece geçen ay oldu . Bu, Ocak 2018’de belirlenen önceki en yüksek 18.537.490’ı kırdı.

Steam Veritabanının istatistiklerine göre, son 30 gün içinde Valve’in oyun servisi yaklaşık 17,4 milyon eşzamanlı kullanıcının ortalama günlük zirvesine ulaştı, bu da yine yeni bir rekor.

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Yazar Cem Y.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor…

0

Comments

0 comments

Gazla çalışan arabaların geleceği tehlikede.

Ekran Kartı Anatomisi