Sanal Pazarlara Entegrasyon Nedir?

Entegrasyon; yazılım dünyası için birden fazla uygulamanın otomatik bir şekilde haberleşmesini sağlamak amacıyla yapılan yazılım çalışmasıdır.

Entegrasyon; yazılım dünyası için birden fazla uygulamanın otomatik bir şekilde haberleşmesini sağlamak amacıyla yapılan yazılım çalışmasıdır. Mesela; E-Ticaret üzerinde birden fazla noktada satış yaparken, entegrasyon kullanımı size büyük kolaylık ve hız sağlayacaktır.

Örnek vermek gerekirse; N11.com, Gittigidiyor.com, Hepsiburada.com sitelerinde satış yaptığınızı düşünelim, işte bu sitelerdeki siparişlerinizi, TamEntegre.com panelinizde tek yerden görüntüleyebilmeniz, entegrasyon sayesinde olabilmektedir.

Sözlükte entegrasyon; bütünleşme, uyum anlamlarına gelmektedir. e-Ticaret yazılımlarındaki ürünler, siparişler ve üyeler gibi verilerin ile ticari yazılımlardaki sipariş, ürün, stok, ödeme, faturalama gibi işlemlerin karşılıklı olarak veri alışverişi ile güncel tutulması şeklinde tanımlayabiliriz.

API Entegrasyonu Nedir?

API Nedir?

API (Application Programming Interface), bir uygulamaya ait yeteneklerin, başka bir uygulamada da kullanılabilmesi için, yeteneklerini paylaşan uygulamanın sağladığı arayüzdür.

Gittigidiyor.com sitesi üzerinde satış yaptığınızı düşünelim, normalde Gittigidiyor.com panelinizden ürünlerinizi yükleyebiliyorsunuz, API entegrasyonu sayesinde başka bir panelden ürün yükleyebilirsiniz.

API Entegrasyonu sayesinde, bir çok yerdeki uygulamalarınızı birbirine bağlayabilir ve büyük bir kolaylık ve hız avantajı sağlayabilirsiniz,

Entegrasyon Türleri Nelerdir?

XML Entegrasyonu: XML kod yapısı ile dışa aktarma ya da içeri alma sistemidir. Örneğin tedarikçiler ile çalıştığınızda size ürünleri kolayca aktarabileceğiniz bir XML adresi veririler. E-ticaret alt yapınız XML yapısını destekliyor ise ürünleri otomatik aktarabilirsiniz ya da ürünlerinizi farklı bir uygulamaya XML çıktı ile aktarabilirsiniz.

Muhasebe Entegrasyonu: Genellikle e-ticaret siteleri tarafından kullanılan fatura, çek gibi hareketlerin muhasebe programına entegre edilmesini ve verilerin düzenlenmesini sağlayan entegrasyondur.

Kargo Entegrasyonu: Her sipariş için ayrı kargo numarasının girildiği ve müşterilerin kargosunun nerede olduğunu takip edebileceği entegrasyondur.

Pazar Yeri Entegrasyonu: Ürünler, N11, Gitti Gidiyor, Hepsi Burada, Trendyol, Çiçek Sepeti ve E-ticaret sitenizde aynı anda yayınlanır.

Fiyat Karşılaştırma Siteleri Entegrasyonu: E-ticaret sitenizde olan ürünlerin aynı zamanda fiyat karşılaştırma sitelerinde de gösterilmesini sağlayan entegrasyondur.

XML Entegrasyonu Nedir?

XML Nedir?

XML (eXtensible Markum Language), interneti kullanarak veri alışverişi yapan sistemler ve platformlar arasındaki veri iletişimini standart hale getirmek için tasarlanan bir işaretleme dilidir.

Eğer elinizde bir XML linki var ise, bu ürünleri TamEntegre.com XML Entegrasyonu ile tek seferde hızlı ve kolay bir şekilde SonTeklif.com sitesine gönderebilirsiniz,

XML Entegrasyonu sayesinde, bir çok uygulamaya veri aktarımı yapabilir, ortak olarak kullanılan bu dil ile platform farkı gözetmeksizin büyük bir kolaylık ve hız avantajı sağlayabilirsiniz.

Muhasebe Entegrasyonu Nedir?

Muhasebe entegrasyonu, genellikle e-ticaret sitelerinde kullanılan satış, stok, cari hesaplar gibi konulardaki değişimleri anlık olarak muhasebe programlarına entegre edilmesidir. entegrasyon, verilerin düzenlemesine de olanak verir. Bu entegrasyonun amacı firmaların stok ve envanter bilgilerini hatasız yapmalarını ve zamandan tasarruf etmelerini sağlamaktır.

Entegrasyon, iki farklı uygulamanın otomatik şekilde haberleşmesini sağlayan eklentidir. Muhasebe entegrasyonu da bir yazılım eklentisidir. Bu entegrasyon ile birlikte siparişleriniz otomatik olarak muhasebe programınıza aktarılabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor…

0

Ne düşünüyorsun?

Yazar Cem Y.

SEO / Arama Motoru Optimizasyonu Nedir?

Programlama Nedir?