in ,

Samsung Galaxy M21 Çıktı!

Samsung, Galaxy m21’i vaat ettiği gibi Hindistan’da piyasaya sürdü. Akıllı telefon, büyük bir pil ve üçlü arka kamera kurulumu ile birlikte geliyor.

Fiyat

Şirket, biri 4GB RAM ve 64GB dahili depolama, diğeri 4GB RAM ve 128GB dahili depolama ile akılı telefonun iki çeşidini piyasaya sürdü. Şirket 4GBRAM ve 64 GB depolama varyantını Rs 12.999 fiyatlandırırken, 128Gb depolamaya sahip varyantın fiyatını açıklamadı. Akıllı telefon iki renk seçeneği ile gelecek. Midnight Blue ve Raven Black. 23 Mart ilk satış tarihi olarak belirlendi.

Teknik Özellikleri

Samsung Galaxy M21, Infnty U ekran ve 1080×2340 pksel çözünürlüğe sahp 6.4 nç full HD + ekrana sahp. Ekran, üstte br Cornng Gorlla Glass 3 tabakası le korunuyor. Akıllı telefon, Samsung’un kend octavos çekrdekl Exynos 9611 şlemcs tarafından desteklenyor. Akıllı telefon, şrketn kend One UI katmanıyla tepesnde bulunan Androd 10 şletm sstemn çalıştırıyor. Chaz 4GB RAM ve 64GB / 128GB dahl depolama alanına sahp. Kullanıcılar br mcroSD kart ekleyerek depolamayı daha da genşleteblrler. Kameralara gelen, 48MP ana sensörlü spor üçlü arka kamera, 8MP ultra genş açılı lens ve 5MP dernlk sensörü. Ön taraf, 20MP’lk br selfe shooter’a ev sahplğ yapıyor. Akıllı telefon, arkaya monte edlmş br parmak z sensörü le brlkte gelyor ve 15W hızlı şarj desteğne sahp 6.000 mAh pl le desteklenyor. Chaz, bağlantı seçenekler olarak 4G, VoLTE, 3G, WF, Bluetooth, GPS ve USB C Tp sunar. Son zamanlarda, Samsung’un amral gems akıllı telefonlarda kullanılmak üzere 512GB eUFS 3.1 depolama alanının ser üretmne başladığı söylenyor. Samsung, bu depolama brmlernn akıllı telefon depolama alanında 1GB / s performansla öncek 512GB eUFS 3.0 mobl belleğn üç kat yazma hızı sağladığını iddia edyor.

Samsung, geçen yılın başlarında ilk kez Hindistan’da çıkan ve daha sonra da Türkiye’ye gelen Galaxy M20 modelinin takipçisini çıkarmaya hazırlanıyor. M20, ülkemizde de büyük ilgi görmüştü. Bakalım, Galaxy M21 modeli aynı başarıyı sergileyebilecek mi?

Pocketnow sitesinin güvenilir bir kaynaktan aktardığı habere göre, Galaxy M21 ile 16 Mart tarihinde tanışacağız. Samsung, genel olarak Galaxy M serisini internet üzerinden satmayı tercih ediyor. Hindistan’da dağıtım ortaklarından bir tanesinin de Amazon olacağı ve yeni telefonun da sadece internet üzerinden satılacağı belirtiliyor.

Teknik özelliklerinden bahsedecek olursak, Galaxy M21’in sekiz çekirdekli Exynos 9611 işlemciyle gelmesi bekleniyor. Aynı işlemci bu yılın başında ülkemizde satışa sunulan Galaxy A51 modelinde de bulunuyor. Samsung’un kendi bünyesinde geliştirdiği bu işlemciye 4 GB ya da 6 GB RAM eşlik edecek. Ayrıca 64 GB ya da 128 GB dahili depolama alanı seçeneklerinin de bulunacağı söyleniyor.

Samsung Galaxy M21 muhtemelen üç adet arka kamera taşıyacak. Ana kamera 48 megapiksel çözünürlüğe sahip olacak. Telefonun 6000 mAh gibi devasa kapasiteye sahip bir pille geleceği de belirtiliyor. Selfie kamerası da 20 megapiksel çözünürlükte olacak. Android 10 ile yüklü olarak gelecek telefonda Samsung’un özelleştirilmiş kullanıcı arayüzü One UI 2 de bulunacak gibi görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar Cem Y.

Ekran Kartı Anatomisi

Samsung katı hal pil atılımı yapıyor.