in ,

Samsung, Galaxy akıllı telefon hattını yeniledi.

Samsung, 5G Galaxy S20’nin Kamera Özellikleri, Yeni Z Flip

Samsung, 5G Galaxy S20’nin Kamera Özellikleri, Yeni Z Flip

Samsung, Galaxy akıllı telefon hattını yeniledi, yeni bir katlanabilir telefon tanıttı ve kablosuz kulaklıklarını Salı günü San Francisco’daki Güzel Sanatlar Sarayı’nda düzenlenen bir etkinlikte yükseltti.

Yukarıda resmedilen üç yeni amiral gemisi telefonu 5G’ye hazır. S20 999 ABD Doları, S20 Plus 1,199 ABD Doları ve S20 Ultra 1,399 ABD Doları fiyatla satışa sunulacak.

S20, 6.2 inç ekranıyla üçlünün en küçüğüdür. Plus ‘ekranı 6.7 inç ve Ultra’lar 6.9 inç.

Tüm birimlerde üç kamera vardır – geniş açı, ultra geniş ve telefoto – ve Plus ve Ultra, artırılmış gerçeklik uygulamaları için dördüncü bir kameraya sahiptir.

S20 ve Plus’taki kameralar 64 megapiksel sensöre sahipken, Ultra güçlü bir 108 MP’yi destekliyor. Kameralar ayrıca 8K videoyu da destekliyor.

Ultra 10x optik zum özelliğine sahiptir.

Massachusetts, Northborough’da bir BT danışmanlık şirketi olan J. Gold Associates’in ana analisti Jack E. Gold, “Bu bir telefonda duyulmamış.” Dedi.

Teksas, Austin merkezli bir teknoloji analisti ve danışmanlık şirketi olan Moor Insights and Strategy’nin kıdemli analisti Mark N. Vena, “Samsung, video ve fotoğraf kategorisinde yaptıklarıyla beni şaşırtmaya devam ediyor.” Dedi.

TechNewsWorld’e verdiği demeçte, “Samsung, video ve fotoğrafçılığı geleneksel kameraların tamamen yerini almak için muazzam bir fırsat olarak görüyor” dedi.

5G Kolunu İtmek

Londra’da bulunan bir araştırma, analiz ve danışmanlık şirketi olan IHS Markit’te kıdemli analist olan Gerrit Schneemann’ın ileri teknoloji telefonlarda ve yapay zeka ile güçlendirilen özelliklerde çoklu lens kullanımı gelişmeye devam edecek.

TechNewsWorld’e verdiği demeçte, bu amiral gemisi telefonları ile önceki nesil arasında büyük bir ağ farkı var.

Schneemann, “Tüm ürün gamı ​​5G’yi desteklerken, daha önce sadece belirli modeller 5G idi. Şimdi Samsung her şeye 5G koyuyor.” Dedi.

Piyasa araştırması şirketi NPD Group analisti Stephen Baker, “Çok az insanın şimdi 5G’ye ihtiyacı var, ancak önümüzdeki birkaç yıl içinde her telefonda olacak, bu nedenle Samsung, evlat edinme kolunu olabildiğince hızlı bir şekilde zorluyor.” Port Washington, New York ile ilgili tarafsız yorumlar, yazılar, öneriler ve görüşler sağlar.

TechNewsWorld’e verdiği demeçte, “Gelecek yıl veya iki yıl içinde ağların orada olacağını biliyoruz ve tüketicilerin geleceğe yönelik olarak, özellikle S20 gibi premium bir telefon satın aldıklarında prova etmekten korkmadıklarını biliyoruz.”

Katlanır Ekran

Samsung’un yeni Galaxy Z Flip’i, açıldığında 6.7 inç ölçen katlanabilir camdan yapılmış bir ekrana sahip. Kapatıldığında, telefon kompakt 2,89 x 3,44 inçtir.

Modeller üç “ayna” renkte gelecek – mor, altın ve siyah.

Samsung Electronics Pazarlama Direktörü Rebecca Hurst Salı günkü etkinlikte coşkulu bir kalabalığa, “Akıllı telefonlar günlük hayatımızın bir parçası, ancak bu sıradan bir akıllı telefon değil,” dedi.

“Her şeyi değiştiriyor – telefonumuzun şekli, boyutu ve kullanım şeklimiz,” diye devam etti.

“Galaxy Z Flip bir açıklama akıllı telefon,” dedi Hurst. “Öne çıkmak isteyen insanlar için göze çarpan bir akıllı telefon.”

Yenilikçi ‘Esnek’ Mod

Ana 2636 x 1080 AMOLED ekranına ek olarak Z Flip, zaman ve bildirimler gibi bilgileri görüntülemek için 1.1 inçlik kapak ekranına sahiptir.

Ünitede üç kamera bulunur: bir f / 2.4 10 megapiksel selfie kamera; bir f / 2.2 12 MP ultra geniş kamera; ve bir f / 1.8 12 MP geniş açılı kamera.

Atıcılar tarafından üç video çözünürlüğü desteklenir – 4K UHD, 1080p FHD ve 720p HD. Dört çekim hızı vardır – Süper Sabit, Süper Ağır Çekim, Ağır Çekim ve Hyperlapse.

1.380 $ fiyatla katlanabilir, 8 gigabayt RAM ve 256 GB dahili depolama ile geliyor.

Telefon, dik açıyla katlandığında üniteyi çift ekranlı bir telefona dönüştüren yenilikçi bir “esnek” modu destekler.

Google etkinliğinin başkan yardımcısı Hiroshi Lockheimer Samsung etkinliğinde, “Katlanabilirlerin akıllı telefonlar hakkındaki düşüncelerimizi ve etkileşime girme şeklimizi temelden değiştireceğini düşünüyoruz.” Dedi.

Razr Killer?

Samsung’un 14 Şubat’ta satışa sunulacak Z Flip’i piyasaya süren başka bir katlanabilir olan Motorola Razr’ın topuklarında geliyor.

Moor’un Vena’sı “Flip, Razr’dan daha güçlü bir telefon” dedi.

“Katlanabilir telefonlar piyasada çekiş gücü kazanacaksa, telefonun yönelimi, kolaylık faktörü nedeniyle büyük bir sorun olacak.”

“Flip, cam ekranı ve telefonu farklı açılardan bükebilen değişken menteşesi ile daha hoş bir cihaz.”

Motorola ve ana Lenovo için bir başka potansiyel konu, Razr’ın piyasaya sürülmesinin ilk aşamalarında talebi karşılayan problemlerdir.

“Bu Samsung ile ilgili bir şey,” diye belirtti Gold. “Bir cihaz yapmaya başladıktan sonra, krankı çevirip birçok şey üretebilirler.”

Menteşeler Savaşı

Samsung’un Motorola’ya göre başka bir avantajı daha var.

NPD’den Baker, “Samsung, pazarda başarının bir parçası olacak çok fazla marka, ürün değeri ve dağıtım gücüne sahip.”

“Flip, oldukça iyi bir araya getirilmiş bir üründür Samsung, orijinal Fold ile ilgili sorunlarından açıkça çok şey öğrendi.” “Çok parlak bir cihaz.”

Katlanabilir cihazlarla ilgili sorunlardan biri, menteşelerinin gücüdür. Samsung etkinliğinde Hurst, Z Flip’in menteşesinin hasar görmeden 200.000 kez açıldığını ve kapandığını belirtti.

IHS Schneemann, “Flip üzerindeki menteşe, Razr’dan daha güçlü ve dış saldırıya daha az eğilimli görünüyor çünkü kapatıldığında görünür bir boşluk yok.”

Flip’in iki kameralı sistemi de katlanabilir olanı rekabetinin üzerine çıkarıyor.

Schneemann, “Kameralar Samsung’un geçmişte güçlü olduğu ve Motorola’nın geçmişte mücadele ettiği bir alandır.”

Ayrıca, telefonlar arasında bir fiyat farkı var, Razr 1.499 dolara ve Flip 1.380 dolara satılıyor.

Yeni Buds

Samsung, S20 hattına ve Z Flip’e ek olarak etkinliğinde kablosuz earpod’larını yenilediğini duyurdu.

149 dolara fiyatlandırılan Galaxy Buds Plus’ın her bölmede iki hoparlör var – biri yüksek ses ve diğeri bas için – üç mikrofon.

Hatta bir Samsung uygulaması aracılığıyla iOS cihazlarıyla çalışırlar.

Schneemann, “149 $ ‘dan eksik olan tek şey aktif gürültü iptali” dedi, ancak bu fiyata mümkün değil

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Yazar Cem Y.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor…

0

Comments

0 comments

Jaguar

Jaguar, pil sıkıntısı nedeniyle I-Pace üretimini duraklatacak

Dijital Yaşamınızın Kontrolü Nasıl Geri Alınır?

Yedi basit adımda daha iyi bir internet kullanıcısı olun.