in

Nintendo, insanlar evde kaldıkça yüksek kâr elde ediyor.

Japon video oyun yapımcısı Nintendo Co., insanlar evde oyun oynamaya döndüklerinde yıllık karda% 33’lik bir sıçrama yaptı.

Üç aylık rakamları bozmayan Kyoto merkezli Nintendo, Perşembe günü, Mart ayına kadar mali yıl satışlarının bir önceki yıla göre% 9 artışla 1.3 trilyon yen’e (12 milyar $) yükseldiğini söyledi.

Pokemon ve Süper Mario bayilerinin arkasındaki Nintendo, bir önceki yıla göre 194 milyar yen’den 258.68 milyar yen (2.4 milyar $) kar bildirdi.

Nintendo, şimdiye kadar virüs salgından büyük zarar gördüğünü söyledi. Kapatmalar nedeniyle mağazaları ziyaret edemeyen tüketiciler bunun yerine çevrimiçi alışverişlere yöneldi.

Video oyunları popüler bir evde kalmak etkinliğidir ve Nintendo’nun yeni “Hayvan Geçişi: Yeni Ufuklar” ın satışa sunulduğundan bu yana ilk altı haftada 13.4 milyon adet satarak isabet ettiği kanıtlanmıştır.

Ancak şirket, geleceğe yönelik endişelerini ve cihaz ve yazılım üretimindeki olası kesintileri ifade etti. Virüsün nasıl yayıldığına bağlı olarak, çevrimiçi teslimatların bile askıya alınmasına neden olan ürün teslimatları engellenebilir.

Bir açıklamada, tasarımcılar evden uzun süre çalışmak zorunda kalırsa oyun geliştirme zarar görebilir.

“Bu faktörlerin bir sonucu olarak, Nintendo ürünlerinin piyasaya sürülmesi ve planlandığı şekilde hizmetlerin başlamasıyla devam edemeyebiliriz. Bu, diğer yazılım yayıncıları için de geçerlidir, bu nedenle Nintendo’da oyun içeriği sağlamak mümkün olmayabilir platformlar planlandığı gibi “dedi.

Nintendo, Mart 2021’e kadar mali yıl için 200 milyar yen (1.9 milyar $) karda% 23 düşüş öngördü.

Şirket, Nintendo Switch el makinesini ve Nintendo Switch Lite donanımını zorlamaya devam edeceğini söyledi.

Switch için planlanan yazılım sürümleri arasında “Xenoblade Definitive Edition”, “Clubhouse Games: 51 Worldwide Classics” ve daha birçok Pokemon teklifi yer alıyor.

Nintendo, yaklaşık 55,7 milyon Nintendo Switch ve Switch Lite makinesi sattığını söyledi. 2021 Mart ayında mali yılda 19 milyon Switch makine daha satmayı hedefliyor.

Nintendo, Mart 2020’de sona eren mali yıl için Nintendo Switch ve Switch Lite makine satışlarının, bir önceki yıla göre% 24 artışla 21 milyon makineye yükseldiğini ve bunun beklentilerini aştığını söyledi.

Şirketin toplam satışlarının dörtte birinden biraz azı Japonya’da gerçekleşti. Nintendo’ya göre, kalan% 77’nin% 43’ü Kuzey ve Güney Amerika’dan ve% 25’i Avrupa’dan geldi.

Nintendo, çevrimiçi oyun ve mobil oyun satışlarının da arttığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar Cem Y.

Bitcoin dünyası ‘yarıya inmek’ ile karşı karşıya: neler oluyor?

Bilim adamları temiz yakıt için fotosentezi yeniden tasarladılar.