in

Motorola’dan uygun bütçeli 2 telefon.

Yeni Moto G Power ve dev bataryası ve temelde bir bütçe Galaxy Note 10 olan Moto G Stylus ile birlikte sunuldu.

Yeni Moto G Power ve dev bataryası ve temelde bir bütçe Galaxy Note 10 olan Moto G Stylus ile birlikte sunuldu.

Motorola Moto G aile telefonlarının iyi düşünülmüş ihtiyaçlar ve uygun bir fiyatla arasındaki tatlı nokta bulma bir geçmişe sahiptir. Son üç yılda, Moto G5 Plus , Moto G6 ve Moto G7 bize bütçe telefonlarının ne kadar iyi olabileceğini gösterdi. Geçen yıl, Google Pixel 3A ve 3A XL’yi başlattığında bütçe manzarası daha da kalabalıklaştı . Ve son zamanlarda bir var oldu söylentiler Uptick o apple bir bütçe yayınlayacak iPhone 9 (aka iPhone SE 2) . Bu yüzden Motorola için önemlidirG telefon hattını ileriye taşımaya devam etmek. Ve kredisine göre, Chicago merkezli şirket, ABD ve Kanada müşterileri için iki yeni ekleme başlatarak Cuma günü önemli bir adım attı: 300 $ Moto G Stylus ve 250 $ Moto G Power.

Telefonlar, Motorola Razr katlanabilir telefon gibi akıllı telefon tasarımının radikal bir şekilde yeniden tasarlanması değil . Ancak her iki el cihazını birkaç saat kullandıktan sonra, Moto G Stylus ve G Power’ın kaç benzerliğine sahip olduğu belli oldu. Her ikisinde de 6,4 inç full HD ekran var. Ve bir çentik yerine, telefonların bir selfie kamera için delik delme ekranı var. Samsung’un 2019’da Galaxy telefonlarında yaptıklarına benzer. İnsanların o delik için özel duvar kağıdı yaptıklarını görmek için sabırsızlanıyorum .

Güç bakımından, her biri bir Snapdragon 665 işlemciye, 4GB RAM’e sahip ve Android 10’u Moto’nun düşünceli ekstra dokunuşlarıyla çalıştırıyor. Daha iyi bir mobil oyun deneyimi için dikkat dağıtıcı unsurları sınırlayan Moto Gametime adlı yeni bir oyun modu bile var.

Arkada parmak izi sensörü, ön tarafta 16 megapiksel selfie kamera ve altta kulaklık girişi var. Yeni telefonlar, önceki G telefonlarının nesil adlandırmalarından yoksundur. Örneğin, geçen yılki Moto G7 Power’ın halefi Moto G8 Power değil, sadece Moto G Power. Ancak , Ekim 2019’da ABD dışında piyasaya sürülen Moto G8 Plus ve Moto G8 Play arasındaki deliği doldurmak için sadece bir Moto G8, yani bir Moto G8 değil .

Moto G Stylus daha düşük fiyatlı bir Galaxy Note

İki telefon arasındaki en belirgin fark, Moto G Stylus’un… iyi… bir prob ucunun olması. Moto G Gücü de öyle değil. Stylus, telefonun sağ alt köşesine oturur ve kancalar tırnakla kolayca açılır.

Dahili kalemle gelen sadece birkaç telefon var. Muhtemelen en bilineni , üç katından daha pahalı olan Galaxy Note 10’dur . Moto G Stylus gibi 300 $ ‘a mal olan 2019 LG Stylo 5 de var (ancak bunun yarısını veya daha azını satışta bulabilirsiniz).

Galaxy Note 10’daki S-Pen’in aksine, Moto stylus Bluetooth ile bağlantı kurmaz ve yalnızca etkileşimler için kapasitif dokunuşa dayanır. Kalemi çıkardığınızda, telefonunuzun kilidini açmadan Notlar uygulamasını açmasını tetikleyebilir veya kısayollarla bir kalem menüsü açmasını sağlayabilirsiniz.

Notlar uygulaması oldukça basit, ancak çizimler oluşturabilir, notlar yazabilir veya sadece doodle yapabilirsiniz. Motorola yıllarca bir video kaydetmenizi ve statik kalması için videonun bölümlerini seçmenizi sağlayan Cinemagraph adlı bir kamera özelliğine sahiptir. Instagram’da daha önce bulunduysanız, büyük olasılıkla benzer bir şey yapan bir reklam gördünüz. Videonun parçalarını parmağınızı kullanarak yapabileceğinizden çok daha hassas bir şekilde gölgelemek için kalemi kullanabilirsiniz.

Kalem ayrıca telefonda gezinmek, ekran görüntülerini işaretlemek ve fotoğrafları düzenlemek için de kullanılabilir. Umarım Motorola, prob ucundan yararlanmak için daha benzersiz ve eğlenceli yollar yaratır.

Moto G Stylus ayrıca üçlü bir arka kameraya sahiptir. Dört megapiksellik bir fotoğraf oluşturmak için dört piksellik grupları birleştiren 48 megapiksel bir ana kamera var. Fikir, görüntü keskinliğini ve parlaklığını geliştirmeye yardımcı olmaktır . Ayrıca 16 megapiksel ultra geniş “hareketli” kamera ve nesnenize 2 santimetre (bir inç’in altında) kadar yaklaşmanızı sağlayan dahili bir makro kamera da var.

G Stylus’un 128 GB depolama alanı ve Motorola’nın tek bir şarjla iki günlük düzenli kullanım sürdüğünü iddia ettiği 4.000 mAh bataryası var.

Moto G Power, dev bir bataryaya sahip

G Stylus’un sunduğundan daha fazla pil ömrü arıyorsanız, Moto G Power’ı düşünmelisiniz. Motorola’nın iddia ettiği, tek bir şarjdan sonra üç günden fazla düzenli kullanım sürdüğü 5.000 mAh’lik bir pil içeriyor.

G Power ayrıca 64GB depolama alanına ve üçlü bir arka kameraya sahiptir. 16 megapiksel ana kamera, 8 megapiksel ultra geniş açılı kamera ve dahili makro kamera var. Açıkçası, tüm kameralar eşit değildir ve daha fazla kamera mutlaka daha iyi fotoğraflar anlamına gelmez.

Her iki telefon da bu baharda piyasaya açılacak. Kameraları, pilleri ve kalemleri test etmeyi dört gözle bekliyoruz.

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Yazar Cem Y.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor…

0

Comments

0 comments

En son Chrome güncellemesinde neler var? Çerezlerin kilitlenmesinde ilk adım

Amazon, banliyö Detroit şirketi Rivian'ın elektrikli teslimat araçlarının kısa bir önizlemesini sundu ve aracın uyarlanabilir özelliklerini ve çevre dostu olmasını sağladı.

Amazon için elektrikli dağıtım araçları