in

Mobil oyun nasıl oluşturulur?

Oyun yaptırmak istiyorum.

Bir mobil oyun oluşturmanın 3 adımı şunlardır:

  1. Planınızı yapın.
  2. Yazılım şirketi seçin
  3. Oyununuzu serbest bırakın.

Bugünlerde herkesin bir cep telefonu var, bu yüzden mobil oyun pazarının fırlamasına sürpriz değil. Kendinize ait bir video oyunu uygulamasını nasıl yapacağınızı öğrenmek istiyorsanız, bu makale, video oyun uygulamanızı fikir aşamasından piyasaya sürmek için atmanız gereken yedi adımda size yol gösterecektir.

Planınızı Yapın

Aslında projenize başlamak korkutucu gelebilir, ancak işleri basit tutmak, sonuçları hızlı bir şekilde görebileceğiniz anlamına gelir. Bir çok yazılım şirketinden fikriniz ile alakalı teklif alın. Yatırımınızı doğru yönlendirecek bir yazılım şirketi seçin ve projenizi başlatın. Aşamalar için bilgilendirme isteyin ve kontrollü gidin. 3 ila 6 ay içerisinde oyun test aşamasına gelir ve piyasaya yayımlanabilir.

Yeni oyun geliştiricilerin sık sık yaptığı bir hata, oyunu mükemmel hale getirmek için çok uğraşmak ve dolayısıyla oyunun çıkışını geciktirmektir. Oyunu hemen yayımlamak daha iyidir. Bir izleyici bulursa, o zaman güncellemeleri yayınlayarak oyunu geliştirebilirsiniz. Oyununuzdan para kazanma konusunda ciddiyseniz, pazarlaması için bütçe ayırmanız gerekir.

Yeni bir oyun piyasaya sürmek için reklam bütçeniz olması gerekmektedir. Eğer bir reklam bütçesi belirlemezseniz, oyununuz arka planda kalacaktır. Google, Facebook, Instagram, Tiktok gibi mecralarda reklam yayımlamanız gerekecektir.

Oyununuz yayımlandığında işlem birmiş sayılmaz. İndirmeler arttıkça oyununuz hakkında oyuncuların fikirleri olacak ve yorum olarak size gönderecekler. İyi değerlendirme yapın. Değerlendirmeleriniz sonucunda oyununuza yeni modüller veya ödül sistemleri ekleyerek daha çok merak uyandıran ve eğlenceli hale getirebilirsiniz

Çoğu oyun sever güncellemeleri takip eder. Yeni özelliklerin yayımlanmasını sabırsızlıkla bekler. Periyodik güncellemeler ve güncellemeler ile alakalı makaleler yayımlayın.

Oyununuzun tanıtımı için mutlaka bir internet sitesi yaptırın. Arama motoru entegrasyonu olan bir site her zaman doğru kullanıcıyı bulur.

Oyunu yayımladığınız oyun marketlerinde mutlaka doğru tanıtımlar yayımlatın. Bir içeriği çekici yapan, oyun severlerin dikkatini çeken doğru tanıtımlar ve tanıtım görselleridir. Görsellerinizi seçerken hep kazanç sağlayacak anları resmedin.

Tanıtım videoları yayımlatın. Youtube bu iş için ideal. Geliştirici ekibinizden tanıtım videoları hazırlamalarını isteyebilirsiniz. Mutlaka bir reklam departmanları vardır.

Oyunlarınızı yayıncılara e-posta gönderin. Eğer bir yayıncının dikkatini çekerseniz oyununuzu milyonlara tanıtabilir yada imkanınız var ise yayıncılarla anlaşarak tanıtım yaptırabilirsiniz. Tüm canlı yayın platformlarında çok fazla yayıncı var. Çok fazla da izleyici. İllaki birisi sizinle ilgilenecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar Cem Y.

Yeni Volkswagen Golf GTI 2020

İş Fırsatları