in

Microsoft’un Surface Duo akıllı telefonuna ilk bakış.

Microsoft’un uzun zamandır beklenen Surface Duo akıllı telefonuyla ilgili ayrıntılar, son sonbaharda var olduğu kelimesinin bildirildiği için seyrek oldu. Ancak ilk spesifikasyonlar yayınlandı.

Windows Central, katlanabilir çift ekranlı aygıtın ekran başına 1800×1350 çözünürlüklü 5.6 inç AMOLED ekranlara sahip olacağını bildiriyor. İşleme Qualcomm Snapdragon 855 sistemi tarafından bir çip (SoC) üzerinde gerçekleştirilecektir. SoC, 6GB bellek artı iki farklı depolama alanına sahip olacak: 64GB veya 256GB.

Surface Duo, 3460mAh batarya ile güçlendirilecek.

Bazı gözlemciler, Snapdragon hattının daha yeni bir sürümü olan 865’in daha güçlü bir pilinin yanı sıra daha güçlü bir pil beklemiş olabilirler. Ancak Snapdragon 865 teknik özellikleri, eşlik eden bir 5G yongası gerektirir; Microsoft, üretimi geciktirmeden ve Surface Duo’nun düzenini elden geçirmeden uyum sağlayamayacak bir öğe. 865 teknik özellik geçen Aralık ayında yayınlandı.

Bununla birlikte, daha eski Snapdragon 855’i kullanmanın iki avantajı daha düşük güç tüketimi ve daha düşük maliyettir.

Qualcomm’un yakında dahili 5G modeme sahip bir SoC yayınlaması bekleniyor.

Yüzey Duo, USB-C hızlı şarjı destekleyecek, ancak kablosuz şarj sağlamayacaktır.

Tek bir 11MP kamera, hem ön hem de arkaya dönük fotoğrafçılık için çift işlevler sunacak.

Android 10 (ve piyasaya sürüldüğünde muhtemelen Android 11) ile gelecek olan telefon, kimlik doğrulama için bir parmak izi sensörüne sahip olacak .

Surface Duo’nun bu yaz başlaması bekleniyor.

Çift ekranlı telefonların erken tarihi parlak değildi. İlk giriş olan Kyocera Echo, 2011 yılında 512MB RAM ile iki adet 3.5 inç ekran çıkardı. Çift ekrandan yararlanan birkaç uygulama vardı, işlemci zayıftı, pil ömrü zayıf ve katlanır pencereleri ayıran çerçeve çirkin oldu. Telefon bir floptu.

Altı yıl sonra, ZTE Axon M, gözden geçirenlerin tıknaz, güçsüz olduğunu ve Echo gibi iki ekranı bir arada tutan çirkin bir menteşeyi buldukları gibi benzer bir kadere maruz kaldı.

Son zamanlarda, çift ekranlı telefonlar daha umut verici görünüyor. Samsung, başlangıçta Galaxy Fold’un geçtiğimiz yılın başlarında piyasaya sürülmesiyle birlikte yorumcular ekranla ilgili hatalar bulduğunda tökezledi. Ancak Samsung tüm üniteleri hatırladı, katlanabilir ekran görüntüsünü değiştirdi ve beş ay sonra eski hataları ele alan gelişmiş bir versiyonun önizlemesini yaptı. Parlak 7,3 inç ekranı, cam yerine yapıştırılmış polimer katmanlarından yapılmıştır ve 12 megapiksel ultra geniş lens dahil altı kameraya sahiptir. Bir Fold Lite’ın yaklaşık 1,100 $ ‘a satması beklenen eserlerde olduğu söylentileri olmasına rağmen 1.980 $’ ı listeliyor.

Geçen yıl da Çinli üretici Huawei Technologies, ortada dikkat dağıtıcı bir çerçeve olmadan esnek bir katlama ekranına sahip olan iyi satın alınan Mate X’i piyasaya sürdü. Telefon 8 inçlik bir tablete uzanıyor. Android tabanlı telefon , ilk olumlu değerlendirmeler aldı, ancak Huawei ve Google arasında düştükten sonra satışlar ciddi şekilde engellendi. Ve Çin ve ABD arasındaki artan ticaret anlaşmazlıkları burada satışları öldürdü. Mate X’in göz alıcı 2,600 dolarlık fiyat etiketi de satışlara yardımcı olmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar Cem Y.

Tesla, Austin ve Tulsa’yı ABD’deki yeni fabrikasında finalist seçti.

Facebook, perakendecilerin çevrimiçi mağazalar oluşturmasına yardımcı olacak.