in

Mercedes S-Serisi incelemesi

Mercedes S-Class, zorlu rekabete rağmen satın alabileceğiniz en iyi lüks otomobil. Çok yönlü parlaklığının bir gösterisinde, genellikle yıllık Yeni Araba Ödülleri’nde En İyi Lüks Otomobil ödülümüzü alır. Bununla birlikte, hangi sürümün sizin için doğru olduğuna karar vermek kolay değildir, çünkü potansiyel olarak şaşırtıcı güç aktarma organları dizisi vardır. Ancak, hibritler ve plug-in hibritler, özellikle 3.0 litrelik dizel sürümlere kıyasla nadir ve pahalıdır. çok uygun – bu yüzden biraz nakit rezerv saklayın.

Mercedes dünyanın en eski otomobil üreticisidir ve aynı zamanda en yenilikçi araçlardan biridir. Marka, konfor, güvenlik, güvenilirlik, kullanılabilirlik veya verimliliği artırmayı amaçlasalar da diğer pazarlardan daha fazla yeni teknolojiye öncülük etti. Ve hiçbir yerde bu çığır açan yaklaşım, Mercedes’in en prestijli lüks sedanı olan S-Serisi’nde , altmışlı yıllardan beri şirketin menzilini zirveye çıkarandan daha belirgin değildi .

Mevcut sürüm altı yıl önce geldi ve yakında yerini alacak olmasına rağmen, S-Serisi hala gelecek yıllarda modern görünecek derinden etkileyici bir otomobil. En iyi parça? Ağır amortisman, sıradan bir aile arabasıyla aynı para için mükemmel bir örnek satın almanızı sağlar.

Kapsanan modeller

  • Mercedes S-Class (2013-tarih) – Bir aile salonunun fiyatı için lüks otomobil – ancak işletme maliyetleri için biraz tasarruf edin.

Tarih

Yedinci nesil (W222) S-Serisi, Haziran 2013’te İngiltere’de 62.650 £ fiyatla satışa sunuldu. Alıcılar S350 Bluetec (3.0 V6 dizel), S400 hibrid (3.5 V6 benzinli elektrik) veya S500 (4.7 V8 benzinli) modellerinin yanı sıra SE Line veya AMG Line trimlerini seçebilir. Kasım 2013’e kadar 573bhp S63 AMG (5.5 ikiz turbo V8), S300 Hybrid’in yanında (2.2 dört -dizel dizel-elektrik).

Eylül 2014’te S500e plug-in hibrid piyasaya sürülürken, makyajlı bir S-Serisi Temmuz 2017’de kozmetik dış değişiklikler ve iki yeni motorla geldi: 282bhp S350d ve 335bhp S400d formlarında 2.9 litrelik altı silindirli dizel ve 463bhp S560’ta 4.0 litrelik çift turbo V8. Eylül 2014’te bir S-Serisi coupé başlatıldı ve yaklaşık bir yıl sonra bir cabriolet izledi – ancak bu kılavuzdaki salona odaklanıyoruz.

Hangisini satın almalıyım?

Çoğu zaman en mantıklı dizel modeller. Rafine, tutumlu ve bol kaslı bu altı silindirli motorlar (V6, 2017’nin ortasından itibaren düz altı) mükemmeldir ve başlangıçtan itibaren Euro 6 düzenlemelerine uygundur, bu nedenle mevcut tüm Temiz Hava Bölgelerinde kullanım için iyi olmalıdır.

Tüm S-Serisi lüks, havalı süspansiyon, LED ışıklar, alaşım jantlar, arka kamera ile park yardımı, deri kaplama, elektrikli ayarlanabilir ön koltuklar, en kaliteli bilgi-eğlence sistemi ve girişte bile standart olarak sunulan yedi vitesli otomatik şanzıman seviyeli SE Hattı.

AMG Line daha sportif detaylar alırken, S63 ve S65 spor koltuklar, yükseltilmiş bilgi-eğlence sistemi ve arka koltuklar uzanıyordu. Aramaya değer seçenekler arasında açılış panoramik cam tavan, 360 derece kamera ve ısıtmalı ön cam ve ayrıca yükseltilmiş Burmester multimedya paketlerinden biri bulunmaktadır.

Mercedes S-Class’a alternatifler

Audi A8 yeteneği, kullanılabilirlik, maliyetler, kalite ve imajı açısından S-Class zorlu rakibi. Alüminyum gövdesi ve standart quattro dört tekerlekten çekişiyle A8 benzersiz bir öneridir. Jaguar XJ da bir alüminyum yapıya sahiptir, ama çok daha az yüksek teknoloji hissediyor, artı model yelpazesi oldukça dar olduğunu.

Lexus ‘ın LS olarak gadget’lardır, aralık bile dardır ve pek satışa fakat onun arıtma ve güvenilirlik mükemmel. BMW 7 Serisi sektörün daha keyifli sürücülerden birini verir ve teknoloji artı bazı mükemmel motorları bol sahiptir. Bu arada, bir Bentley Flying Spur çok cömerttir; tarz sahibi olmak için mükemmel bir yoldur.

Bakılacak şey

Yerleşim

Standart arabalarda arkada iki veya üç koltuk bulunur; Uzun dingil mesafesi arabaları beş farklı oturma paketi sundu.

Farlar

Bu LED lambalar kolayca buğulanır, ancak havalandırılır ve aslında bunu yapmak için tasarlanmıştır; yakında bırakırsanız kendilerini temizlerler.

Vites kutusu

Tüm S-Serisi otomatik şanzımanlara sahiptir ve büyük arabalardır, bu nedenle frenler zor bir ömre sahiptir; yıpranmadıklarını kontrol ettiğinizden emin olun.

Lastikler

Arka lastik, otomobilin nispeten ağır ağırlığının ve torquey motorlarının bir sonucu olarak hızlı bir şekilde aşınır; diş derinliklerini kontrol edin.

İç

Mercedes serisindeki en büyük salon olan S-Serisi’nin hem ön hem de arka koltuklarda şaşırtıcı bir şekilde yolcu alanı yok. Uzun aks mesafeleri özellikle arkada ferahtır. Yeni otomobil alıcıları, çok sayıda isteğe bağlı arka paket arasından seçim yapabilir, üst düzey modeller, elektrikli panjurlar ve ısıtmalı iki koltuk, pencere panjurları ve lüks eğlence paketleri ile birlikte gelir.

Her şey çok etkileyici – ve 530 litre kadar olabilen ancak plug-in hibrid modeller için 395 litreye kadar düşebilen önyükleme alanı da öyle. Genel olarak, iç mekan sadece beklediğiniz gibi en yüksek kalitede malzemeler kullanılarak yapılır. Bir vurgu büyük dijital ekran.

İşletme maliyetleri

Tüm W222 S-Sınıfları için servis aralığı 12 ay veya 15.500 mil olarak ayarlanır. Bakım gereksinimleri ve maliyetleri model yelpazesi arasında önemli ölçüde değişiklik gösterecek çok fazla güç aktarma sistemi vardır, ancak genel bir kural olarak 3.0 litrelik dizellerden birine servis yapma fiyatları size iyi bir fikir verecektir.

İlk hizmet 370 £ ve ikincisi 833 £, ardından 645 £, 833 £, 645 £ ve 955 £ olarak fiyatlandırılır. Http://lite.servicemercedes.co.uk/ess/pc adresinde oturum açın ve ne yapılması gerektiğini ve ne zaman yapıldığını görebilirsiniz. Bu maliyetler yüksek gibi görünse de, herhangi bir motorda değiştirilecek kambeller yoktur – ayrıca bakım harcamalarınızı azaltmaya yardımcı olabilecek bir dizi bağımsız uzman vardır.

Geri Çağrılan

S-Serisi karmaşıktır, ancak 21 yıl içinde 21 kişi hala hayal kırıklığına uğrar. Aralık 2013 ve Kasım 2015’tekiler hatalı emniyet kemerleri yüzünden idi; tehlikeli kemerler, tokalar veya ön gericiler nedeniyle yedi kişi daha (Mayıs 2019’da sonuncusu) takip etti. Kasım 2015 ve Ocak 2016’da motorun çalışmasını veya çalışmasını / çalışmasını durdurmasını engelleyen yazılım hataları; hatalı kablo tesisatı Ekim 2016 kampanyasına yol açtı.

Daha fazla yazılım hatası (güvenlik ve emisyon kurulumları için) Nisan 2017’de geri çağırma yapılmasına neden oldu; daha sonra Temmuz 2017’de hatırlama geldi (yağ sızıntıları ve hava yastığı kablolaması); Eylül 2018 (sigorta kutuları); Nisan 2019 (hands-off-direksiyon sensörleri ve stop / start hatası); Eylül 2019 (emisyonlar ve radar); Kasım 2019 (hava yastıkları); ve son olarak, Şubat 2020’de (kötü yapılmış motor bileşenleri).

Sürücü Gücü sahibi memnuniyeti

S-Serisi hiçbir zaman yeni veya kullanılmış Sürücü Gücü anketlerimizde görünecek kadar büyük miktarda satmadı , ancak çoğu sahip Carbuyer incelemelerinde büyük bir beğeni topladı. Hemen hemen herkes mükemmel yakıt ekonomisini, arıtmayı, konforu ve mühendisliği ve ayrıca üstün yapı kalitesini derecelendirir. Bununla birlikte, Mercedes’in 2020 Driver Power marka anketimizdeki 30 derecelendirmeden 28’inde daha az etkileyici.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor…

0

Comments

0 comments

Yazar Cem Y.

Microsoft, Windows 10 için kendi Dosya Kurtarma Aracı’nı sunuyor.

Egzotik daha önce hiç görülmemiş parçacık CERN’de keşfedildi.