in

MacBook Air Klavye Güncellemesi: İyi haber.

Yazmaya çok zaman harcayan insanlar için bu küçük değişiklik çok önemli. Şu anda hepimizin ihtiyacı olan iyi haber.

Çarşamba günü şirket güncellenen iki ürün ile ilgili, yeni detayları yayımladı. Yükseltilmiş klavye ile MacBook Air yanı sıra Pro bir iPad  trackpad desteği geleceğini duyurdu. Her ikisi de yeni fikirler barındırıyor ancak Kasım ayında 16 inç MacBook Pro’ya  yerleştirilmiş mumlu Magic Keyboard’lu MacBook Air’e odaklanmak istiyorum.

Yeni bir klavyenin dünyanın sorunlarını çözeceğini veya bir şekilde sihirli bir şekilde COVID-19’un ortadan kalkacağını söylemeye çalışmıyorum (bu kesinlikle bir Sihirli Klavye’nin işi DEĞİLDİR). Ama kötü haberlerin üstümüzde birikmeye devam ettiği korkunç ortam göz önüne alındığında, aldığım iyi haberleri paylaşacağım. 

Ve Apple, Magic Keyboard’u MacBook Air’e getirmek kesinlikle iyi bir haber, özellikle yazarken çok zaman harcıyorsanız. Apple, MacBook Pro’da Sihirli Klavyeyi tanıttığında, şirketin pazarlama müdürü Phil Schiller’e diğer MacBook’lara gidip gelmeyeceğini sormuşlardı. O zaman söylemedi ve bunun Profesyoneller için premium bir özellik olarak kalmasından bahsetmemişti.

“Söyleyemem,” dedi. “Her iki klavye tasarımına da devam ediyoruz.”

Ama neyse ki, Apple makas tabanlı Sihirli Klavyeyi kitlelere getirmeye karar verdi. En azından 3.400 dolarlık MacBook Pro’nun aksine 1999 dolarlık dizüstü bilgisayarı karşılayabilen herkes . Sihirli Klavye, 2015 yılında 12 inç MacBook’da tanıtılan, hoş olmayan dokunma hissi ve  bazı insanları iki katına çıkmış veya düşmüş harflerle hayal kırıklığına uğratan kalite kontrol sorunları için eleştiri çeken ince profilli kelebek klavyenin yerini alıyor.  yazdılar. Apple, şimdi üçüncü nesilde olan klavyeyi geliştirdiğini ve  bir değiştirme programı sunduğunu söyledi .  

ününün neredeyse yarısını klavyede geçiren biri için Sihirli Klavye bir vahiy. CNET Editörü Scott Stein, MacBook Pro klavyesini ilk kez alırken , eski okul MacBook klavyesine benzemediğini ancak kelebeğe göre bir gelişme olduğunu belirtti.

Günlük sürücüm olarak kelebek klavyeli bir MacBook Air kullanıyorum ve çok seyahat etmeyen ve dokunsal geri bildirim sunmayan tuşların sığ doğası beni rahatsız etmeye devam ediyor. Air’im monitöre takılıyken genellikle mekanik bir klavye veya Apple’ın bağımsız Magic Keyboard’u kullanmama yardımcı olmaz. Uzaktan çalıştığımda ya da sadece Hava ile kanepede çalışırken kelebek tuşlarına geri dönmek bir sarsıcı deneyim. Nostaljik olduğumda bazen eski MacBook Air’imdeki klavyelere dokunuyorum. 

Evet, bunların hepsinin nitpicking olduğumun ve sonuçta küçük bir sorun olan orantıdan uçtuğumun farkındayım. Ve CNET Editör Dan Ackerman gibi diğerlerinin aslında klavyeden hoşlandığının farkındayım . 

Ama hey, iki çocuğum ve karımla evde sıkışıp kaldım ve ikimiz de bebek bakım görevlerini tam zamanlı işlerle dengeliyoruz. Kazanmaya ihtiyacım var. 

Durum göz önüne alındığında, bir tane almak için tükenmez. Ama orada olduğunu ve mevcut olduğunu bilmek, bu belirsiz zamanlarda bana bir miktar konfor veriyor. 

Hem yeni MacBook Air hem de iPad Pro şimdi sipariş edilebilir ve önümüzdeki hafta mağazalarda (en azından hala açık olan Çin’de) gösterilecek.

 

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Yazar Cem Y.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor…

0

Comments

0 comments

Volkswagen Arteon güvenlik kalkanı.

Apple’ın yeni iPad’inde dahili lazer derinlik tarayıcısı var