in

Instagram Hileleri

  • Paylaşım açıklamalarının daha düzenli görünmesini sağlamak

Bazı kişilerin açıklamalarının ne kadar düzgün olduğunu görmüşsünüzdür. Peki, neden sizinki olmuyor? Çünkü bu kişiler, açıklamaları düzenleme konusunda gerekli hileleri öğrenmiş durumda. Sizde aynı yolu izleyerek, daha düzenli görünen açıklamalara kavuşabilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken:

Yapmak istediğiniz açıklamayı, direkt olarak Instagram açıklama bölümüne yazmayın. İlk olarak ya e-posta adresinde mesaj bölümüne yazarak düzenleyin ya da telefonunuzda yer alan notlar bölümünden faydalanabilirsiniz. Bu yerlerden birine yazın ve istediğiniz görüntüyü verin. Son aşamaya geldikten sonra tek yapmanız gereken kopyala yapıştır yapmak. Düzenlediğiniz açıklamayı kopyalayarak, yaptığınız paylaşımın açıklama bölümüne yapıştırmanız yeterli. Bu şekilde sizde istediğiniz görüme ulaşabileceksiniz.

  • Hashtag görünümünün sadeleşmesini sağlamak

Paylaşım yaptığınızda, çok fazla sayıda hashtagyapmak istiyor olabilirsiniz. Ancak bu görüntü olarak takipçileri rahatsız edecektir. Bu alanda profesyonel olan kişiler işin hilesini çözmüş durumda. Hatta basit bir nokta olduğu için sizin bile dikkatinizi çekmiş olabilir.

Bunun için yapmanız gereken:

Etiketlerin daha az görünmesini sağlamak için yapmanız gereken adım son derece basit. Açıklama kısmına gerekli gördüğünüz noktaları yazın. Görünmesini istediğiniz etiketleri belirtin. Görünmesini istediğiniz yazı ve etiketleri belirttikten sonra, etiketleri kesin ve bir simge bırakın. Bu devam simgesi olabilir. Böylece insanlar devamında etiket olduğunu fark etse de bunları görmeyecek. Devam simgesi sonrasında aralıklı noktalar bırakarak etiketleri yerleştirebilirsiniz. Yeterince altta olursa, istediğiniz görüntüyü kolay bir şekilde elde edebilirsiniz. Bu basit ama etkili hile sayesinde, insanların gözünde gereksiz bir kalabalık görüntü oluşmasını engellemiş olursunuz.

  • Yakınınızın tüm paylaşımlarını anında görmek

Birinin paylaşımlarını ya da hikayesini görmek için ilk olarak profiline girmeniz gerekiyor. Sonrasında hangi paylaşımları yaptığını görebilirsiniz. Ya da ana ekranda denk gelmesi sonucu, kişinin paylaşım ve hikayelerine ulaşabilirsiniz. Bu şekilde uğraşmak yerine, size bildirim gelmesini sağlayabilirsiniz. Böylece kişi hikaye yaptığı anda ya da paylaşım yaptığı anda size bildirim gelir. Saniyesinde görme imkanına sahip olursunuz. En azından yapılan paylaşımlar gözden kaçmamış olur. Bu özelliği Instagram hilesi olarak adlandırmak çok doğru olmayacaktır. Instagram tarafından sunulan, bilinmeyen özellikleri göstermek olarak düşünebilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken:

Hikayesini ve paylaşımlarını anında görmek istediğiniz kişinin profiline gelin. Profilinde sağ üst kısımda yer alan üç nokta simgesine tıklayın. Burada bu hesaba dair yapabileceğiniz farklı komutlar yer almaktadır. Bizi ilgilendiren kısım ise gönderi bildirimleri. Komutlar arasından ‘’gönderi bildirimlerini aç’’ diyerek işlemi tamamlayabilirsiniz. Bildirimleri açtığınız için artık yapılan tüm paylaşımlar ve hikayeler anında bildirim olarak hesabınıza gelir.

  • Instagram paylaşımlarına yer eklemek

Instagram uygulamasının sürekli yeni özellikler getirdiğinden bahsetmiştik. Bunların geneli kullanıcı için iyi olurken, bazıları da istenmeyen sonuçlar verebilir. Özellikle uygulama, son zamanlarda özel yer eklerken sorun çıkarıyor. Yeri bulamadığınız için, istediğiniz konumu ekleyemeyebiliyorsunuz. Bu işlemin de kolayı var. Profesyonel kişilerin kullandığı bu yöntemi, siz de basit bir şekilde uygulayabilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken:

Bu işlemi uygulamak için IOS telefonlar gerekiyor. Instagram paylaşımında yer bildirimi yapmak istiyorsanız fakat yerler arasında çıkmıyorsa, yardımımıza Facebook koşuyor. İlk adım olarak Facebook hesabınıza giriş yaparak yer bildirmeniz gerekiyor. Yer bildir diyerek, Instagram paylaşımına hangi yeri eklemek istiyorsanız onu girin. Ve paylaşın. Kimsenin görmesini istemiyorsanız sadece ben hedef kitlesini seçerek paylaşım yapabilirsiniz. Bu adımı tamamladıktan sonra, Instagram hesabınıza giriş yapın. Aynı yer bildirimini yapın. İşlem bu kadar basit! Alt yapısal ya da cihazınızdan kaynaklı bir sorun olmaması durumunda bahsettiğimiz adımlardan sonra istediğiniz sonuca ulaşabileceksiniz.

Çektiğiniz fotoğraflarda kaliteyi arttırmak

Bu başlığı Instagram hileleri nelerdir sorusundan ziyade, daha iyi sonuçlara götüren ipuçları olarak düşünebilirsiniz. Telefon ne kadar iyi olursa olsun, çekilen fotoğrafları düzenlemek daha istenir sonuçlar elde eder. Bunun için telefonun kendi özelliğinden yararlanabileceğiniz gibi, kaliteli fotoğraf düzenleme uygulamalarından yararlanabilirsiniz. Bunlar arasında Snapseed oldukça güçlü görünüyor. Özellikle çektiğiniz manzara fotoğraflarında vurguyu arttırmak, renkleri daha belirgin yapmak son derece önemlidir. Bu şekilde insanların incelemesi sonucu hem hesabınız popülerlik kazanır hem de yaptığınız işten doyum sağlamış olursunuz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor…

0

Comments

0 comments

Yazar Cem Y.

Zihinsel sağlığı izlemek için uygulama.

Yeni Volkswagen Golf GTI 2020