in ,

Google, Titan Güvenlik Anahtarı

Google Titan anahtarını Kanada, Japonya, İngiltere ve Fransa’da satmaya başladı.

Google Titan anahtarını Kanada, Japonya, İngiltere ve Fransa’da satmaya başladı.

Yalnızca ABD’ye geldikten bir yıl sonra, Google’ın Titan’daki iki faktörlü yetkilendirme güvenlik anahtarı, Google’ın Kanada, Japonya, İngiltere ve Fransa’daki çevrimiçi mağazalarına ulaştı. Bu ülkelerden birinde hassas verilerle çalışıyorsanız, dikkate değer olabilir.

Google’ın Titan güvenlik anahtarı, FIDO standardı için donanım tabanlı iki faktörlü kimlik doğrulaması sağlayan ve gerçekte bunu doğrulamak için anahtarı kullanarak bir dizi uygulama ve tarayıcıda oturum açmanıza izin veren fiziksel bir güvenlik çözümüdür. Siz, nispeten zayıf bir şifreye güvenmek yerine Anahtar, üç şekilde kimlik doğrulaması gerektiren cihaza – USB, NFC veya Bluetooth üzerinden bağlanabilir.

ULUSLARARASI GENIŞLEMESI BIRAZ ZAMAN ALDI.

Anahtar başlangıçta Google’ın şirket içi kullanımı için tasarlandı ve geçen Temmuz ayında şirket dışındaki müşterilere sunulmadan önce bir yıldan fazla bir süredir şirket içinde aktif olarak kullanılıyordu .

Google, dünya çapındaki mağazalara genişlemek için neden bu kadar uzun sürdü? Anahtarların ne kadar hızlı kullanılabileceğine bağlı olduğufaktörlerden biri. Google Titan güvenlik anahtarının ABD’de ne kadar satıldığı konusunda bilgi sahibi değiliz.

Amerika Birleşik Devletleri’nde, Titan güvenlik anahtarı 50 dolara satılmaktadır. Yurtdışındaki fiyatlar benzer: Kanada’da 65 USD (yaklaşık 49 ABD Doları), Japonya’da 6000 (yaklaşık 56 $) satıyor ve Fransa’da müşteriler cihaz için 55 € (yaklaşık 61 $) ödüyorlar. İngiltere’de 50 pound var . Kargo ücretsizdir.

Türkiye satışları ne zaman gerçekleşecek? Kaç paraya satılacak? Türkiye’de böyle bir güvenlik önlemine ihtiyaç var mı? Ne kadar güvenli? Fikirlerinizi aşağıdaki yorum kısmında tartışabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar Cem Y.

İOS’a Saldırılar Artarken Android’de Açıklar Azaldı

Microsoft, 1 milyon bilgisayar uyarısı!