in

Google milyonlarca olumsuz TikTok incelemesini sildi.

Google, uygulamanın derecelendirmesi bir gecede 4,5’ten 1,2 yıldıza düştükten sonra milyonlarca negatif TikTok incelemesini Play mağazasından sildi.

Hintli bir içerik oluşturucu bir asit saldırısının sahte videosunu yayınladıktan sonra video paylaşım platformu tek yıldızlı incelemelerle su altında kaldı.

Faizal Siddiqui özür diledi ve TikTok klibinin kopyalarını sildi.

Ancak Google, eleştirmenlerin protestolarını yükseltmek için sahte hesaplar oluşturduklarını belirledikten sonra müdahale etti.

Yine de, hareketin etkisi sınırlıydı ve TikTok’un derecelendirmesi resmi Android pazarında iki yıldızın altında kalıyor.

Söz konusu video, Bay Siddiqui’nin onu terk etmeye karar veren bir kadını tehdit ettiğini gösteriyor gibi görünüyordu.

Klipte, kadının yüzüne sıvı attı. Su, ama bir sonraki sahne, kadının yüzünün, yara izlerine benzeyen ve asidin neden olabileceği morarmaya neden olan makyajla kaplı olduğunu gösterdi.

TikTok sözcüsü, “Politika gereği, başkalarının güvenliğini riske atan, fiziksel zararı teşvik eden veya kadına yönelik şiddeti yücelten içeriğe izin vermiyoruz.”

“Söz konusu davranış kurallarımızı ihlal ediyor ve içeriği kaldırdık, hesabı askıya aldık ve uygun şekilde kolluk kuvvetleriyle çalışıyoruz.”

Bay Siddiqui daha sonra şöyle dedi: “Sosyal medya etkileyicisi olarak sorumluluğumun farkındayım ve videodan rahatsız olan herkesten özür dilerim.”

TikTok geri tepmeye karıştıktan sonra Google, son bir yıldızlı yorumlarından 5 milyondan fazlasını kaldırdı, ancak diğerlerini etkin bıraktı.

Google sözcüsü, “düzeltici önlem” aldığını söyledi.

“Spam kötüye kullanımı olaylarını öğrendiğimizde, uygunsuz derecelendirmeleri ve yorumları kaldırmak için düzeltici önlemler alıyoruz.”

Etkinlik, analitik firması Sensor Tower’a göre, TikTok’un uygulama içi ücretlerden aylık geliri ile Nisan ayında YouTube ve Netflix dahil olmak üzere diğer oyun dışı uygulamaların gelirlerine denk geldi. Bloomberg , rakamın Douyin olarak bilinen ürünün Çince versiyonu aracılığıyla satışları içerdiğini bildirdi .

Kullanıcılar, uygulamada favori içerik oluşturucularını desteklemeye harcamak için sanal para birimi satın alabilir.

TikTok’un bir önceki aya göre uygulama içi satın alma gelirleri on kat artarak 78 milyon dolara (63,8 milyon £) yükselirken,% 86,6’sı Çin’den geldi ve bunu ABD’de% 8,2 izledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar Cem Y.

Dijital cihaz sanal yiyeceklerin tadını çıkarıyor.

Ruh halinizi cildinizden yorumlayan teknolojiler tasarlanıyor.