in

Google Haritalar trafik ışığı konumlarını görüntüleyecek.

Dünya çapında milyonlarca sürücü için GPS trafik rehberliği vazgeçilmez bir hale geldi. Bu hafta Google, nereye gitmek istediğinizi daha da kolaylaştıracak bir özelliği test ettiğini doğruladı: trafik ışığı konumları.

Birçok sürücü, hedeflerine giden en hızlı veya en kısa güzergahlar için genellikle GPS önerilerine güvenir. Ancak bir sorun, alternatif rotaları tartan kullanıcılar için sık sık ortaya çıkıyor: Bazen yerel yollar boyunca daha uzun rotalarda daha hafif trafik , tıkanmış otoyollara tercih edilir ve özellikle de yoğun saatlerde daha hızlıdır. Ancak bu yerel yollarda yoğun trafik ışıkları var mı? Eğer öyleyse, çok sayıda ışık daha hafif bir trafik yükünün avantajlarından daha ağır basabilir.

Buna ek olarak, kötü zamanlanmış trafik sinyalleri ( yani, her birkaç blokta trafiği kısmak ve durmak için kasıtlı olarak tasarlanmış sinyaller) büyük bir dezavantaj olabilir.

Örneğin, New York’taki Yukarı Batı Yakası’ndaki sürücüler, Batı Yakası Yolu boyunca tıkanıklığın büyük caddeyi oldukça sık bir otoparka dönüştürdüğünü biliyorlar. Bilgili sürücüler, yaklaşık 20 mil / saat hıza ulaşırlarsa, her köşede yer alan trafik ışıklarından etkilenmeyen Amsterdam Caddesi boyunca dönüşümlü olarak kuzeye gidebileceklerini biliyorlar. Diğer taraftan, hızdan bağımsız olarak Broadway boyunca kırmızı ışıkta kaçan sık duraklar yoktur.

Bu nedenle, trafik ışığı konumlarının tanıtımı, günümüz akıllı telefonlarında popüler olan birkaç GPS uygulamasının kullanıcıları için hoş geldiniz haberidir.

Resmi olarak duyurulmamış olmasına rağmen, trafik ışığı konumları en azından bazı kullanıcıların Google Haritalar uygulamalarında görünmektedir. Google, resmi bir sunumdan önce özelliği test ediyor gibi görünüyor. Son zamanlarda yalnızca Android telefonlarda görülmüştür.

Google’ın New York, San Francisco, Los Angeles ve Chicago’da dur işaretlerini de gösterecek olan özelliği test ettiği söyleniyor . Trafik ışığı konumları birkaç yıldır Japon Google uygulamalarında bulunmaktadır.

Ancak Google, trafik ışığı konumları sunan ilk kişi değildir. Bir yıl önce iOS 13’ün piyasaya sürülmesiyle Apple Haritalar trafik sinyali ve dur işareti konumları sağladı.

GPS sadece otomatik navigasyon için değil, askeri operasyonlar , afet yardımı ve acil arama ve kurtarma görevleri , deprem algılama sistemleri, haritacılık, coğrafi eskrim, fotoğraf coğrafi etiketleme, robotik, hastalığın yayılmasını değerlendirme ve çiftleşme alışkanlıklarını izleme gibi çeşitli amaçlar için kullanılır . kelebekler.

GPS izleme sistemi iki düzineden fazla uydudan oluşur. En doğru konumlandırma verilerini sağlamak için GPS üniteleri en az dört uydu ile bağlanmalıdır. Dağlar, binalar ve şiddetli hava koşulları doğruluğu tehlikeye atabilir.

GPS takımyıldızına daha doğru ve daha uzun ömürlü uydular getirecek milyar dolarlık bir proje devam ediyor. Şu anda, GPS rehberlik yaklaşık 16 feet için doğrudur. Yeni sistem yaklaşık 3 fit hassasiyet getirecektir. 2023 yılına kadar tamamen işlevsel olmalıdır.

ABD Savunma Bakanlığı 1973’te GPS-Küresel Konumlandırma Sistemi üzerine araştırma başlattı. Departman, o zamanlar ajanstaki tek siyah matematikçi, Gladys West tarafından yapılan araştırmalara yoğun bir şekilde başladı. 2018 yılında Hava Kuvvetleri Uzay ve Füze Öncüleri Onur Salonuna girdi ve GPS’in annesi olarak anıldı.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor…

0

Comments

0 comments

Yazar Cem Y.

Nvidia, Ampere A100 GPU’ları Google Cloud’a getiriyor

İş görüşmelerinde yazılım becerileri değil, kaygıyı değerlendirliyor.