in ,

Google Haritalar, Incognito (Gizli Mod) özelliğini test ediyor.

Google’ın, konum izleme konusunda kullanıcının gizliliği hakkında bir şeyler yapması çok önemli hamle olacak.

Google’ın, konum izleme konusunda kullanıcının gizliliği hakkında bir şeyler yapması çok önemli hamle olacak. Konum verilerini, konum izinlerini ayarlamalarından dolayı toplanmayacağını düşünen yanıltıcı kullanıcılar için Google’dan çıkardığı bir rapordan sonra, düzeltmeler yapıldı. Artık Google’ın sizi izlemesini durdurabilirsiniz, ancak konum verilerinin çok önemli olduğu durumlar hariç. Google Maps ve Waze’i düşünün. Ayrıca, Google ekledi Android 10’da daha iyi gizlilik özellikleri de yer verileri ile uğraşmak, – süreç içinde Facebook korkutuyor. Bunun da ötesinde, Google, uygulamadan istediğiniz bir şeyse, Google Haritalar’ı daha da gizli hale getirmek üzere. Şirket, Gizli Modu Google Haritalar’a getiriyor ve özellik zaten test ediyor.

Google Haritalar’ı kullanmanın ve topladığı konum verilerini sınırlandırmayı denemenin bir yolu, gerçekte Google hesabınızdan çıkmanızdır. Ancak bu pek kullanışlı değildir ve Gizli Modun kullanışlı olacağı yer burasıdır. Aramalarınızın veya navigasyon verilerinizin birincil Google hesabınızla ilişkilendirilmesini önlemek için, Chrome veya YouTube için yaptığınız gibi bu özelliği etkinleştirebileceksiniz.

Bu özellik, dört ay önce Google I / O’da vaat edildi, bu yüzden zaten işin içinde olduğunu biliyorduk, ancak Android Police artık Google Haritalar Önizleme testinin bazı üyelerine sunulduğunu bildirdi .

Gizli Mod, Android Otomatik dahil olmak üzere Google Haritalar’ın kullanılabilir olduğu her yerde çalışır. Aşağıdaki resimde, araçta aktif olan mod gösterilmektedir. “Gizli Mod açık” yazan siyah durum çubuğunu fark edeceksiniz.

Aşağıdaki animasyon, Gizli Mod’a geçmenin bir Android telefonda nasıl çalıştığını gösterir. Yalnızca Google hesap avatarınızdan seçeneği seçmeniz gerekir; bu noktada siyah bir durum çubuğu size uygulamayı gizli kullandığınızı bildirecektir. Ayrıca, konumlandırıcı işaretçisi değişikliği işaretlemek için maviden karara değişecektir. İstediğiniz zaman normal Haritalar deneyimine geri dönebileceksiniz.

Google Map Incognito

Şu anda özelliği kullanmak için, Önizleme Haritaları sürüm 10.26 veya sonraki bir sürümünün yüklü olması gerekir. Haritalar Önizleme test grubunun bir parçası iseniz. Aksi takdirde, Google’ın daha geniş bir şekilde yayınlaması için bir süre beklemeniz gerekir.

emen hemen her zaman çevrimiçi etkinliğimizin izlendiği noktadayız. Bu aslında bazı durumlarda yardımcı olabilir ve kişisel verilerimizi kullanan çeşitli uygulama ve servislerle bunu gördük. Ancak izlenmediğimizi bekleyebilmemiz gereken zamanlar vardır. Google, Gizli Mod olarak adlandırılan bu uygulamanın bir dizi uygulamasında yerleşik olarak yer aldı, ancak bugün Mountain View teknoloji devinin bu özelliği hem Google Arama’ya hem de Google Haritalar’a getireceğini öğrendik.

Şimdi, bu hizmetlerin masaüstü kullanıcıları bir süredir bu özelliklere sahipti. Kullanım verilerinizin hesabınıza bağlı olduğundan korkmadan Chrome’da bir Gizli Mod sekmesi açabilir ve Google Arama, Google Haritalar, YouTube vb. Kullanabilirsiniz. Ancak Android’de çok az kişi Google Haritalar’ı kullanmak veya web’de Google’da arama yapmak için Chrome’u gerçekten açıyor. Bunun yerine, Google Arama veya Google Haritalar uygulamasını açarlar ve yerel uygulamanın avantajlarından yararlanırlar.

Bu yüzden akıllı telefonunuzdaki uygulama aracılığıyla bu hizmetleri kullanmak sizi Gizli Modda kullanabilmenizi engelledi. Google, bu özelliğin şimdi haritalarına geleceğini ve gelecekte uygulamaları aradığını duyurduğunda, bu durum yakında değişiyor. Bu, YouTube uygulamasında geçen yıldan beri mevcut olan bir özellik . Hem Google Haritalar’da hem de Google Arama’da yapılan genişleme, memnuniyetle karşılanan bir adımdır. Profil resminize dokunarak etkinleştirmenize izin vererek bu yeni özelliği daha da erişilebilir hale getiriyorlar.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor…

0

Ne düşünüyorsun?

Yazar Cem Y.

Niximera Commerce – SEO

N11 Mağaza Açma Rehberi / 2020