in

Google Chrome sekmeleri diğer cihazlara göndermenize izin veriyor

Google Chrome 77 şimdi, farklı cihazlara sekme göndermenize izin veren yeni bir özellik ile Android için piyasaya sürülüyor. Bu kullanışlı araç (Temmuz

Google Chrome 77 şimdi, farklı cihazlara sekme göndermenize izin veren yeni bir özellik ile Android için piyasaya sürülüyor. Bu kullanışlı araç (Temmuz ayında küçük bir test tabanına yayılmaya başlandı, ancak şimdi herkes tarafından kullanılabiliyor), yer işaretleriyle veya e-posta adresleriyle kendinize e-posta gönderme ihtiyacını ortadan kaldırıyor.

Denemek için Chrome’daki menü düğmesine dokunun, ‘Paylaş’ı seçin ve’ Bu sayfayı gönder ‘seçeneğini seçin. Bu, geçerli sayfayı Google hesabınızı kullanarak oturum açtığınız herhangi bir cihaza göndermenizi sağlar.

Alıcı cihaz, paylaşım cihazının adını, sayfanın adını ve URL’yi içeren bir uyarı görüntüler.

Hoş bir eklenti ama Google oyuna oldukça geç kaldı. Firefox, bu yıl Şubat ayında, aşağıdaki videoda gösterildiğini görebileceğiniz neredeyse aynı Gönderme Sekmeleri özelliğini kazandı :

Videoyu izlemek için tıklayınız.

Basit indirmeler

Bu Android için Chrome 77’ye gelen tek yeni özellik değildir – güncellemeyi aldıktan sonra, yeni ve basitleştirilmiş bir İndirme ekranı göreceksiniz. Google, farklı dosya türlerini (görüntüler, videolar, belgeler ve sayfalar dahil) seçmek için kullanılan sol üst köşedeki açılır menüden vazgeçti.

Bunun yerine, farklı dosya türlerini seçmek için ekranın üst kısmında bir sıra düğme vardır. Küçük bir değişiklik, ancak size gereksiz musluklardan tasarruf etmenizi sağlar ve filtreleri daha belirgin hale getirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar Cem Y.

ADATA SE800 USB 3.2 SSD

iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max tanıtıldı!