in

Goodyear seyir halindeyken yenilenebilir.

  • edilebilen” biyolojik olarak parçalanabilen lastik sırtı içeren yeni bir lastik konsepti vardır .
  • Lastiğin merkezinde tutulan sıvı bir bileşik , yeni lastik sırtı oluşturur ve bu da daha kolay bir lastik değiştirme işlemine yol açar.
  • Ultra sert, ancak esnek örümcek ipeğinden esinlenen lifler sırtı güçlendirir.

Tamamen elektrikli araçlar sonunda küresel devralmalarını tamamladığında, toplu olarak yağlanmış şanzıman tabanlı meslektaşlarından çok daha az bakım gerektireceklerdir. Lastiklere gelince? Bu farklı bir hikaye.

Sürücülerin bir lastik değişimi için beklemenin sefaletinden kaçınmasına yardımcı olmak için Goodyear, ilginç bir yeni konsept geliştirdi : yerinde yeni lastik sırtı oluşturabilen lastikler.

 Goodyear şarj bireysel mobilite ihtiyaçlarını karşılamak için adapte ve değiştirebileceğimiz devrimci kendini yenileyen bir kavram lastiğidir.

Goodyear, Goodyear Europe Başkan Yardımcısı ve Pazarlama Direktörü Yardımcısı Mike Rytokoski, Goodyear’ın lastiğin tüketicilerin özel hareketlilik ihtiyaçlarını karşılamaya daha güçlü bir katkıda bulunmasını istiyor, “Bir konsept lastik oluşturmak için yola çıktık kişiselleştirilmiş ve kullanışlı elektrikli hareketliliğin geleceği için hazırlanmıştır. ”

ReCharge konsepti, üç sütun etrafında inşa edilmiş bir dizi yenilikçi özellik içerir:

Kişiselleştirilmiş

  • ReCharge konseptinin özünde, tek tek kapsüller ile şarj edilebilen ve lastiklerinizi değiştirme işlemini kökten basitleştiren, yeniden yüklenebilir ve biyolojik olarak bozunabilen bir sırt bileşimi bulunur. Özelleştirilmiş bir sıvı bileşikle doldurulmuş olan bu kapsüller, lastik sırtının yenilenmesine ve lastiğin zamanla iklim koşullarına, yol koşullarına veya sadece nasıl seyahat etmek istediğinize uyum sağlamasına olanak tanır. Yapay zeka sayesinde, sıvı bileşiğin özelleştirileceği bir sürücü profili oluşturulacak ve her bir kişiye özel bir bileşik karışımı üretilecekti.

Sürdürülebilir

  • Bileşiğin kendisi biyolojik bir malzemeden yapılacak ve dünyanın en sert doğal malzemelerinden biri olan örümcek ipeğinden esinlenen liflerle takviye edilecektir. Bu onu hem son derece dayanıklı hem de yüzde 100 biyolojik olarak parçalanabilir hale getirecektir.

Sorunsuz

  • Lastiklerinizi şarj edilebilir kapsüller ile değiştirme işlemini kökten basitleştirmenin yanı sıra, lastik sırtı hafif, pnömatik olmayan bir çerçeve ve uzun ve dar bir şekil ile desteklenecektir. Bu, basınç bakımı veya delinmelerle ilgili kesinti süresini ortadan kaldıracak ince, sağlam, az bakım gerektiren bir yapıdır.

Lüksemburg Goodyear İnovasyon Merkezi Baş Tasarımcısı Sebastien Fontaine, “Goodyear reCharge, ödün vermeyen, kişiselleştirilmiş, sürdürülebilir ve sorunsuz elektrik hareketliliğini destekleyen konsept lastiktir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar Cem Y.

iOS 14, iPhone’a gelecek tüm özellikler

Giyilebilir ürünler iş yeri verimliliğine nasıl güç verecek?