Ford yenilenmiş F-150 ile güvenli bir şekilde oynuyor, iç mekana odaklanıyor

Ford yenilenmiş F-150

Altı yıl önce, Ford, Amerika’nın en çok satan aracında Teksas büyüklüğünde bir bahis yaptı ve F-Serisi pikapının radikal yeni bir versiyonunu geleneksel çelik yerine daha hafif bir alüminyum gövdeyle yaydı.

Şimdi başka bir yenilemenin zamanı geldi ve Ford, şirketin taç mücevheri ile güvenli bir şekilde oynuyor.

Dışarıdan, kamyon çok az değişir ve içten yanmalı motorlar ve şanzımanlar aynı kalır. En büyük farklar, bir gaz-elektrik hibrid versiyonu, internet bağlantısı ve kamyonu daha fazla haddeleme ofisine veya hatta şekerleme yerine dönüştüren yenilenmiş bir iç mekan.

Ford’un değişiklikleri en aza indirmesi için iyi bir neden var. 2014 yenilenmesinden bu yana, yaklaşık 4.5 milyon alüminyum kaplı kamyon sattı ve Chevrolet ve Ram’un zorluklarına rağmen satış tacını elinde tuttu. Otomobil üreticileri de geçtiğimiz ay fabrikaları ihtiyatlı bir şekilde yeniden başlattıklarından, pandemi sırasında parlak bir nokta oldu.

Teksas, Levelland’da Smith South Plains Ford’u yöneten Annette Sykora, Ford’un muhafazakar duruşunun akıllı olduğunu söyledi. “Birkaç yıl boyunca 1 numaralı satıcı ve işi yapan iyi, zor bir kamyon oldu” dedi. “Kesinlikle onların bununla uğraşmasını istemiyoruz.”

F-Serisi manyetikler Ford için o kadar önemlidir ki, bir hata, koronavirüs nedeniyle titrek bir ekonomiyle kritik bir zamanda şirkete mal olabilir, maliyetleri yeniden yapılandırır ve ihtiyaç duyulan parayı tüketen yeni teknolojilere yatırım yapar.

Büyük pikaplar, Ford’un normalde aldığı şeyin üçte biri kadar yılda 50 milyar dolar küresel gelir elde ediyor. Bu, Coca Cola veya Delta Air Lines gibi tüm şirketler tarafından elde edilen gelirden daha fazla. Boston Consulting Group’a göre, F-Serisi 42 milyar dolarlık ABD geliri sağlayarak iPhone dışındaki tüm tüketici ürünlerinden daha fazla nakit kazanıyor.

Diğer eyaletlerden daha fazla manyetiklerin satıldığı Teksas’ta, satılan her beş yeni araçtan biri tam boyutlu bir pikaptır. Ford araştırmasına göre, ülke çapında her yedi ülkeden biri.

Ford CEO’su Jim Hackett bir röportajda “Bizim için F Serisinden daha önemli bir şey yok,” dedi. Alüminyum gövdenin, kamyonlara yeni versiyona geçecek rakipleri ele alma konusunda bir avantaj sağladığını söyledi.

Dört Dallas bölgesi Ford bayisine sahip olan Sam Pack, F Serisi’nin satışlarının% 40’ından fazlasını oluşturduğunu söylüyor. Ford’a yeni araçlarla ilgili tavsiyelerde bulunan bayilerden Pack, kabinde ofis işleri yapmayı kolaylaştırmak için şirket araştırmalarını yeniden canlandırmaya yöneldiğini söyledi.

Kamyonun mühendislik müdürü Dawn Piechocki, yeniden tasarlamadan önce Ford çalışanları, pikaplarını nasıl kullandıklarını görmek için sahipleriyle birlikte yaşadı. Neredeyse üçte birinin kamyonda bir dizüstü bilgisayar kullandığını, ancak vites kolunun önüne geçtiği için oturacak bir yer olmadığını keşfettiler.

Kontrplak veya bungee kordonlu birçok bilgisayar tutucusuna sahip olan Hackett, yine de yer açmak için olan kadranlara veya düğmelere geleneksel vites kollarını tercih ettiklerini söyledi.

Bu yüzden tasarım ekibi, orta konsol kutusunu düz hale getirmek için değiştiricinin nasıl daraltılacağını anladı ve dizüstü bilgisayarlar için masa benzeri bir alan yarattığını söyledi. Düz alan, tüm trim seviyelerinde bir seçenektir.

Ayrıca kendi cetveli olan yeni bir bagaj kapağı çalışma yüzeyi var ve müşteriler, işler arasında erteleme için neredeyse düz uzanmak için isteğe bağlı ön kova koltukları alabilirler.

3,5 litrelik turboşarjlı V6 motorlu hibrid güç aktarma organı, yerinde jeneratör olarak hizmet etmek için yeterli güç üretebilir. Ford, bir versiyonun bir evi çerçevelendirmek için yeterli sayıda araç çalıştırabildiğini söyledi. Akü aletleri tek başına çalıştırabilir, ancak ne kadar elektrik kullanıldığına bağlı olarak motor açılabilir. Benzinli veya dizel motorlarla çalışan kamyonlarda da jeneratör özelliği vardır, ancak motorların çalışması gerekir.

Ford, hibrid sistemin herhangi bir hafif hizmet tipi tam boyutlu toplayıcıdan en fazla torku ve beygir gücünü üretmesini beklemektedir, ancak gaz kilometre, güç ve diğer özellikler serbest bırakılmamıştır.

Şirket, alıcıların% 10’unun ekstra gücü ve jeneratörü nedeniyle hibriti seçeceğini tahmin ediyor.

Tüm F-150’lerin internet bağlantılı modemleri olacak, böylece sahipler belgeleri doğrudan kamyondan gönderebilir. Modemler ayrıca Ford’un sorunları çözmesine ve yazılımı kablosuz olarak güncellemesine izin verecek, bu da büyük alıcılar için bir ilk. Kamyonlar, otomatik acil durum frenlemesi ve yaya tespiti gibi standart güvenlik özelliklerine sahiptir.

Ford’un ABD ve Kanada’daki 100.000 milden fazla bölünmüş otoyolda kullanılabilen yeni eller serbest sürücü destek sistemi mevcuttur. Sistem, sürücünün dikkat ettiğinden emin olmak için bir kamera kullanır.

Dearborn, Michigan ve Kansas City, Missouri’de inşa edilecek olan kamyon sonbaharda showroomlara geliyor. Fiyat açıklanmadı. Mevcut kamyon 29.000 doların biraz altında başlıyor, ancak 80.000 dolara yakın çalışabiliyor.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor…

0

Ne düşünüyorsun?

Yazar Cem Y.

Microsoft perakende mağazalarını kalıcı olarak kapatacak.

Norveç, Jaguar taksileri için kablosuz şarj ağı kuracak.