in

Facebook,gif yapımcısı GIPHY’yi satın aldı.

Facebook Cuma günü animasyonlu grafik başlangıcı GIPHY’yi satın aldığını ve şirketi Instagram görsel sosyal ağına entegre edeceğini söyledi.

Anlaşmanın şartları açıklanmadı, ancak Axios haber sitesi Kaliforniya merkezli teknoloji devinin 400 milyon dolar ödediğini söyledi.

GIPHY “çıkartmalar” ve grafik değişim formatı veya GIF kullanan diğer ürünler için bir platform ve arama motorudur.

Facebook, yaptığı açıklamada, “Görsel anlatım ve yaratımın lideri GIPHY, bugün Facebook ekibine Instagram ekibinin bir parçası olarak katılıyor.” Dedi.

“GIPHY günlük sohbetleri daha eğlenceli hale getiriyor ve bu yüzden GIF kütüphanelerini Instagram’a ve diğer uygulamalarımıza daha fazla entegre etmeyi planlıyoruz, böylece insanlar kendilerini ifade etmenin doğru yolunu bulabilirler.”

GIPHY, 2013 yılında “basit bir amaç göz önünde bulundurularak: iletişimi daha eğlenceli hale getirmek için” oluşturulduğunu söyledi.

“Bu yüzden GIPHY’nin Facebook tarafından satın alındığını ve ekibe Instagram’da katıldığını duyurmaktan heyecan duyuyoruz.

“Instagram kendini ifade etme konusunda devrim yaptı. Bir milyardan fazla insan Instagram’ı nasıl hissettiklerini ve tutkulu olduklarını anlatmak için kullanıyor – bu insanların daha da animasyonlu hale gelmesine yardımcı olmak için sabırsızlanıyoruz.”

Haber, koronavirüs kilitlenmeleri nedeniyle milyarlarca insanın barınma nedeniyle kullanımının arttığını gören sosyal ağlarla birlikte geliyor.

Aynı zamanda, teknoloji eleştirmenleri, en iyi Silikon Vadisi firmalarının gücünü artıran pandemi konusunda uyardılar ve bazı milletvekilleri, büyük şirketleri içeren birleşme ve devralmalar konusunda moratoryum çağrısında bulundular.

Facebook yıllardır GIPHY ile ortaklık yaptığını ve şirketin kütüphanesini işletmeye devam edeceğini söyledi.

Vishal Shah’ın Instagram başkan yardımcısı, “Teknolojisine ve içerikle ilişkilerine daha fazla yatırım yapmayı dört gözle bekliyoruz.”

“GIF’ler ve çıkartmalar, insanlara kendilerini ifade etmeleri için anlamlı ve yaratıcı yollar sunuyor. İnsanların bugün ürünlerimizde GIPHY’yi nasıl kullandıklarının olumlu olduğunu görüyoruz ve GIPHY ekibinin yaratıcılığını ve yeteneğini kendimizle bir araya getirmenin insanların görsel iletişimi kullanma biçimini hızlandıracağını biliyoruz. birbirleriyle bağlantı kurmak için. “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar Cem Y.

Sony ilk dahili yapay zekâ görüntü sensörlerini tanıttı.

Tesla, Austin ve Tulsa’yı ABD’deki yeni fabrikasında finalist seçti.