in ,

Evden çalışmak savunmasız hale getirebilir.

Evden çalışmak sizi bilgisayar korsanlarına maruz bırakmak zorunda değildir. İşte daha güvenli hale getirmek için yapabilecekleriniz.

Evde çalışmak sizi normal zamanlarda bile bilgisayar korsanlarına açık bırakabilir ve bunlar normal zamanlar değildir. ABD’deki dört kişiden biri , yeni koronavirüsün yayılmasını yavaşlatmak için evde kalma emriyle , daha birçok insan şimdi kendi kişisel alanlarında, bazen kişisel bilgisayarlarında veya telefonlarında çalışıyor . İçin çok daha geniş bir hedef yapar hacker , siber güvenlik uzmanları söylüyor.

Evde, tıkladığınız her bağlantıyı ve indirdiğiniz her dosyayı tehlike işaretleri için tarayabilen kurumsal yazılım tarafından korunmanız daha az olasıdır. Ek olarak, beyniniz ülke çapında sağlık sistemlerini ezmekle tehdit eden bir hastalığın yayılması ve içeride kalan tüm lojistik problemler nedeniyle endişelenerek kızartılabilir .

Identity Theft Resource Resource Resource Center başkanı ve CEO’su Eva Velazquez, mevcut olayların dikkat dağıtıcı olduğunu ekleyerek, “Bu büyüklükteki bir şeyden yaşayan canlı insanlar olduğunu sanmıyorum” dedi. dolandırıcılığı.

Bununla birlikte, riski sınırlamak için atabileceğiniz basit adımlar vardır. Bu iyi, çünkü siber güvenlik firmaları, bilgisayar korsanlarının son zamanlarda daha aktif hale geldiğini söylüyor . Zscaler’deki araştırmacılar, Ocak ayından bu yana, genel saldırı olaylarında her ay% 15 ila% 20’lik bir artış gördüklerini ve kullanıcıları dağıtmak için “koronavirüs” veya ” COVID-19 ” gibi terimler kullanan tehditleri artırdıklarını söylüyorlar hassas bilgiler veya kötü amaçlı yazılım yükleme.Microsoft’a göre, saldırı saldırılarının% 91’i kimlik avı saldırısı olarak adlandırılan kötü amaçlı bir e-posta ile başlıyor.

Bu saldırıları sınırlamak işyerindeki baş ağrısını önlemeye yardımcı olabilir ve bilgisayar korsanlarının şirketinizin tuttuğu verileri çalmasını da engelleyebilir. Kişisel ve profesyonel yaşamınız şu anda karışık olduğu için, aynı zamanda kendi hassas bilgilerinizi bilgisayar korsanlarına teslim etmenizi engelleyebilirsiniz.

İşte evden daha güvenli çalışmak için yapabilecekleriniz.

Yazılımınızı güncelleyin

Ofisinizde olmadığınız için, şirketinizin yazılımınızın otomatik olarak güncellenmesini sağlamakta daha fazla zorlanabilir. Ve bunu fark etmeyebilirsiniz, ancak korsanları durdurmak olan işi profesyonelleri yazılımınızı güncel tutmanın yapabileceğiniz en önemli şeylerden biri olduğunu söylüyor.

Yazılım şirketleri güvenlik kusurlarını gideren güncellemeler yayınladığında, bilgisayar korsanlarına yazılımın eski sürümünü çalıştıran cihazlara erişmelerine yardımcı olan bir anahtar veriyorlar. Yazılımınızı güncellerseniz, kilitleri değiştirirsiniz ve bilgisayar korsanlarının girmesi çok daha zor olur.

Tabii ki, potansiyel dezavantajlar var. Yazılım güncellemeleri bazen cihazınızda sorunlara neden olabilir, işiniz için gerekli programları kırabilir veya cihazınızı kullanılamaz hale getirebilir. Ancak bu problemler tipik olarak hızla fark edilir ve giderilir. Bu nedenle, güncelleme ile ilgili herhangi bir sürpriz sorun olmadığından emin olmak için beklemeniz gerekiyorsa, devam edin, ancak çok uzun süre beklemeyin.

İki faktörlü kimlik doğrulamayı kullan

Bilgisayar korsanları sisteminize sızmayı başarırsa, kullanıcı adlarınızı ve parolalarınızı çalabilir. Kulağa korkutucu geliyor, ancak bu bilgileri bilgisayar korsanları için çok daha az kullanışlı hale getirmek için yapabileceğiniz bir şey var. Buna iki faktörlü kimlik doğrulama denir ve giriş kimlik bilgilerinizi girdikten sonra bir kerelik bir kod girmenizi veya oturum açmayı tamamlamak için bir donanım belirteci kullanmanızı gerektirir .

Bu özelliği etkinleştirdiğinizde, bir bilgisayar korsanının kişisel banka hesabınıza veya şirketinizin bordro sistemine giriş yapması için şifrenizi çalmanız yeterli olmaz. Ekstra bir adımdır, ancak bilgisayar korsanlarını durdurmanın en etkili yollarından biridir . Birçok küçük işletme tarafından kullanılan Microsoft ve Google bulut hizmetlerindeki güvenlik ayarları, iki faktörlü kimlik doğrulamayı açmanıza ve hesaplarınızı güvende tutmak için diğer seçenekleri gözden geçirmenize olanak tanır.

Kimlik avı dolandırıcılıklarından kaçının

Eğer olması gerekir gibi dolandırıcılığı konusunda uyanık ve COVID-19 hakkında sahte bilgi , koronavirüs neden olduğu hastalık, korsanlara ve sahtekarlardan gelebilir şüpheli mesajlar karşı gardını tutmalı.

Microsoft’a göre , saldırı saldırılarının% 91’i kimlik avı saldırısı olarak adlandırılan kötü amaçlı bir e-posta ile başlıyor. E-postalar tüm formları alabilir. Bazıları, bölgenizdeki coronavirüsün yayılması hakkında hayati bilgiler vaat edebilir, ancak aslında bilgisayarınıza bulaşabilecek kötü amaçlı bir dosya içerir. Diğerleri, patronunuzdan geliyormuş gibi görünmek için sahtekarlığı kullanacak ve aceleyle ona biraz para göndermenizi isteyecektir. 

Siber güvenlik baş güvenlik sorumlusu Chris Hallenbeck, evden çalışırken, koridordan aşağıya inip patronunuzdan tuhaf bir para talebi hakkında daha fazla ayrıntı isteyemezsiniz, ancak yine de telefonda check-in yapabilirsiniz. firma Tanium.

Bu şekilde, “aniden niyet etmediğin bir yere 200.000 dolar bağlamayacağını” söyledi.

Kişisel güvenliğinizi artırın

Evde iş bilgisayarı kullanan kişiler için, kurumsal virüsten koruma yazılımı ve diğer güvenlik araçları genellikle varsayılan olarak çalışır. Kurumsal bir VPN’ye erişiminiz varsa, onu işvereninizin sizi uzaktan daha iyi koruyabileceği şirket ağınıza erişmek için kullanabilirsiniz.

Bu, tüm işgücünün bir kerede VPN’i kullanmasına hazırlıklı olmayabilecek tüm şirketler için işe yaramayacaktır, bu nedenle işvereninizle bu konuda kontrol etmeye değer. Kişisel bir VPN de kullanabilirsiniz , ancak bu hizmetler sizi kötü amaçlı yazılımlardan ve uygulamalardan korumak için tasarlanmadığı için çoğunlukla kendi gizliliğinizi korumak içindir .

Kendi bilgisayarınızı kullanıyorsanız ve şirketinizin dahili ağına erişemiyorsanız, yine de bilgileri çalabilecek, sizi gözetleyebilecek ve kişilerinize spam gönderebilecek kötü amaçlı yazılımlar tarayan tüketici ürünlerinin yanı sıra reklam yazılımı gibi istenmeyen programları da yükleyebilirsiniz. . Bu programları çalıştırır ve diğer ipuçlarını aklınızda tutarsanız, kendinizi bilgisayar korsanlarından korumak için iyi durumda olacaksınız.

Artı, gümüş bir astar olabilir, dedi Hallenbech. İşvereninizin ağına erişemiyorsanız, bilgisayar korsanları da ağa erişmek için bilgisayarınızı kullanamaz.

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Yazar Cem Y.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor…

0

Comments

0 comments

Yeni Land Rover Defender 2020 incelemesi

İnsanın Bildiği En Akılcı Araç