in ,

Elektirikli kamyon, van ve otobüs için acil başlangıç işareti verildi

Bir devlet koalisyonu, Kaliforniya’nın sera gazı emisyonlarını azaltmak ve dizel dumanların tıkadığı topluluklar için hava kalitesini iyileştirmek amacıyla elektrikli kamyonlara, vanlara ve otobüslere geçişi başlatmak için hedefler koymada liderliğini takip ediyor.

15 eyalet artı Washington, DC geçen hafta, 2050 yılına kadar satılan tüm yeni orta ve ağır hizmet araçlarının% 100’ünün sıfır emisyon olmasını hedefleyen bir eylem planı geliştirmeyi kabul ettiklerini açıkladı. 2030 yılına kadar% 30 sıfır emisyonlu araç satışı.

Temiz bir ulaşım endüstrisi kurmaya odaklanan kar amacı gütmeyen bir konsorsiyum CALSTART başkan yardımcısı Bill Van Amburg, “Bu, nakliyeye nereye gitmemiz gerektiğine dair talimatlarla sektöre güçlü bir sinyal göndermede gerçekten büyük bir anlaşma” dedi. “Artık daha fazla ürün geliştirmek için daha fazla yatırıma gerek duyabilirsiniz.”

Detaylar henüz çözülmedi. Bir seçenek, California’nın Hava Kaynakları Kurulu’nun Haziran ayında açıklanan ve satın alınan tüm yeni ticari kamyon ve kamyonetlerin 2045 yılına kadar sıfır emisyonlu olmasını ve yol boyunca kilometre taşları olmasını zorunlu kılması görevini kabul etmek olacaktır. Veya devletler daha çok sübvansiyonlara ve teşviklere ve ücretlendirme altyapısına yatırım yapmaya odaklanabilir.

Çevre grubu Earthjustice’in avukatı Paul Cort, “Bu anlayış mutabakatı, Kaliforniya’nın yönetmeliğini benimseme konusunda ne yaptığını büyütüyor.” Dedi. Kamyon üreticilerinin% 40’ının pazarını temsil eden “Üreticilere sadece bu kamyonları California için değil, bu diğer eyaletler için de üretmeleri gerektiğini söylüyor.”

Anlaşmayı imzalayan devletler Kaliforniya, Connecticut, Colorado, Hawaii, Maine, Maryland, Massachusetts, New Jersey, New York, Kuzey Carolina, Oregon, Pennsylvania, Rhode Island, Vermont ve Washington’dur. Grup halihazırda yolcu taşıtlarının elektrifikasyonunu teşvik etmek için bir eylem planı taahhüt etmişti.

Endişeli Bilimciler Birliği’nden araç analisti Jimmy O’Dea, “Önemli adım, bu anlaşmadan doğan ayrıntılar olacak.” Dedi. Diyerek şöyle devam etti: “Devletlerin gitmesi gereken yön, hem hava kalitesi hem de iklim değişikliği konusunda durumun aciliyetine yanıt olmalıdır .”

O’Dea tarafından yazılan 2019 raporuna göre ABD’de yaklaşık 28 milyon kamyon ve otobüs – tüm araçların yaklaşık% 10’u – var. Taşımacılık sektöründeki toplam karbon emisyonlarının% 28’ini oluşturmaktadır.

Kamyon ve motor üreticileri, petrol şirketleri ve çiftçilik ve diğer endüstriler, Kaliforniya’nın görevinin pahalı ve gerçekçi olmadığını söyleyerek karşı çıktılar. Kamyon ve Motor Üreticileri Derneği başkanı Jed Mandel, Kaliforniya yönetiminin şarj altyapısının yetersizliği nedeniyle “çökeceğini” söyledi.

Van Amburg, endüstrinin büyümesinin şarj altyapısını ve sıfır emisyonlu kamyon alımlarını desteklemek için federal teşviklerle hızlı bir şekilde izlenebileceğini söyledi.

New York’ta, Perv. elektrik transit ve okul otobüslerinin kullanımı ve şarj altyapısının genişletilmesi.

ABD ve Kanada, Mart ayında piyasaya sürülen CALSTART’ın Sıfır Emisyon Teknolojisi Envanteri’nden yapılan tahminlere göre, 2020’nin sonuna kadar 169 model sıfır emisyonlu ticari aracın 2019’daki 95 modele kıyasla satın alınabileceğini söylüyor.

En hızlı büyüyen segmentler, bilinen güzergahlara ve gece boyunca depolarda şarj etme yeteneğine sahip transit otobüsler ve kentsel dağıtım kamyonlarıdır. Amazon, IKEA, FedEx ve UPS, son aylarda Rivian, Arriva ve Chanje gibi sıfır emisyonlu ticari araç şirketlerinin üreticilerine taahhütler ve yatırımlar yaptı.

CALSTART’ın Kuzeydoğu bölge müdürü Benjamin Mandel, sıfır emisyon teknolojisinin ağır yük kamyonu filolarının ihtiyaç duyduğu mesafe ve yük kapasitelerini karşılaması daha uzun sürecek. Daimler, Tesla, Volvo ve Çin’in BYD’si elektrikli büyük platformlarda çalışan üreticiler arasındadır.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor…

0

Comments

0 comments

Yazar Cem Y.

Yeni Kia XCeed PHEV 2020 incelemesi

Hastalık yayıcı sivrisinekleri Drone ile ilaçlama