CEO, Ubisoft’taki ‘toksik davranışları’ ortadan kaldırma sözü veriyor.

CEO, Ubisoft’taki ‘toksik

Ubisoft başkanı, Fransız video oyunu yayıncısı yöneticilerin cinsel saldırı ve taciz iddialarını takiben toksik davranışları ortadan kaldırmak için “yapısal bir değişiklik” sözü verdi.

Oyun portföyü Assassin’s Creed, Tom Clancy’s, Far Cry ve Watch Dogs’u içeren ve dünyanın en iyi oyun şirketlerinden biri olan Ubisoft, geçen hafta özür diledi ve iddialar sosyal medyada yapıldıktan sonra bir soruşturma başlattı.

Perşembe günü çalışanlara yazdığı bir mektupta Ubisoft CEO’su Yves Guillemot, şirketin “hızlı bir çözüm aramak yerine, daha ziyade Ubisoft’ta, toksik davranışları tolere etmeyen ve herkesin hissettiği değerlerimizle – tam olarak hizalanan yapısal bir değişim aradığını söyledi. konuşmak güvenli. “

Guillemot, çalışanların probların kapanması için istekli olduklarını kabul etti, ancak titizlikle yürütülmelerinin önemli olduğunu söyledi.

“Sonuçlandırıldığında, tüm uygun önlemler alınacak” dedi.

Ubisoft temsilcileri, soruşturmanın sonuçlarının beklemede olan birisinin askıya alındığını Perşembe günü söyleyemedi.

Dünya çapında 18.000 çalışanı sayan Fransız firması ayrıca bir anket ve çalışan dinleme oturumları düzenleyecek. Şirketin işyeri kültürünü incelemek üzere bir üst düzey yönetici atanmıştır .

Ubisoft, güçlü yöneticilerin yırtıcı davranışlarını kınamak için yakın zamanda sosyal medyaya gittikten sonra , oyun endüstrisinde bu suçlamaların hedefi olan en son oyuncu .

Twitter’da iddia edilen olaylar arasında, bir ofis partisi sırasında bir kadın iş arkadaşının yüzünü yalayan bir Ubisoft yaratıcı direktörü ve bir meslektaşından oral seks isteyen bir yönetici yer alıyor.

“Ben eski bir çalışanım ve her türlü cinsel taciz talebini halının altına süpürdüler,” diye bir tweet okudu.

Guillemot, “bazılarınızın deneyimlediği veya tanık olduğu durumların kesinlikle kabul edilemez olduğunu” kabul etti.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor…

0

Ne düşünüyorsun?

Yazar Cem Y.

Egzotik daha önce hiç görülmemiş parçacık CERN’de keşfedildi.

Sıvı metal pil!