in , ,

Bu güncelleme sayesinde Signal’in en büyük sorunu çözüldü

Bu güncelleme sayesinde Signal’in en büyük sorunu çözüldü

Şifreli anlık mesajlaşma uygulaması Signal, uzun zamandır gelmesi beklenen ‘telefon numarası değiştirme’ özelliğini yayınladı.

signal

Popüler mesajlaşma uygulaması Signal, kayıtlı telefon numarasını ‘sohbetleri kaybetmeden’ değiştirme işlevini yayınladı. Geçen ay Moxie Marlinspike’nin istifasıyla boşalan CEO koltuğuna WhatsApp’ın kurucusu Brian Acton’u getiren şirket, söz konusu özelliğin olmaması nedeniyle kullanıcılardan çok sert eleştiriler alıyordu.

Signal, uçtan uca şifreleme teknolojisiyle korunuyor ve kullanıcıların sohbetlerini telefon numarasıyla eşleştiriyor. Ancak konuşmalar bulutta senkronize edilmiyor. Bu nedenle telefon numarası değiştirildiği zaman, mevcut mesajlar eski numarayla eşleşmiş olduğundan yeni numaraya geçildiğinde siliniyordu.

Signal, numara değiştir özelliğini kullanıma açtı

Mesajlaşma platformu dün yaptığı duyuruda, kullanıcıların artık yeni bir hesap oluşturmak zorunda kalmadan ve konuşmaları kaybetmeden telefon numaralarını güncelleyebileceklerini açıkladı. Bu kapsamda Signal, uygulamaya ‘Numara Değiştir’ özelliği ekledi ve nasıl çalışacağına ilişkin kısa bir rehber yayınladı.

signal telefon numarası

Signal hesabınızda kayıtlı telefon numarasını değiştirmek için, hem eski hem de yeni numaraya erişiminiz olması gerekiyor. Ayrıca Signal’in en güncel olan Android için v5.30.6 ve üzeri veya iOS için v5.27.1 ve üzeri sürümlerinin telefonunuzda yüklü olması da zorunlu. Tüm gereksinimleri karşılıyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek numaranızı değiştirebilirsiniz:

  • Signal’i açın ve Ayarlar > Hesap > Telefon Numarasını Değiştir bölümüne girin.
  • Değişikliği geri alamayacağınızı söyleyen bir uyarı görürseniz, ‘Devam’ butonuna basarak ilerleyin.
  • İstendiğinde eski ve yeni numaranızı gerekli alanlara girin.
  • Ardından yeni numarayı doğrulama koduyla onaylayın. Son olarak ‘Numarayı Değiştir’ seçeneğine tıklayarak işlemi bitirin.

Değişiklik tamamlandıktan sonra Signal, kişilerinize yeni numaraya geçtiğinizi bildirecek. Önceki numara ile yaptığınız konuşmalar silinmeden yeni hesabınızı kullanabilirsiniz. Eğer eski numaranıza erişiminiz yoksa, bu işlemi gerçekleştiremezsiniz. Mecburen sıfırdan başlangıç yapmanız gerekecek.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor…

0

Ne düşünüyorsun?

Google’ın Pixel 3 serisinin sonumu geldi!

Microsoft, Windows 11’e İki Yeni Özellik Getirmeye Hazırlanıyor